Autor Wątek: Gearbox faulty po wymianie Oleju  (Przeczytany 2016 razy)

szkodnik69

  • Gość
Gearbox faulty po wymianie Oleju
« dnia: Sierpień 15, 2011, 11:47:04 am »
Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy :)
A wiec mam parę pytań których się nie doczytałem na forum a chodzi mi o Jaguara S-Type 2000 rok 3.0 V6
Dałem do mechanika swojego świeżo zakupionego kota na wymianę filtrów i olejów i teraz zaczyna się mój problem:
Po wymianie oleju w skrzyni wyświetla sie komunikat GEARBOX FAULTY czy to możliwe żeby od wymiany oleju wyskoczył błąd i czy jak wlali mi olej uniwersalny do skrzyni a nie Mercona V to coś może być wspólnego z tym komunikatem?
I teraz ile litrów wchodzi do skrzyni w serwisie  Jaga powiedzieli mi ze 9 L ale już nie powiedzieli czy olej wlewa się na odpalonym silniku czy na wyłączonym (na forum już było takie zapytanie ale odpowiedzi  nie znalazłem )
Teraz gdy ten komunikat się wyświetla to auto nie ma mocy pewnie jest w jakimś trybie serwisowym ....

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Gearbox faulty po wymianie Oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2011, 17:35:33 pm »
Witaj serdecznie na JaguarForumPoland i baw sie u nas dobrze.

Aby sie dowiedziec co takiego kotowi nie pasuje po wymianie oleju to najlepiej podlaczyc mu komputer i odczytac
kody ze skrzynii. skoro oddales auto do mechanika, niech on sie tym zajmie. teoretycznie niewlasciwie stan oleju
moze spodowac komunikatu, wiec nie musi to koniecznie byc cos strasznego, jednak mozemy tutaj najwyzej
gdybac o przyczynach.

Mozesz sprobowac odlaczyc klemy od aku na pol godz i tym samym zresetowac komputera. Jezeli blad skrzynii
byl tymczasowy to masz szansy ze po taka operacja wszystko wraca do normy, jednak odczyt bledow jest
i tak potrzebny. (Pamietaj o kodu do radia przy odlaczaniu aku)

Ile litrow oleju wchodza przy wymianie oleju jest zalezny od tego, czy mechanik prowadzi statyczna czy dynamiczna
wymiana oleju.