Autor Wątek: Nie odpala i czuc paliwem???  (Przeczytany 16131 razy)

booschmen

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 25, 2011, 01:03:26 am »
Tak dokladnie kolega Michal ma racje;) (odnosnie listwy) juz odpalil ale nie pali na 5 i 6 cylinder iskra jest swieca lekko wilgotna. Ale zaraz po naprawieniu listwy po ok 20km okazalo sie ze jednak cos jest nie tak wiec rozebralem listwe raz jeszcze i wyszlo ze uszkodzone sa gumki uszczelniajace na wtryskach przy polaczeniu z kolektorem ssacym zostaly juz one wymienione auto zrobilo kolejne 20km i raz idze troche lepiej a raz calkiem do du... czy to wina tego ze tam moze jeszcze byc paliwo wy trzeba szukac tych dwoch wtryskiwaczy albo czegos innego??

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 25, 2011, 07:59:50 am »
Ciezko powiedziec co jest nie tak. Obok listwy/na listwie jest regulator cisnienia, moze to padlo przez to cale zamieszanie. Moze cos niechcacy z wtryskami zrobiles, na spokojnie rozbierz i poskladaj od nowa.Skoro iskra jest na kazdym cylindrze, to powinien palic. Wiec albo za malo paliwa dostaje na 5 i 6, albo za duzo skoro mokre swiece. Zamien swiece moze z innym cylindrem? :-V
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

booschmen

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 25, 2011, 09:02:31 am »
No wlasnie ten regulator cisnienia byl wymieniany bo od tego sie zaczelo wszystko. co do zamiany swiec miejscami zaraz sprawdze mechanik jeszcze przez telefon kazal sprawdzic czy te dwa wtryski wogole daja cisnienie.

booschmen

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 25, 2011, 12:43:28 pm »
Swiece zamienione, cewki zamienione, nawet wykrecilem listwe wtryskowa podpialem na (krotko) zakrecilem silnikiem wtryski wszystkie pracuja a jak nie palil na 5 i 6 tak nie pali dalej juz nie mam sily do niego.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2011, 12:58:11 pm »
Hej, odczytales bledy z komputera?

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2011, 13:10:41 pm »
a nie ciagnie gdzies lewego powietrza? Oby to nie byla wina ECU...
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

booschmen

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 25, 2011, 16:37:00 pm »
Bledow nie odczytalem bo nie mam gdzie ani czym;/ lewe powietrze ciagnie wlasnie przez ten uszkodzony oring na 1 cylindrze zaraz ide wymienic i zlozyc raz jeszcze ECU a co to

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 25, 2011, 16:53:44 pm »
Engine Control Unit.
Ale nie wnikajmy w ten temat poki co. Daj znac jak oring.
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

B E N 8 5

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 25, 2011, 16:54:35 pm »
Bledow nie odczytalem bo nie mam gdzie ani czym;/ l

próbowałeś wcisnąć VCM?

booschmen

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 25, 2011, 19:39:15 pm »
Oring wymieniony ale dalej nic jak nie palil na 5 i 6 tak nie pali po zagrzaniu silnika i wykreceniu swiec te dwie ostatnie jedna jest sucha a druga wilgotna ale nie mokra;/ (VCM) a co to i gdzie tego szukac?? mechanik jeszcze pociszyl mnie faktem iz moglo przepalic uszczelke miedzy cylindami mam pozniej sprawdzic kompresje i wtedy sie wyjasni

B E N 8 5

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 25, 2011, 20:57:59 pm »
(VCM) a co to i gdzie tego szukac??


booschmen

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 26, 2011, 00:32:55 am »
Kolego troche nie ten model, ja mam XJR-a X300 4.0 z 1996 roku;p i ja u mnie niestety takiego przycisku nie widze;/ a co do kompresji
1 cylinder ok 6.5psi
2 cylinder ok 6.0psi
3 cylinder ok 6.0psi
4 cylinder ok 6.0psi
5 cylinder ok 6.5psi
6 cylinder ok 7.0psi

czyli teoretycznie nie powinien odpalac a moj odpala a nawet jezdzi
I jak wspominalem na 6 cylindrze swieca jest sucha a na 5 lekko wilgotna ale nie mokra czy zalana na maksa, paliwo z wtrysku leci (sprawdzilem podpinajac listwe na krotko czyli po jej wykreceniu) na te dwa ostatnie zalozylem na chwile swiece z fiata punto 1 serii i jakby zaczal troche lepiej chodzic ale to tylko CHYBA;/
I bylbym wdzieczny za podanie prawidlowego cisnienia bo cos mi sie wydaje ze albo powinno byc miedzy 8.5-11 albo mam czujnik do mierzenia padniety chodz patrzac na producenta(ZSRR) to raczej powinien byc sprawny:)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2011, 00:45:41 am wysłana przez booschmen »

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 26, 2011, 00:48:26 am »
Rozumie że przerwy na świecy masz sprawdzone i ją ok???
Jak wygląda świeca z cylindrów które nie palą?? Czy nie ma na nie śladów jagby przepuszczała gazy spalinowe?? Możesz mieć przebicie na świecy lub na kablach wysokiego nappięcia.
Najlepiej jakbyś wymienił świece i kable na nowe.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 26, 2011, 00:57:31 am »
Swiece zamienilem z 3 i 4 na 5 i 6 nie mam kabli mam cewke nad kazda swieca cewki tez zamienilem swiece byly tez sprawdzone po ich wykreceniu i odojetne czy swiece sa zimne czy cieple i czy silnik jest zimny czy cieply po prostu nie pali na 5 i 6 za to jak zracalem od mechanika wieczorem po podczas jazdy pod gore z wydechow poszly iskry jakby ktos wyrzycil papierosa przez okno czy to cos wydmuchalo z rury to nie wiem nic sie nie zmienilo po tym fakcie;/

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 26, 2011, 01:02:42 am »
To tylko w tłumiku spaliło sie paliwo którego nie spalił silnik. Tak więc skoro ciśnienie masz ok. Świece są ok. Cewki są ok. To wygląda na to że jest brak sterowania cewka przez komputer silnika. Musisz podłączyć się przyżadem diagnostycznym i sprawdzić czy komputer steruje ci tymi cewkami. Sprawdź też całą wiązke która idzie od cewki aż do kompa. Możliwe że gdzieś ci coś nie łączy lub masz uszkodzoną wiązkę. W  najgorzym przypadku padła ci końcówka mocy od sterowania cewką. Ale to byłby najczarniejszy scenariusz.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.