Autor Wątek: X308 - problem z tempomatem  (Przeczytany 1942 razy)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
X308 - problem z tempomatem
« dnia: Październik 03, 2011, 21:35:08 pm »
   Koledzy problem jak w tytule, mam tempomat ale coś z nim nie tak. Po wciśnięciu guzika przy skrzyni, widzę świecącą lampkę, naciskam + lub - przy kierownicy ale auto nie chce trzymać prędkości.

   Gdzie szukać problemu, podobno tempomat działa na zasadzie ciśnienia, a auto przez ostatnie prawie 4 lata raczej stało bez ruchu, może system się rozszczelnił i nie trzyma ciśnienia a może coś elektrycznego  ? Od czego mam zacząć sprawdzanie, proszę o rady ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

booschmen

  • Gość
Odp: X308 - problem z tempomatem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2011, 21:38:09 pm »
Do ustalenia predkosci sluzy przycisk z napisem "set" a "+" i "-" zwiekszaja lub zmniejszaja ustalona juz predkosc wiec musisz poszukac takiego guzika:)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - problem z tempomatem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2011, 21:44:19 pm »
nie muszę szukać bo jest pomiędzy + i - , ale też nic nie daje, już go używałem
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

booschmen

  • Gość
Odp: X308 - problem z tempomatem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2011, 09:01:30 am »
To ja to samo mam w X300 tez na nic nie reaguje a kontrolka ze jest tempomat wlaczony dziala.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: X308 - problem z tempomatem
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2011, 14:16:16 pm »
Ja zauważyłem u siebie, że czasami tempomat sie zawiesza. Tzn. wygląda to w ten sposób, że muszę dłużej przytrzymać plusik z napisem SET aby tempomat zaskoczył i zaczął utrzymywać prędkość. Natomiast nigdy nie mam problemów ze zwiększaniem prędkości plusikiem. Jedno wciśnięcie to około 5 km/h więcej  ;D . Jeżeli tempomat nie działa, to powinien wyświetlić się błąd na wyświetlaczu, razem z żółtą lampką lub po podłączeniu do kompa, ale takiego profesjonalnego z Aso, bo kabel OBD II podłączony do Lapa bez odpowiedniego interfejsu nie sczyta tego błędu.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8