Autor Wątek: W stacyjce zacięty nowy klucz x- type 2003  (Przeczytany 3471 razy)

Presco1

  • Gość
W stacyjce zacięty nowy klucz x- type 2003
« dnia: Kwiecień 02, 2014, 19:17:36 pm »
Witam
chciałem dorobić zapasowy klucz do Jaga x- type 2003 . W punkcie dorabiania kluczy gość zaproponował mi stary fordowski klucz aby otwierał i odpalał . Dorobił klucz jak do Forda . Drzwi jeszcze jakość udało sie otworzyć i zamknąć , ale po włożeniu do stacyjki , kluczyk nie chciał sie przekręcić i zablokował się przy wyjsciu z niej.
"Fachowiec" dorabiał jak do Forda czyli na kluczu 6 ząbków w skali od "1-4" a później znalazł informacje ,że Jagi mają 8 ząbków w skali   "1-3" i potrzebny jest inny uchwyt do obróbki surówki klucza.
Teraz kluczyk siedzi w stacyjce i nie można go wyciągnąć .
Proszę o pomoc co robić ?  starałem sie wyciągać na siłę, ale nic nie dało , pytanie czy dalej szarpać ??
czy wyciągnąć stacyjkę i starać sie rozebrać ?
miał już ktos taki problem ?

Pzd

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: W stacyjce zacięty nowy klucz x- type 2003
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2014, 21:01:32 pm »
W zakładzie , w którym dorabiałem klucz, powiedzieli mi, że w stacyjce jest jakaś aluminiowa blaszka ,która może zablokować nowy klucz. Poradzili mi, żebym nie wkładał klucza od razu do końca, tylko kilka razy wkładać i wyciągać, za każdym razem coraz głębiej w celu dopasowania tej blaszki do klucza.
Rozebranie stacyjki raczej nic nie da. Spróbuj wyciągnąć klucz szarpiąc do góry ( tylko nie przesadź z siłą )
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Presco1

  • Gość
Odp: W stacyjce zacięty nowy klucz x- type 2003
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2014, 21:12:45 pm »
Kluczyk wychodzi do momentu aż widać końcowe zgrubienie grotu. Wtedy blokuje sie . Skoro jest jakaś blaszka zapadka , to będę próbował wsadzić może jakąś blaszkę albo igłę aby podnieść ją.
jak oglądam filmy to specjaliści otwierają zamki w drzwiach w 5sec, wkładając jakieś dwa druciki , może i mi sie uda :)

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: W stacyjce zacięty nowy klucz x- type 2003
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2014, 21:19:13 pm »
Ta blaszka ,to jest coś w rodzaju przesłony z otworem, przez który przechodzi klucz - tak wytłumaczył mi to fachowiec  ;D
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

eMWuGSM

  • Gość
Odp: W stacyjce zacięty nowy klucz x- type 2003
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2014, 22:50:52 pm »
Nie wiem co za "fachmana" masz, ale klucz do X-Type jest 100% Fordowy, bo STACYJKĘ MASZ Z FIESTY !!!

Roznica jest jedynie w końcówce grotu (w fordzie bardziej szpiczasta), ale można stosować zamiennie. Nawet picki są te same dla Forda i Jaguara (Ford Tibbe). Problem jaki jest u Ciebie jest spowodowany lekkim wytarciem zapadek we wkładce stacyjki i świeżym ostrym kluczem (ślusarz nie zadał sobie trudu, aby lekko przetrzeć nowy klucz papierem ściernym lub pilnikiem do wygładzenia krawędzi grotu, stąd problem. Przerabiałem już to dwukrotnie w Sierrze i Transicie.

Jak wyciągnąć?
Najpierw polecam spsikać wszystko olejem sylikonowym w sprayu. Włóż klucz do oporu i zacznij poruszać nim tak jakbyś chciał odpalić i zgasić, tylko z dużą szybkością/częstotliwością, wtedy jest szansa na luźniejsze ustawienie się zapadek w bębenku wkładki, a później musisz spróbować stanowczym szarpnięciem wyciągnąć klucz (pojedyncze szarpniecie - impuls, broń boże nie ciągnij na chama).

Presco1

  • Gość
Odp: W stacyjce zacięty nowy klucz x- type 2003
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:42:04 pm »
Dziękuje za dobrą radę . Niestety sam nie dałem rady, bo kluczyk  nadal nie  chciał wyjść . Nie zastosowałem sie do Twoich rad , bo dopiero teraz przeczytalem post. Na szczeście przekręcała się stacyjka. . Zadzwoniłem po "złotą rączkę" , zdjął plastik z pod kolumny kierownicy i jakimś drutem odhaczył stacyjkę . wyciągnął ją i klucz wyszedł sam . wszystko trwalo 2 min a ja 50 zł lżejszy .:) powiedział ,że zapadka trzymała i że grot nie jest dobrze docięty , dlatego sie haczył.

eMWuGSM

  • Gość
Odp: W stacyjce zacięty nowy klucz x- type 2003
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2014, 01:19:47 am »
powiedział ,że zapadka trzymała i że grot nie jest dobrze docięty , dlatego sie haczył.
A co ja napisalem powyżej? :)

Standart.
Jak masz lekko powycierane klucze to często są takie wpadki.