Autor Wątek: Wymiana zawieszenia tylnego  (Przeczytany 4085 razy)

Hannibal

  • Gość
Wymiana zawieszenia tylnego
« dnia: Listopad 16, 2015, 09:29:10 am »
Cześć, to jest mój pierwszy temat, nie bić za mocno  :-K

Mam pytanie do szanownej braci JCP. Posiadam Jaguara X-Type 2.0D, w którym trzeba z tyłu wymienić trochę części:
- dolne przednie wahacze poprzeczne + śruby
- tyleje przednie wahacza wzdłużnego + śruby
- łączniki stabilizatorów
- tuleje wahaczy poprzecznych tylnych + śruby
i teraz miało dojść do naprawy tego, tyle że jak usłyszałem w warsztacie koszt nowych części nie licząc robocizny to padłem... Nie spodziewałem się aż tyle, więc mój wzrok przykuły części zamienne na rynku wtórnym. Tyle że ofert jest bardzo dużo, modeli Jaguara też(+ różne dostępne części od MK3) więc mam prośbę.
Możecie mi udzielić informacji czy części zamienne od innych typów silników (np. X-Type 2.5, 3.0, 2.2D...) bądź też od MK3 będą też pasować?
Drugie pytanie, bo być może ktoś tak naprawił swój samochód, może opłacałoby się kupić cały kompletny wózek z rozebranego angola? (naprawdę, wolę teraz zapłacić np. 500 zł i jeździć dajmy na to 3 lata, niż płacić 3 kafle i pojeździć 5...)

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Hannibal

  • Gość
Odp: Wymiana zawieszenia tylnego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2015, 12:53:15 pm »
Ew. może ktoś ma sprawne zawieszenie (albo cały tylny wózek) na sprzedaż z jakiegoś angola?

Offline tarnawianin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Wymiana zawieszenia tylnego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2015, 17:17:00 pm »
Może takie cuś. Poczytaj o tym jest troche o tym na forum :) http://poliuretany.olkusz.pl/pl/jaguar-x-type-komplet-tulei-zawieszenia-tylnego.html
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów...

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Wymiana zawieszenia tylnego
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2015, 22:04:02 pm »
Proponuję zapoznać się z tym: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,28131.msg226660.html#msg226660
Np. tuleja przednia wahacza wzdłużnego w niedozwolonym tutaj sklepie kosztuje 90zł, a w fordzie ok. 25zł. Także czytaj tamten temat i naprawdę jest co oszczędzić. Ja muszę u siebie te tuleje wymienić, ale na razie nie mam weny, bo sporo rozbierana jest. Według mnie, jak robić - szczególnie zawożąc do mechanika (ja zamierzam robić sam) to robić wszystko na raz.
Dla ułatwienia - tuleja przednia wzdłużnego wahacza to w fordzie numerek 6829051. Resztę jak znajdziesz to wrzuć do tego wątku, przyda się innym.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Wymiana zawieszenia tylnego
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2015, 19:41:21 pm »
Witam,
jak kupiłem mojego X-Typa było zawieszenie tylne do roboty. Znalazłem firmę w Olkuszu, tę z posta powyżej. W tamtym czasie nie mieli w ofercie poliuretanu do X-Type ale powiedzieli że mogą zrobić jak będą mieć wzór. Wymontowałem ze swojego całe zawieszenie, zawiozłem i od tej pory jest komplet dostępny dla tego kota:). To było prawie 5 lat temu, od tamtej pory zrobiłem 140tyś km i nic nie robiłem przy tych elementach z poliuretanu i myślę że spokojnie jeszcze wytrzymają.

a tu kawałek historii.....

https://goo.gl/photos/oaSWLK4MS9zZdhYf8

Offline KArtur

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana zawieszenia tylnego
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2020, 12:08:59 pm »
Cześć, czy mógłby ktoś zrobić listę wszystkich tulejek jakie idą do tylnego zawieszenia? Najlepiej z numerami części, bo tak szukam na allegro i widzę tylko dwa rodzaje. Zwykła i ta pływająca. Czyżby te zwykłe były w każdym miejscu takie same? 3.0 4x4

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.456
Odp: Wymiana zawieszenia tylnego
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2020, 16:28:45 pm »
Kilka tulei się powtarza. Najlepiej na tył załóż sobie poliuretany. Dużo na komforcie nie utracisz a będzie spokój na wieki. Przód sobie zeob na tulejach gumowych. No i sworzeń też wymienny, po co wywalać cały wahacz
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline KArtur

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana zawieszenia tylnego
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2020, 21:46:50 pm »
Miałem Poli w Galancie i po jakimś czasie zaczęły skrzypieć, nie wiem czy teraz bym nie montował kalamitek w wahaczach. Jak będę robił tył to będę myślał nad tym. Chyba że teraz tuleje Poli są inaczej robione, ja zakładałem z 6 lat temu