Autor Wątek: Jaguar x-type 2.0 Diesel-głośna praca silnika !  (Przeczytany 5712 razy)

kubus66622

  • Gość
Jaguar x-type 2.0 Diesel-głośna praca silnika !
« dnia: Sierpień 02, 2011, 21:59:33 pm »
Witam!
Jak w temacie męczy mnie głośna praca silnika. Ostatnio wymieniłem koło dwu-masowe oraz napinacze. Silnik bardzo ładnie pracował - cicho. Niestety ostatniego czasu znów chodzi jak stary diesel. Przy 2500 obr czasem słychać metaliczny dźwięk. Byłem w serwise jaguara - vitres w Katowicach. Powiedziano mi, iż silnik jest na wykończeniu i należy bardzo dużo w niego wsadzić.... Ja jednak jestem innego zdania, oprócz głosnej pracy i dymku przy gwałtownym przyśpieszaniu niczego mu nie brakuje. Może Panowie się spotkali z czymś takim i moga mi pomóc?

Serdecznie pozdrawiam Kuba !

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jaguar x-type 2.0 Diesel-głośna praca silnika !
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2011, 17:15:26 pm »
Hejka, i witamy na JaguarForumPoland.

Ja na twoim miejscu bym zapytal fachowca od regeneracji silnikow Dieslu aby miec druga, niezalezna opinie.
Z odleglosci trudno stwierdzic co dolega kotowi. A ile masz kilosow na liczniku?

moryc25

  • Gość
Odp: Jaguar x-type 2.0 Diesel-głośna praca silnika !
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2011, 17:30:51 pm »
Sprawdź na początek poziom oleju w silniku. Gdy jest bliski min lub niżej, będzie się właśnie głośno tłukł silnikiem, potem sprawdź  gumowych poduszek pod silnikiem i skrzynia biegów. A poza tym przyczyn może być mnóstwo, chociażby nieprawidłowo działające wtryskiwacze albo przebieg ponad 500 tys. km.

kubus66622

  • Gość
Odp: Jaguar x-type 2.0 Diesel-głośna praca silnika !
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2011, 12:54:31 pm »
Samochód naprawiam w serwisie Bosch'a, który u nas słynie z dobrej roboty. Jestem umówiony na oględziny silnika. Co do oleju jest max - nie bierze ani grama. Ma przejechane 105 tysięcy ( uważam, że ma troszkę więcej, koło 170 - skóry są spękane, w niektórych miejscach).
Co do serwisu ASO Jag. słyszałem, że strasznie naciągają ludzi na kasę. Głównie z tego się utrzymują wszyscy dealerzy. Dlatego odstawię go do boscha i opiszę problem z myślą o użytkownikach z podobnym mankamentem silnika :)

Ps. nagram samochód jak chodzi przed naprawą  i po...

Pozdrawiam !

Tajfunek

  • Gość
Odp: Jaguar x-type 2.0 Diesel-głośna praca silnika !
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2011, 13:24:40 pm »
Na głośną prace może składać sie praktycznie wszystko. Zbyt wyprzedzony kąt wtrysku powoduje twarda i głośna prace silnika, popychacze hydrauliczne, kiepski olej - klepotanie, klekotanie, wydmuchana uszczelka kolektora ssącego jak i wydechowego, przerwana plecionka, dziura w tłumiku to samo.