Autor Wątek: Kilka pytan od nowicjusza  (Przeczytany 3610 razy)

marco

  • Gość
Kilka pytan od nowicjusza
« dnia: Wrzesień 16, 2011, 11:48:22 am »
Witam.
Jest to moj pierwszy watek i chcialbym przy tym sie takze przywitac -  :)

Od kilku tygodni jestem w pogoni za nowym samochodem, oczywiscie objechalem czesc kraju i znalazlem same szroty.
W koncu znalazlem 2 ciekawe samochody ktore mnie interesuja, miedzy innymi Jaguar X-type 2.5 v6 4x4. Nigdy nie jezdzilem Jagem i raczej nikt z moich znajomych tez. Dlatego szukam pomocy u was. Mam kilka pytan (obejrzalem wszystkie strony na tym forum o x-typie i nie znalazlem rzetelnych informacji, ktore mnie interesuja):

1) Jag X-type jest robiony na podstawie Forda Mondeo, jak natomiast wyglada opcja z czesciami? Wszystkie czesci z Mondeo pasuja do Jaga? Jaguar ma naped 4x4 a z tego co sie orientuje to Mondeo nie.

2) Jak wspolgra silnik z tym napedem? Dowiadywalem sie, ze rakieta nie jest mimo "duzego" silnika.

3) Jak jest z awaryjnoscia Silnika i zawieszenia? Sa jakies szczegolne czesci/wady na ktore musze zwrocic uwage?

Poki co wiecej pytan nie mam. Jezeli te informacje rzeczywiscie byly juz na forum, to z gory bardzo przepraszam - nie znalazlem.

 :-thank

Pozdrawiam! :)

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
Odp: Kilka pytan od nowicjusza
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2011, 13:28:20 pm »
witam ale chyba znajdziesz wszystko w dziale x-type .naprawde jest tego duzo  :-tylko ;)
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
Odp: Kilka pytan od nowicjusza
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2011, 13:34:36 pm »
witam ale chyba znajdziesz wszystko w dziale x-type .naprawde jest tego duzo  :-tylko ;)
2.5 w napedach to chyba ameryka takze ostroznosc wskazana ,wedlug mnie silnik zaslaby ale najlepiej jak uzytkownicy sie wypowiedza poczekaj pospiech tez nie wskazany :-za :-tylko
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.

marco

  • Gość
Odp: Kilka pytan od nowicjusza
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2011, 14:15:10 pm »
Dzieki Panowie za odpowiedzi, fakt nie ktore odpowiedzi znalazlem ale tez nie kompletne, ktos napomnial ze cos pasuje z mondea cos nie. @saulinek, co masz na mysli mowiac "2.5 w napedach to chyba ameryka takze ostroznosc wskazana" ?

Pozdrawiam

EDIT:

bardzo przepraszam za kolejny temat odnosnie X-type. Znalazlem w koncu odpowiedzi w innym temacie - wychodzi na to ze kiepsko szukalem. Jeszcze raz Sorry i dziekuje chlopaki za odpowiedzi. Temat do zamkniecia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2011, 14:25:41 pm wysłana przez marco »

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
Odp: Kilka pytan od nowicjusza
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2011, 14:36:21 pm »
slaby silnik plus napedy spalanie duze .ameryka zawsze auto jest w jakis sposob bite przewaznie dosyc mocno.tak to tylko moja refleksja troche znam rynek amerykanski z autopsji .Tam kupuje sie przewaznie z aukcji firm ktore biora z ubezpieczalni auto, ktore naprawa przekracza wartosc . a zeby zarobic to tylko takie auto sie bierze .jak ameryka to jest carfax i po vinie mozna wszystko sprawdzic ,przynajmiej status auta w dowodzie auta.czy nie zlom.powodzenia w szukaniu, kolega chyba ma x-tap-a w dieslu 2004r cos chce okolo 27000zl.
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.

Sebastian X

  • Gość
Odp: Kilka pytan od nowicjusza
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2011, 14:39:39 pm »
Poczytaj na forum, na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedź. Posiadam X-type 2,5 4x4 i jestem bardziej niż zadowolony. Silnik sprawdzony, trwały, ma łańcuch rozrządu i prawie 200KM, 0-100 w 8 sekund... Jeśli to mało to wybierz silnik 3,0 - choć 2,5 w całkowitości mi wystarczy :)

Co do Jaga i Mondka to kiedyś fajnie powiedział Clarkson:

"Jaguar ma 98% wspólnych części z Mondeo, but ..... człowiek ma 98% wspólnego genomu z szympansem, a mimo to, różnica jest kolosalna"

W praktyce oznacza to, że około 15-20 procent częsci pasują od Mondeo mk3.

Joa Alex

  • Gość
Odp: Kilka pytan od nowicjusza
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2011, 22:42:03 pm »
Witam mojego imiennika !
Napisze pare slow od siebie.
tez mam X-type 2,5 4X4 sprowadzonego z USA.
Pomimo pewnych poczatkowych klopotow uwazam ze kupno tego samochodu to byla jedna z najlepszych decyzji podjetych przez ze mnie, aha to jest moj pierwszy samochod :-tylko
Ja kupilem auto od osob, ktore sprowadzily samochod oficjalnie jako uszkodzony , no i cena byla bardzo atrakcyjna. Podali mi historie wozu z carfax, w ktorym nie bylo zadnego wypadku.
Sprzedawcy nie wspomnieli o kilku drobniejszych uszkodzeniach, ktore musialem naprawic we wlasnym zakresie, ratujac sie u dealera w Wawie. Po paru miesiacach eksploatacji wymienilem tez tylni wal napedowy w warsztacie w Raszynie. Zaklad sam zalatwil zapasowy wal i cala robocizne. Wyglada to moze powaznie, ale dla mnie jako osby ktora ma pierwszy raz auto to nie bylo wielkie "halo"
Po drobnych i srednio drobnych naprawach samochod od 3 lat spisuje sie REWELACYJNIE :-za
Co do silnika 2,5 litra, to wedlug mnie tylko samochody typowo wyscigowe jak Porsche, Mitsubishio Lancer, Subaru itp sa wyraznie szybsze od 200 konnego JAga. Jesli chodzi o zwykle maszyny z normalnymi silnikami (czyli nie powyzej 230 koni) to uwazam ze nikt Jagowi nie podskoczy i to od kierowcy tylko zalezy kto czyj tyl bedzie ogladal. Ja na dlugich trasach jezdze z rodzina i dlatego staram sie nie szalec ale na trasie Warszawa-Katowice, jesli ktos mnie prowokuje to daje mu ta przyjemnosc zeby zobaczyl moje tylnie swiatla :-A
Uwazam ze to swietny silnik.
tak wiec taka konfiguracja to super sprawa i zycze ci bezawaryjnej jazdy :-V