Autor Wątek: x-type 2.0 TDCi - czy ten silnik jest naprawdę taki zły?  (Przeczytany 44453 razy)

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: x-type 2.0 TDCi - czy ten silnik jest naprawdę taki zły?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 20, 2011, 22:51:10 pm »
też czyściłem egr i kolektor, prosta sprawa. było trochę sadzy ale tragedii nie było. z usterek silnika, to spadła opaska z rurki odmy, kopciło tak jak przy pękniętym wężu z intercoolera. Pozdrawiam



rufus1977

  • Gość
Odp: x-type 2.0 TDCi - czy ten silnik jest naprawdę taki zły?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2011, 09:53:34 am »

"Uwaga – kupując używanego X-Type „w dieslu” trzeba się liczyć z koniecznością regeneracji turbosprężarki (ok. 1500 zł), wymiany wtryskiwaczy (ok. 2500-10 000 zł) lub regeneracją dwumasowego koła zamachowego (ok. 1200)"

To są bolączki wszystkich silników diesla, nie tylko jednostki tdci.

Y-1 Yonek

  • Gość
Odp: x-type 2.0 TDCi - czy ten silnik jest naprawdę taki zły?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2011, 10:15:47 am »
Dzieńdoberek Mam jakiś czas 2.0 z przebiegiem 180000 i jak do tej pory nie ma żadnego problemu jednakże  koniecznie dbaj o ten silniczek (dobry olej, filtry,prawidłowa eksploatacja oczywiście wszystko w porę wymienione) I kontrole jeśli potrafisz ocenić podzespoły to otwórz czasami maskę i przeglądnij sobie czy może nie było ingerencji gryzoni..... miałem kilka autek z 2.0 disel ale ten jak na razie oceniam BDB. Pozdrawiam :-super

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: x-type 2.0 TDCi - czy ten silnik jest naprawdę taki zły?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 25, 2011, 12:01:50 pm »
Ja mam 190kkm i jak zegarek chodzi.. acz przecieraja sie weze gumowe.. ten cienki od turbo.. to jest chyba podcisnienie i przy obudowie akumulatora po lewej stronie. Ale wzmocnilem je butylenem, zmienilem miejsce ich przebiegu i nie maja prawa juz sie przecierac. A co do gryzoni to sie zastanawialem skad mam kawalek chleba na silniku.. Sobie robale toster z silnika zrobily  :-hehe
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

jarkrzy1

  • Gość
Odp: x-type 2.0 TDCi - czy ten silnik jest naprawdę taki zły?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 27, 2011, 15:28:08 pm »
     Zawór EGR i kolektor czyściłem równo 10 dni temu. Miałem najpierw cykora czy sobie poradzę, ale wbrew obawom dobranie się do zaworu i odkręcenie kolektora jest naprawdę proste-wiem co mówię bo jestem "nieinżynieryjny". Zawór miałem mocno zapaprany, kolektor od strony zaworu również. Problemem było usunięcie tej mazi, no ale udało się. Ale z usunięciem mazi z dłoni parałem się przez tydzień >:( - a trzeba było słuchać/ no czytać/ co na forach piszą. Różnica jest, acz nie tak spektakularna jak niektórzy piszą. na forach.
     W sprawie zasadniczej postu niestety mogę potwierdzić, że koło dwumasowe i sprzęgło nie są trwałe. Przytrafiło mi się to dwa razy, a nie jestem osoba piłująca silniki, albo jadąca tylko na momencie. Pozostałe ingerencje pod pokrywą silnika miały miejsce z powodów eksploatacyjnych-mój kocurek ma 212kkm więc czasem coś się tam zadzieje i trzeba wymienić.