Autor Wątek: felga obciera na wybojach  (Przeczytany 3147 razy)

Mateo520

  • Gość
felga obciera na wybojach
« dnia: Sierpień 11, 2011, 11:23:23 am »
Witam, mam pewien problem, mianowicie na wybojach słyszę jak opona trze o coś, po sprawdzeniu wychodzi, że o sprężyny
felga ma ET43 a na nich opona 235/45R17
tak to wygląda

chyba ratują mnie jedynie dystanse,tak ? ile mm powinny mieć ? i czy na 4 koła czy na przód tam gdzie obciera? samochód ma napęd 4x4

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: felga obciera na wybojach
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2011, 11:40:05 am »
chyba racej opona Ci trze a nie felga
problem jest taki, że 235 to za dużo dla kota
czasami to nie przeszkadza, ale czasami może tak jak u Ciebie
wiem z własnego doświadczenia, że nawet ten sam rozmiar opon może się znacznie różnić  u innych poroducentów
sam mam opony Kumho, które przy rozmiarze 235/40R18 mają szerokość bieżnika prawie 250mm!!!
a jeżeli chodzi o dystanse, to sprawdź sobie ile masz luzu pomiędzy zewnętrzną krawędzią opony a rantem błotnika
Jak źle dobierzesz dystanse (dasz za szerokie to będziesz miał tarcie o błotnik!
Twój rozmiar ET mieści się w normie, a jednak w połączeniu z oponami już nie za bardzo.
Trudno coś doradzić nie widząc tego dokładnie z każdej strony na żywo.
Weź to na logikę i sam sobie posprawdzaj co z tym można zrobić. Zobacz ile masz miejsca z zewnętrznej strony i kup dystanse z centymetr węższe od tego wymiaru. Ja bym tak zrobił.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Mateo520

  • Gość
Odp: felga obciera na wybojach
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2011, 13:48:10 pm »
Tak, oczywiście chodzi o oponę.
Właśnie myślałem nad 10mm ale teraz pytanie czy na tył też zakładać? bo tam felgi są równo z błotnikiem i jak dam dystans to będą wystawać poza obrys auta i możliwe, że będą obcierać ?????? z drugiej strony czy jak z przodu będą szerzej rozstawione a z tyłu węziej  to czy z napędem nic się nie stanie ?

KratekPL

  • Gość
Odp: felga obciera na wybojach
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2011, 14:54:06 pm »
masz slad na oponie ze obciera??? przecież podczas jazdy odległość tych czarnych kresek sie nie zmienia

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: felga obciera na wybojach
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2011, 20:40:46 pm »
Opona prawdopodobnie za szeroka dla Twoich felg. Podaj jeszcze szerokosc felgi dla jasnosci. Ja bym podejrzewal rowniez zbyt szeroka felge, skoro 8J ET 46 wchodzi do iksa, ale chyba nie masz felgi szerszej niz 8?
X-Type 3.0 Sport

KratekPL

  • Gość
Odp: felga obciera na wybojach
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2011, 00:31:25 am »
ja założyłem sobie rok temu w zeszłą zimę na moje oryginalne 7j felgi micheliny 235/45/17 i wszystko grało :)

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: felga obciera na wybojach
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2011, 08:38:24 am »
235 na 7J musi stanowic niezle zabezpieczenie krawedzi fegi?  :-super

Przydatna tabela doboru opon dla danej szerokosci felgi:
http://www.felgi-opony.com/Aktualnosci/Szerokosc_opony__a_szerokosc_felgi_,3,32,15.html
X-Type 3.0 Sport

KratekPL

  • Gość
Odp: felga obciera na wybojach
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2011, 10:18:46 am »
dobrze wiem ze teoretycznie jest za szeroka na 7j opona 235 ale jak juz to sobie zalozylem nie wygladalo wcale zle :)

booschmen

  • Gość
Odp: felga obciera na wybojach
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2011, 10:34:29 am »
Ja np w xjr-ze x300 mam 255/45/R17 i nic nie obciera malo tego jest lekko obnizony i mozna powiedziec ze gora opony chowa sie w blotniku, nawet przy skrecaniu nie mam problemow i nic nie trze.