Autor Wątek: jaguar x-type 2.5 v6 czujnik poziomu plynu chlodzacego  (Przeczytany 2194 razy)

dajdos

  • Gość
jaguar x-type 2.5 v6 czujnik poziomu plynu chlodzacego
« dnia: Kwiecień 28, 2016, 21:53:13 pm »
witam,wyswietla mi sie komunikat na wyswietlacu o sprawdzeniu poziomu plynu chlodzacego,sprawdzilem poziom i jest ok mysle ze to wina czujnika i tu wlasnie mam problem nie wiem gdzie on powinien byc jesli ktos jest w stanie podpowiedziec to bede wdzieczny

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: jaguar x-type 2.5 v6 czujnik poziomu plynu chlodzacego
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2016, 14:00:21 pm »
u mnie niestety nie  ma  komunikatów, przez co  juz  dwa razy jezdzilem prawie na sucho - raz gdy popękał zbiorniczek i ostatnia przygoda z rurką na wyjsciu pompy wodnej.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: jaguar x-type 2.5 v6 czujnik poziomu plynu chlodzacego
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2016, 21:18:13 pm »
Niestety nie wiem dokładnie gdzie jest ten czujnik, ale powinien być gdzieś na dole w zbiorkiczku spryskiwacza. Czyli trzeba byłoby zdjąć prawe przednie koło i odkręcić nadkole i tam jest pompka lub dwie (w zależności czy masz spryskiwacze reflektorów czy nie) i moim zdanie ten czujnik jest zintegrowany z pompką lub jest gdzieś w tym miejscu. Już nie pamiętam czy po zdjęciu nadkola jest komfortowy dostęp do zbiorniczka, czy trzeba też zdjąć zderzak.

Moim zdanie zdjęcie koła i nadkola to jakieś 15 minut roboty, więc mógłbyś sobie sprawdzić co dasz radę zrobić. Jak lipa to se złożysz ponownie, ale myślę, że powinieneś już coś potem wykombinować.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: jaguar x-type 2.5 v6 czujnik poziomu plynu chlodzacego
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2016, 21:33:29 pm »
Ale tu jest mowa o płynie chłodniczym. Czujka jest na spodzie zbiorniczka wyrównawczego
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: jaguar x-type 2.5 v6 czujnik poziomu plynu chlodzacego
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2016, 23:52:35 pm »
 A faktycznie źle przeczytałem hehe
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black