Autor Wątek: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?  (Przeczytany 7558 razy)

wojt

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 29, 2011, 11:01:25 am »
Jeszcze raz powodzenia!!! :-super
Kiedy zamruczy??Daj znać!! :-A

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 29, 2011, 11:08:01 am »
Szybka kobitka jesteś i chyba ufasz swojemu mechanikowi. Szkoda, że nie pokusiłaś się o sprawdzenie co jest uszkodzone w "starym" silniku, ciekawe jak wygląda panewka, która stukała przez pół roku.  
Pochwalisz się ile zapłaciłaś za silnik?
S-type 4.2
Marek 693 440 715

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z kolektora?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 29, 2011, 11:33:48 am »
wisiałam na telefonie pół godziny ... z 2tyś facet spuścił 200zł  :-yipee

odpalałam wczoraj kota ze starym silnikiem ... ma rwanie ,ale stukanie  było słychać ....

mechanik jak mechanik imponuje mi jego pasja do cadilaków ( ma ich ponad 10szt , dwa ma takie 9m dług. :) piękne )... intuicja mi podpowiadała , że zna się na nietypowych limuzynach -a może to po prostu wygoda ,bo mam do niego blisko :)

po dręczącej ciężkiej  nocy stwierdziłam , że "nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem" ...
i trzeba działać ...
 dłubanie w silniku może i byłoby tańsze ..ale podejrzewam ,że  czasowo by się zeszło  .... a postojowe też kosztuje :)

wojt

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 29, 2011, 11:41:01 am »
Dłubanie w silniku na pewno wyszłoby duuuużo drożej!!!
Jak do tej pory nie spotkałem się w żadnym sklepie np. z możliwością kupna panewek,a gdzie reszta?! :-nie

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z kolektora?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 29, 2011, 12:25:46 pm »
ja kpl się nie znam na silnikach  :-nie ... nie czułam więc wyzwania do naprawiania go  :- pojecia ...
kupno drugiego ułatwiło mi niepotrzebnego stresu i latania ...  :-clap ...

zabolał  :-thumpdown jedynie fakt ,że mam niewdzięcznego kota i że portfel znowu stracił swoja puszystą objętość :(  :-tylko

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 29, 2011, 12:58:10 pm »
Jak dałaś za silnik 1800PLN, to remont, tak jak kolega Wojt napisał, taniej by nie wyszedł. Do tego na pewno dużo szybciej, łatwiej..... mniej stresu, a puszystość portfela - smukły lepiej wygląda  ;)
Powiedz jeszcze, czy może zwróciłaś uwagę na lampkę ciśnienia oleju?

Oby nowe serducho dobrze gadało, powodzenia.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z kolektora?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 29, 2011, 13:01:55 pm »
patrzyłam wczoraj... olej czyściutki ... kontrolka się nie paliła... pisałam wcześniej wymieniałam cały olej w sierpniu ,ale i tak zerknęłam wczoraj z ciekawości   :- pojecia

wojt

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 29, 2011, 13:15:43 pm »
Z tego co wiem,takim silnikiem można jeszcze zrobić parę setek.Miałem kiedyś opla rekorda w którym pod "gadające" panewki podkładaliśmy sreberko od czekolady i jazda :-hehe
Ale w Twoim przypadku lepiej  szybko włożyć nowy i skorzystać z krótkiej gwarancji rozruchowej :-super

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z kolektora?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 29, 2011, 13:32:47 pm »
Jak dałaś za silnik 1800PLN, to remont, tak jak kolega Wojt napisał, taniej by nie wyszedł. Do tego na pewno dużo szybciej, łatwiej..... mniej stresu, a puszystość portfela - smukły lepiej wygląda  ;)
Powiedz jeszcze, czy może zwróciłaś uwagę na lampkę ciśnienia oleju?

Oby nowe serducho dobrze gadało, powodzenia.


ja jestem niewysoka   :-thumpdown smukła   :-yipee  .... PORTFEL... powinien być puszysty   :- pojecia

cziff

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 30, 2011, 00:03:23 am »
a ile za montaż?

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z kolektora?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 30, 2011, 12:30:50 pm »
nie pytałam ...  :- pojecia , ale chyba jeszcze jestem "wypłacalna"   ?????? ... silnik przyjechał ..roboty zaczynają się pełną parą ... i mam nadzieję ,że nie będzie już przykrych niespodzianek    :-tylko

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 10, 2011, 12:23:19 pm »
silnik wymieniony... oleje  nowe  ... czy jest różnica podczas jazdy ... ja nie widzę żadnej ... ale grunt że już wszystko jest w porządku :) ...Niestety znowu muszę ustawić się w kolejce do gazownika na wyregulowanie gazu ... na gazie jeździ tragicznie  :-thumpdown ...

mam pytanie czy jeśli teraz mam inny numer silnika i ma on inny  przebieg
( ten nowy silnik ma o 100 tyś mniej niż poprzedni  ) to muszę to gdzieś zgłaszać ?

nadmienię że na nowy ( młodszy :) ) nie  dostałam ani FV ani żadnego dokumentu

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 10, 2011, 12:53:11 pm »
...
mam pytanie czy jeśli teraz mam inny numer silnika i ma on inny  przebieg
( ten nowy silnik ma o 100 tyś mniej niż poprzedni  ) to muszę to gdzieś zgłaszać ?

nadmienię że na nowy ( młodszy :) ) nie  dostałam ani FV ani żadnego dokumentu

Dobre pytanie. Moim  zdaniem wymiana silnika powinna być odnotowana w karcie pojazdu, jak to powinno być formalnie, to najlepiej zasięgnąć informacji w urzędzie komunikacji.

Papier na silnik dobrze mieć, jakby nie było jest ocechowany i może się zdarzyć, że będą kiedyś, po jakimś smutnym zdarzeniu, szukać reszty tego zdekompletowanego Jaguara, czego oczywiście nie życzę.


Znalazłem takie coś: "Obowiązek zgłoszenia zmiany nr silnika został zniesiony z dniem 21.10.2005 r. Właściciel pojazdu jest jednak zobowiązany zgłosić wymianę silnika, jeżeli zmiana taka pociąga za sobą zmianę innych danych technicznych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym (pojemność silnika, moc, rodzaj paliwa)."
więcej na: http://bip.um.poznan.pl/bip/public/bip/sprawy.html?co=opis&sp_id=1761
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2011, 13:00:29 pm wysłana przez makek »
S-type 4.2
Marek 693 440 715

Intruz

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 10, 2011, 15:04:36 pm »
teraz silnik jest traktowany jak zwykła część zamienna, więć nic nie trzeba zgłaszać...

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 10, 2011, 15:32:12 pm »
dzięki za radę ... zadzwoniłam do komunikacji ..pan poinformował mnie ze jeśli nie zmieniły się parametry silnika - czyli  :moc silnika , paliwo , rok produkcji .... itp to wymianę silnika traktuje się tak samo jak wymianę koła ...

jeśli są jednak jakieś zmiany to trzeba to zgłosić a potem zrobić przegląd ...