Autor Wątek: Piszczące hamulce  (Przeczytany 2630 razy)

macgraf

  • Gość
Piszczące hamulce
« dnia: Sierpień 14, 2011, 17:58:24 pm »
Witam!
Mam problem z hamulcami przy precyzyjnym cofaniu z garażu auto przytrzymuję na hamulcu i w tym momencie piszczą i dochodzą dziwne dźwięki z kół.Gdy puszczę hamulec problem znika.Czy wszystkie automaty tak mają?
Nadmieniam że klocki wymieniłem a efektu zero jak piszczało tak piszczy.
Jaguar S type 2,7 D. 

red jaguar

  • Gość
Odp: Piszczące hamulce
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2011, 22:30:32 pm »
Podnieś kotka i poszarp kołem góra-dół lewo-prawo zobacz czy są jakieś luzy.

macgraf

  • Gość
Odp: Piszczące hamulce
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2011, 19:33:18 pm »
Niestety na kołach nie ma żadnych luzów, problem nadal pozostaje nierozwiązany. Czy może ktoś z tego forum miał podobny problem z piszczącymi hamulcami w swoim Jaguarze S-Type ( automat) ?? Pomocy :)

Cychol

  • Gość
Odp: Piszczące hamulce
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2011, 21:04:45 pm »
To jest raczej normalne zjawisko, oczywiście do pewnych granic, jeżeli to piszczenie jest mocno upierdliwe, zacznij od wyczyszczenia i nasmarowania prowadnic klocków. Do smarowania prowadnic powinno używać się specjalnego smaru ceramicznego, takiego, żeby nie wypłynął pod wpływem wysokiej temperatury... to bardzo ważne

Filo

  • Gość
Odp: Piszczące hamulce
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2011, 10:21:34 am »
Też tak mam. Ale na zimnych hamulcach . Jak się trochę rozgrzeją jest już normalnie :)
Niestety chyba niezależnie od marki klocków.

macgraf

  • Gość
Odp: Piszczące hamulce
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2011, 20:13:13 pm »
Witam. Dzięki za podpowiedzi, ale nic to nie dało gdyż hamulce nadal trzeszczą i piszczą. Nadmieniam, że wymieniłem klocki na nowe TRW oraz przetoczyłem tarcze i nasmarowałem prowadnice klocków. Bez rezultatów. Luzów na kołach nie ma. Pomocy ! To piszczenie nie jest normalne, sprawdzałem przy innych automatach. U nich występuje to chwilowo  a u mnie prawie cały czas, bez względu na temperaturę hamulca. Proszę o porady.

shadowrider

  • Gość
Odp: Piszczące hamulce
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2011, 09:24:38 am »
No właśnie ja też mam piszczące hamulce i to w XFie z 7000km przebiegu...
Trochę byłem zdziwiony i wk..wiony. Mój brat jednak stwierdził że miał firmowego nowego Peugeota z wyższej półki i zawsze hamulce piszczały. Niemniej na pewno coś da się z tym zrobić.

macgraf

  • Gość
Odp: Piszczące hamulce
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2011, 17:22:48 pm »
Witajcie
Zrobiłem przy hamulcach wszystko co powinienem, nawet użyłem specjalnego kleju do klocków a kot nadal piszczy. Czy naprawdę nikt nie przerabiał tego tematu ? Pomocy.