Autor Wątek: Rejestracja Led  (Przeczytany 2224 razy)

Lesiu

  • Gość
Rejestracja Led
« dnia: Lipiec 21, 2011, 13:05:46 pm »
Jakie oznaczenie musi miec oznaczenie zarowka LED zeby nie bylo problemu z podmiana do tablicy rejestracyjnej?
Na aukcji znalazlem taki opis: Dioda LED W5W/T10, co sadzicie?

Marioosch

  • Gość
Odp: Rejestracja Led
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2011, 15:44:43 pm »
Jeżeli chodzi o diody lepiej nie kupować na aukcjach, chyba że jesteś pewny jaką barwą i ciepłotą światła świeci. Z kupionych przeze mnie kilku modeli tej właśnie żarówki diodowej tylko jedna świeciła białym światłem (niebieskie są niedopuszczalne czepia się policja i są problemy na stacji diagnostycznej). Z rok  temu założyłem sobie takie żarówki w Passacie, niestety używałem ich jako oświetlenia tablicy rejestracyjnej gdzieś ok. 2 m-cy i jedna i z nich przestała działać, więc wymieniłem je na tradycyjne żarówki. Koszty zakupu też mogą być bardzo różne, teraz są dostępne w kilku rodzajach, nie wszystkie mimo trzonka nadają się do oświetlania tablic, żarówka do tablic musi rozpraszać światło niezłe efekty dają żaróweczki na diodach smd.

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Rejestracja Led
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2011, 20:45:18 pm »
znalezione w necie
"Należy zaznaczyć, że wszystkie wymienne żarówki używane jako oświetlenie zewnętrzne pojazdów muszą spełniać warunki zawarte w regulaminie europejskim 37 (R37) ECE (Europejskiego Komitetu Elektrotechnicznego). Wszystkie rodzaje światła (reflektorowe, sygnalizacyjne i żarówki), które posiadają homologację ECE są oznaczone znakiem E (E1, E2, ...) oznaczając kraj, w którym żarówka jest dopuszczona do stosowania. Żarówki posiadają ponadto numer certyfikatu homologacji, np. E1 - 2AB. Żarówki wymienne, które nie mają homologacji nie są dopuszczone do stosowania w reflektorach samochodowych w normalnym ruchu drogowym. Zamontowanie tych żarówek w ostateczności może skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego podczas kontroli drogowej przez policjantów oraz niedopuszczeniem do ruchu przez uprawnionego diagnostę podczas przeprowadzanego okresowego badania technicznego pojazdu. "