Autor Wątek: Wymiana oleju w silniku 2.7 Diesel.  (Przeczytany 2330 razy)

lech53

  • Gość
Wymiana oleju w silniku 2.7 Diesel.
« dnia: Grudzień 02, 2011, 11:11:43 am »
Szukam i znalezc nie moge. Chcialbym wymienic olej w moim jagu! Tylko ze to 2.7 Diesel i to podobno nie jest tak chap! chap! Wiec prosze o rade co i jak mam zrobic bo to cacko z 2007 roku i nie chcial bym cosik zepsuc? A chce przed zima zrobic to co trzeba. Podobno filter to za malo wiec prosze o rade przy tej wymianie oleju. Pozdrawiam klubowiczow! Nowy!!!

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Wymiana oleju w silniku 2.7 Diesel.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2011, 15:06:13 pm »
hejka, o ile mi wiadomo to wymiana oleju w twoim cacku wyglada jak w kazdym innym aucie, pozbedziesz sie stary
olej, wymieniasz filtr, lejesz swiezutki olej zgodnie z specifikacji producenta a potem na piwko. co masz na mysli
piszac ze to nie wystarczy?

swanyadi

  • Gość
Odp: Wymiana oleju w silniku 2.7 Diesel.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2011, 19:32:41 pm »
Witam
Filtr oleju masz pod plastikową pokrywą silnika(górna). Zdejmujesz ją i po samym sierodku masz taki czarny cylinder a pod nim filter. Olej to Castrol 5W-30 Full Syntetic. Czas to ok 30 o ile szybko uporasz się z plastikową pokrywą od dołu silnika. Ja miałem pordzewiałe wkręty i się męczyłem.Ale to naprawdę proste. Pozdrawiam

lech53

  • Gość
Odp: Wymiana oleju w silniku 2.7 Diesel.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2011, 12:56:58 pm »
Dzieki za odpowiedz i za rade. Gdzies przeczytalem ze trzeba wymienic filter z miska w dieslu. Nie pasowalo mi to za bardzo, wiec poprosilem was o pomoc. Jeszcze raz wszystkim dziekuje i w tym tygodniu przystepuje do wymiany. :-super