Autor Wątek: Czujnik poziomu płynu hamulcowego.  (Przeczytany 3378 razy)

maxx30gda

  • Gość
Czujnik poziomu płynu hamulcowego.
« dnia: Sierpień 19, 2011, 13:00:31 pm »
Witam.Czy można wymienić sam czujnik poziomu płynu hamulcowego czy trzeba wymieniac cały zbiorniczek?Auto to XJR z 2000 roku.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Czujnik poziomu płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2011, 16:35:06 pm »
hej, nie wiem dokladnie jak to wyglada w 308cy. jezeli czujnik jest w "pokrecie" to wymieniaj "reservoir cap", jezeli
jest w innym miesjscu to obawiam sie ze trzeba wiemieniec zbiornika w calosci. numer zbiornika to chyba JLM 012082.

a jaki dokladnie masz problem? pokazuje sie komunikat "brake fluid low" a w zbiorniku jest wystarczajacy plyn?

maxx30gda

  • Gość
Odp: Czujnik poziomu płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2011, 18:11:55 pm »
Dokładnie taki jest komunikat jak napisałeś.Płyn w zbiorniku jest ok,jakość płynu również sprawdzona,klocki również sprawdziłem.Najpierw migał nierównomiernie a teraz zaświecił sie na stałe ten komunikat i kontrolka hamulców.Mechanicy stwierdzili że prawie napewno jest to wina czujnika bo wiazka jest cała i w dobrym stanie.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Czujnik poziomu płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2011, 19:26:53 pm »
czujnik wedlg schematow jest polaczony z modulem ABS / trakcja. na poczatku sprawdz tam kostke, ewentualnie
potraktuj sprayem kontaktowym. czujnik w "stanie normalnym" ma zamkniety kontakt, wiec po prostu sprobuj
podlaczyc kontakty na skrot i jezeli swiatlo zgasnie to masz zbiorniczka do wymiany. jezeli nie, to sprawdz
dalej czy na kontakt przy recznym jest ok. czy wyswietla sie tobie abs?

maxx30gda

  • Gość
Odp: Czujnik poziomu płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2011, 00:16:40 am »
ABS się nie świeci.Wszystko działa jak należy tylko świeci sie ta kontrolka hamulca i komunikat.Spróbuje zrobić jak radzisz.Zobaczymy co wyjdzie.Dzieki za rady.

maxx30gda

  • Gość
Odp: Czujnik poziomu płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2011, 17:43:55 pm »
Winowajcą okazał sie uszkodzony przewód w wiazce pomiędzy zbiorniczkiem a modułem ABS.