Autor Wątek: automat gaśnie  (Przeczytany 4947 razy)

paweł1984

  • Gość
automat gaśnie
« dnia: Październik 12, 2011, 23:05:56 pm »
Witam. Posiadam jaguara x-type 2,5 V6 2002 automat wersja USA. I mam mały problem 2 miesiące temu zalozylem instalacje gazowa
BRC i po 2 tygodniach kotek odwalił mi taki numer ze przy predkosci okolo 100km/h zgasł.poprostu w pewnym momencie zaswiecily sie kontrolki i poczylem ze nei mam wspomagania w kierownicy i w hamowaniu.udało mi sie go zatrzymac.wbiłem skrzynie biegów na P i bez problemow mi odpalil i moglem kontynuowac jazde.po tym zdarzeniu bylem u gazownika i cos tam poustawial i dostroil i niby mialo byc dobrze i bylo do dzis kiedy to zrobil to samo tyle ze przy predkosci okolo 60km/h gdy zblizalem sie do skrzyzowania na ktorym mialem skrecic/ i teraz pytanie czy ktos z was mial cos podobnego? nie mowie ze to wina instalacji bo samochod kupilem 3 miesiace temu i po tygodniu zalozylem instalacje wiec nei wiem czy jakbym jezdzil na paliwie to takie zdarzenie nie mialoby miejsca. nic nie przychodzi do glowy. moze to swiece? prosze o pomoc i szybka diagnoze. pozdrawiam

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: automat gaśnie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2011, 23:15:18 pm »
Witaj serdecznie na JaguarForumPoland i baw sie u nas dobrze.

Skoro sam nie wiesz, czy to problem instalacji gazowej czy ogolny problem, tym bardziej my tego nie wiemy. Najlepszym
sposobem w takej sytuacji jest zapytac kota co mu boli. Tak, trzeba kota zapytac, ale to z pomoca skanera OBDII
albo komputera diagnostycznego. podlacz auto pod komputer (albo najlepiej sam sobie kup skanera, mozna
zdobyc juz za ok 100 zl) odczytaj mu kody bledow, podaj ich tutaj i zobaczymy dalej.

sprawdziles/wymieniles swiecy? skoro gazownik ostatnio cos tam nastroil, to chyba oznacza ze bylo cos do
roboty, wiec raczej (ale gdybam) jest to problem gazowy. skad jestes?

paweł1984

  • Gość
Odp: automat gaśnie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2011, 23:32:08 pm »
bylem własnie w garazu podlubac i swiece troszke podeszly olejem bo uszczelka pod klawiature do wymiany.musze wymienic świce i bedzie widac co dalej. podepne pod komputer jak bede u mechanika ale jedyny blad jaki mi sie swieci to abs a to dlatego ze mam uszkodzony czujnik abs w tylnym prawym kole i  na dniach tez bede chcial to zrobic. a jestem z Rzeszowa kolego.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: automat gaśnie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2011, 02:15:30 am »
to jest na 90% wina instalacji
u mnie też się zaczęły różne historie
najpierw gasł w pozycji parkingowej przy pracy na benzynie
a teraz to już gaśnie a potem dławi się w treakcie jazdy tak, że nawet z 10 sekund nic się nie dzieje jak mam nogę od gazu w podłodze
na skrzyżowaniu inni kierowcy myślą że mam co nie tak pod kopułą, bo stoję w niejscu a wszyscy za mną
jak zaczyna przełamywać to przyduszenie to mam takie dziwne stuki pochodzące gdzieś spod podwozia mneij więcej z samego środka podwozia chyba to jestr ajkiś odgłos od wału napędowego
jest coraz gorzej
a gaz mam założony ze 3 miesiące
wcześniej nic się nie działo nigdy niepokojącego
aha
mam jeszcze jeden dziwny objaw
często mam szarpanie i przymulanie obrotów jak naciskam przycisk od spryskiwacza szyby przedniej!!!!!
to dopiero jest ciekawostka!!!
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

paweł1984

  • Gość
Odp: automat gaśnie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2011, 10:21:03 am »
No to niedobrze jak to bedzie wina instalacji...ale najpierw zobacze jak sie bedzie zachowywal po wymianie tych swiec. przyduszanie i szarpanie to mam na benzynie zaraz po odpaleniu jak silnik jest po nocy zimny.ale jak go przygazuje to po chwili juz jest spoko.Ty bodi tez masz wersje amerykanska?bo z tego co czytalem tu na forum to po zalozeniu instalacji wystepuja wczesniej czy pozniej podobne problemy z powodu jakiegos modulu.dobrze ze jest to na gwarancji wiec jak sie wkurze to im to zostawie i beda robic az zrobia.a jak nie to niech to wymontuja bo szkoda nerwow.

benjamin

  • Gość
Odp: automat gaśnie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2011, 12:14:28 pm »
Może być wina instalacji ale nie musi, tak jak napisał kogutki zacznij od odczytania kodów  błędów. Miałem kiedyś podobną przygodę z vectra, rozszczelniła się uszczelka pod pokrywą zaworów i poszedł olej na świece co dawało przebicie i samochód stracił na dynamice aż w końcu wszedł w tryb serwisowy

paweł1984

  • Gość
Odp: automat gaśnie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2011, 13:04:13 pm »
ok rozumiem.Ja wciąz mam nadzieje ze to wlasnie te swiece bo ewidentnie sa podlane olejem jak patrzylem.dam znac czy pomoglo ale to dopiero po niedzieli bo narazie brak czasu.n a jedyny blad jaki wskazuje kompute rto C1165 czyli z tego co wyczytalem to ten uszkodzony czujnik abs w tylnym prawym kole.ale swieci sie tez check i dodam ze swiecil sie caly czas za nim jeszce zamontowalem lpg. jest to mozliwe ze ten chcek zniknie jak sie naprawi abs? bo mechanik mi powiedzial ze nie ma zadnego bledu silnika i najprawdopodobniej jak sie naprawi ten abs to ten check tez zniknie.ja mam za mala wiedze na ten temat i poprostu sie nei znam.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2011, 13:11:30 pm wysłana przez paweł1984 »

paweł1984

  • Gość
Odp: automat gaśnie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2011, 19:09:55 pm »
wymieniłem te swiece i uszczeli i wszystko bylo dobrze od wymiany zrobilem juz jakies 2 tys km.zadnych szarpan i nawet po nocy nic sie nei dzialo przy odpalaniu.az do dzis jak to podczas jazdy przy predkosci 80km/h znowu mi zgasł.ale zauwazylem ze wszytkie te gaśniecia mialy ze soba tyle wspolnego ze calkiem puscilem noge z gazu i skrecalem kierownica.nie mam pojecia co to moze byc.tak to wszystko jest wporzadku...

Bedek

  • Gość
Odp: automat gaśnie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2011, 08:50:32 am »
Witam !!

Opisane przez ciebie objawy są dokładnie takie same jak te których kiedyś doświadczyłem w innym samochodzie ( ford windstar). Zaczęło się po założeniu instalacji gazowej ( wtrysk sekwencyjny). Czasami jak odejmowało się nogę z gazu silnik gasł, ale bez problemu dawał się uruchomić, żadne regulacje nic nie dawały, wymiany niektórych elementów instalacji również, czyszczono przepustnice itp i też nic, pomogło skierowanie dolotu a raczej wlotu powietrza tak aby nie łapał powietrza z przodu samochodu tylko został odwrócony w stronę ściany grodziowej i jak ręką odjął. Tłumaczenie gazownika było takie iż silnik "zachłysnął się " powietrzem bo przy pracy na gazie nie jest aż tak dużo powietrza potrzebne - nie wiem czy to prawda ale od tamtej pory problem si nie powtórzył.

paweł1984

  • Gość
Odp: automat gaśnie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2011, 10:27:54 am »
Dzieki za odpowiedz.w przyszlym tygodniu wybiore sie do gazownika i spróbuje zrobic to o czym mowisz.bo naprawde juz nie mam nerwow.a  jak to nie pomoze to bedzie trzeba poprostu pozbyc sie kota i tyle.pozdrawiam

ktr

  • Gość
Odp: automat gaśnie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2011, 14:52:29 pm »
Dziwi mnie brak błędów silnika. Odczytywałeś skanerem tuż po incydencie zgaśnięcia? Może wtedy by coś pokazało? Kurcze, takie gaśnięcie przy odpowiedniej prędkości może być przecież bardzo niebezpieczne i tragiczne w skutkach. Strach jeździć.

paweł1984

  • Gość
Odp: automat gaśnie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2011, 13:39:55 pm »
błedy jakie mi wskazuje po podlaczenie skanera to:
P0171-czujnik O2
P0174-czujnik O2
P0191-czujnik ciśnienia zbiornika zasilania (listwy) paliwa sygnał poza zasiegiem/wydajność
to spowodowane instalacja gazowa.
C1165-sensor ABS
P-1000- test komputera
U1165-usterka magistrali
i bład ktorego nigdzie nie moge znalesc P3500!