Autor Wątek: Historia serwisowania  (Przeczytany 2485 razy)

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Historia serwisowania
« dnia: Październik 06, 2011, 21:47:40 pm »
Witam
Mam pytanie odnośnie historii serwisowania i napraw w sieci Jaguar.
Zakupiłem swoje upragnione zwierzątko w Niemczech,gdzie przez cały czas użytkowania było serwisowane w ASO Jaguar,przynajmniej tak mówi książka serwisowa.
Po przyjeździe do kraju udałem się z nr VIN do ASO Jaguar w Krakowie aby aby sprawdzić poprawność wspomnianych przeglądów i ewentualnych napraw,gdyż kolejny serwis wypada zrobić dopiero w marcu przyszłego roku.
Niestety niezbyt miła obsługa klienta jaka jest we wspomnianym już salonie Jaguara,odpowiedziała mi że tego typu informację mogę uzyskać tylko i wyłącznie w serwisie gdzie auto było naprawiane i serwisowane.
Teraz jednak kiedy przeglądam nasze bardzo mądre forum,napotykam się na posty w których to nie jeden użytkownik wspomina o wizycie w ASO i uzyskaniu historii serwisowania i napraw chociaż autko przbyło nawet z za oceanu.
Proszę,doinformujcie mnie czy ASO Kraków po prostu mnie zbyło,a taka baza danych istnieje i jest dostępna?
Oraz czy zgłaszając się z numerem VIN np.E mail do Jaguar Warszawa,zostanie mi taka informacja udzielona?
Jestem z Małopolski i jazda do Warszawy tyko po taką informację wydaje mi się bezsensowna.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Historia serwisowania
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2011, 21:54:56 pm »
Hej. Niestety jest to znany problem, chocby nie musialby tak byc. Polskie ASO bardzo niechetnie udzielaja jakakolwiek
informacje klientom koncernu (masz Jaguara - jestes klientem Jaguara, ale nie jestes klientem tego ASO, na tobie nie
zarabiaja, choc jestes potencjalnym klientem), mimo ze historia serwisowa jest dostepny dla kazdego ASO na calym
swiecie.

Takich problemow nie ma wszedzie tam, gdzie ASO sa podporzadkowany bezposrenio centrala, albo gdzie importer
jest podporzadkowany centrala. W polsce, importer jest niezalezny i sam ustali reguly dostepnosci informacji dla
klientow.

Kazdy powazny ASO powinno tobie udostepnic informacje, o ile mily o to prosisz. Moga od ciebie zadac dowodu
rejestracyjnego, ale na tym powinno sie skonczyc biurokracja. Sprubuj sie skontaktowac z JLRem w Warszawie,
tam sa naprawde mili ludzie.

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Historia serwisowania
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2011, 08:40:06 am »
Witam
Dziękuję za poradę,może oni coś powiedzą.
Choć muszę powiedzieć,że temat jest nie odosobniony tylko u nas.
Wysłałem maila do tego serwisu w Niemczech i owszem otrzymałem odpowiedz na drugi dzień,ale bardzo lakoniczną,mianowicie że olej był wymieniany o czasie,podano mi bez problemu kod do radia,oraz odpowiedz na pytanie o wymianie oleju w skrzyni biegów,że jest dożywotni.Natomiast zero informacji jakiego oleju używano do zalania silnika,czy też jakich napraw dokonywano.
Ot samo życie,no nic spróbuję powalczyć z Warszawą,a nóż coś odpowiedzą.
Podzielę się tą informacją w naszym gronie.
Pozdrawiam.