Autor Wątek: pytanie w sprawie skrzyni automatycznej???  (Przeczytany 3347 razy)

wajcha202

  • Gość
pytanie w sprawie skrzyni automatycznej???
« dnia: Wrzesień 16, 2011, 17:01:57 pm »
Witam
Jestem właścicielem s-type 4,0 od dwóch tygodni, jest to moje pierwsze auto z automatyczną skrzynią biegów i w związku z tym mam pytanie:
czy normalne jest, iż wajcha  zmiany biegów przechodząc z pozycji P na pozycję R czasami stawia lekki opór??

wajcha202

  • Gość
Odp: pytanie w sprawie skrzyni automatycznej???
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2011, 17:22:47 pm »
aha był bym zapomniał iż skrzynia raz mi się zblokowała i przez dobre 5 min próbowałem zmienić bieg, słyszałem iż w niektórych przypadkach z winy kierowcy( np. nie zaciągnięcie ręcznego przy zmianie na P) takie zdarzenia mają miejsce czy to prawda??

hubercik 30

  • Gość
Odp: pytanie w sprawie skrzyni automatycznej???
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2011, 13:52:45 pm »
wajcha  zmiany biegów przechodząc z pozycji P na pozycję R czasami stawia lekki opór??

może elektromagnes się nie cofa do końca?

wajcha202

  • Gość
Odp: pytanie w sprawie skrzyni automatycznej???
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2011, 20:25:31 pm »
elektromagnes odpuszcza. przy okazji:
czy przy zmianie biegów auto ma prawo czasami delikatnie szarpnąć??

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: pytanie w sprawie skrzyni automatycznej???
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2011, 21:11:49 pm »
hej, jezeli szarpniecie sa minimalny i tylko czasami, to nie ma powodu do zmartwenia. dzwignia powinna sie jednak
bez oporu dac przylaczyc. czasem, jak np zaparkujesz pod gorka to moze byc opor przy wlaczania na R albo dalej,
jednak normalnie nie powinno to tak byc. pomyslales o wymianie oleju w skrzynii?

przy jakie okazje "zablokowala" ci sie skrzynia?

wajcha202

  • Gość
Odp: pytanie w sprawie skrzyni automatycznej???
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2011, 22:55:24 pm »
na wymianę oleju umówiłem się z mechanikiem za 2 tygodnie, a skrzynia zblokowała mi się kiedy wrzuciłem na P i zapomniałem o ręcznym i auto musiało się delikatnie potoczyć ale minimalnie ponieważ nie parkowałem na pochyłym terenie ale i nie był całkowicie płaski ( trawnik), ale kilka razy odpaliłem zgasiłem i po jakimś czasie odpuściła

wajcha202

  • Gość
Odp: pytanie w sprawie skrzyni automatycznej???
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2011, 14:37:07 pm »
dzisiaj z rana gdy odpaliłem mojego kocura zauważyłem, że wajcha zmiany biegów ciężko chodzi ale gdy się rozgrzał to ani tak mocno nie szarpał przy zmianie biegów i nawet z P na R czasami wyjątkowo lekko wchodziło. chyba szybciej niż planowałem wymienię ten olej. jak myślicie to może być to??

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: pytanie w sprawie skrzyni automatycznej???
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2011, 15:16:28 pm »
hej, ile masz na liczniku? wiadomo ze zimny olej stawia wiekszy opor, skoro po rozgrzaniu wszystko dziala jak
nalezy to chyba czas na wymianie tego oleju ...

wajcha202

  • Gość
Odp: pytanie w sprawie skrzyni automatycznej???
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2011, 16:41:50 pm »
193tyś.po rozgrzaniu nie do końca chodzi idealnie ale dużo lepiej dlatego mam nadzieje, że po wymianie oleju mój kocurek będzie hasał jak za młodu :) tylko zastanawia mnie dlaczego problem mam tylko z przełożeniem z P na R i odwrotnie a inne wchodzą idealnie no ale poczekajmy i zobaczymy po wymianie...

wajcha202

  • Gość
Odp: pytanie w sprawie skrzyni automatycznej???
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2011, 15:32:24 pm »
po wymianie olej skrzynia chodzi jak ta lala ;D zdarzy jej się raz na tydzień lekki opór ale mechanik powiedział że jestem przewrażliwiony,  taki jej urok i że  nie mam się czym przejmować :-tylko
ps. dzięki wszystkim za pomocne rady :-R