Autor Wątek: Chlapie olej  (Przeczytany 4489 razy)

xOsTrYxJaG

  • Gość
Chlapie olej
« dnia: Sierpień 02, 2011, 19:25:45 pm »
Witam,


Powiedzcie mi co może być jak przy włączonym silniku odkręcę kurek od oleju i on mi chlapie? Na co mam skupić uwagę przy naprawie? Czy to nie są źle wyregulowane zawory ?


Dzięki za pomoc

moryc25

  • Gość
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2011, 19:29:46 pm »
To jest normalny, zauważyłeś że bezpośrednio pod korkiem jest obracający się wałek rozrządu?

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2011, 19:38:58 pm »
Możesz sprecyzować ? Dokładnie się nie przyglądałem, zobaczyłem, że mi "pluje" olejem to go zakeciłem z powrotem.

Cychol

  • Gość
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2011, 20:08:25 pm »
Pod korkiem wlewu oleju zawsze, w każdym aucie są pracujące (obracające się) części, jeżeli olej nie chlapie po odkręceniu tego korka, to znaczy, że go tam nie ma  :-hehe

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2011, 20:24:01 pm »
No dobra. Ale dlaczego w innych autach, które sprawdzałem u siebie ten olej nie chlapie... ?

moryc25

  • Gość
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2011, 20:28:13 pm »
Twój śilnik nie ma żadnej osłony nad wałkami jak to jest stosowane w niektórych pojazdach i muśi chlapać. Ja na twoim miejscu martwił bym sie jak by nie chlapał. Drugi powód chlapania to odpowietrzanie skrzyni korbowej... zamiast odmą wybiera sobie większy otwór...

Cychol

  • Gość
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2011, 20:29:59 pm »
Drugi powód chlapania to odpowietrzanie skrzyni korbowej... zamiast odmą wybiera sobie większy otwór...

To raczej nie byłby powód chlapania, to byłby powód dmuchania...  ;D

moryc25

  • Gość
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2011, 20:33:43 pm »
Owszem, choć nadciśnienie ułatwia chlapanie.

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2011, 20:39:20 pm »
Czyli mam bardziej szukać problemu przy odpowietrzaniu skrzyni korbowej ? Czy od czegoś innego mam zacząć ?

moryc25

  • Gość
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2011, 20:44:08 pm »
Czyli mam bardziej szukać problemu

Jakiego problemu? Chlapanie jest normalnym zjawiskiem. Dlatego dolewamy oleju na wylaczonym silniku.

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2011, 20:50:10 pm »
Ale u mojego znajomego w V6 ten olej nie chlapie a jest prawidłowy poziom oleju czyli, że ma osłony nad wałkami... tego powiem Wam, że nie wiedziałem... Dzięki za utwierdzenie w przekonaniu.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2011, 20:54:32 pm »
Hejka, to czy chlapie czy nie zalezy takze od temperature oraz wlasciwoscia oleju. Sztywnejszy olej jak wiadomo
ciezko "lata" a faktycznie kazdy silnik dmucha przez otwor korka. Zawory sie nie reguluje w tym silniku bo od tego
jest VVT, wiec ja tez za bardzo problemu nie widze. Czy sa jakies niepokojacy dzwieki?

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2011, 20:59:50 pm »
Kogutki powiem Ci, że tylko słyszę wtryskiwacze LPG nic więcej żadnych niepokojących stuków, puknięć.

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 02, 2011, 21:11:42 pm »
Właściwie to silnik mam igła ale niekiedy panikuje jak widzę, jakieś niepokojące zjawiska jakby to można rzec "banalne"..

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Chlapie olej
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 02, 2011, 21:17:18 pm »
no lepiej tak niz inaczej. ale jezeli silnik chlapie troche olejem przy rozgrzanym silniku przez otwarty korek to
tylko oznak, ze zyje, wiec spokojnie ;)