Autor Wątek: Problem z 1 garem  (Przeczytany 2371 razy)

Adam1979

  • Gość
Problem z 1 garem
« dnia: Sierpień 12, 2011, 20:37:10 pm »
Witam mam problem z s typem 3 litry v6 z 1 cylindrem przerywał na wolnych obrotach samochód , więc zaczołem od świec . Na 1 cylindrze szybko się okazało że świeca jest zabryzgana olejem cóż to znaczy pewnie każdy wie ale i tak ją wymieniłem po odpaleniu auta natychmiast podniosła się temperatura po kilku próbach odpalania i gaszenia doszło do normy z temperaturą i tak zostało ale dalej go wozi na wolnych obrotach .
Kolega najpierw podejrzewał najgorsze pierścienie itd. ale potem doszedł do wniosku że uszczelka pod zaworami przepuszcza olej , po tym jak się zagrzać pomyślał że zawór , świerza świeca podała iskrę i uniosła zawór potem olej zabryzgał świece i wszystko wróciło do poprzedniego stanu .
Czy ktoś forumowiczów ma inny pomysł na to
Pozdrawiam

moryc25

  • Gość
Odp: Problem z 1 garem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2011, 20:43:54 pm »
Powiedz kolego ile ci znika oleju na 1000km?

Adam1979

  • Gość
Odp: Problem z 1 garem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2011, 21:17:40 pm »
Wymieniałem w tamtym roku w sierpniu równo rok, dziś sprawdzałem czy jest woda w oleju wody nie było a olej jeszcze tak ile to niewiem bo pracował wcześniej silnik silnik .
Ale powiem że tak się dzieję z tym silnikiem od ponad roku tylko teraz bardziej go wozi niż wcześniej dlatego zaczołem coś z tym robić bo na lpg już ciężko jeżdzić  na benzynie lekko go szarpie . Pewnie przez rok wyrzucił by cały olej ?  ale nie dymi tylko nierówne obroty
 

Adam1979

  • Gość
Odp: Problem z 1 garem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2011, 21:19:34 pm »
Jak wymieniałem świece to olej z niej się lał a potem temperatura skoczyła ale doszła do normy