Autor Wątek: Szarpnięcie przy przekraczaniu 2000 obrotów  (Przeczytany 2510 razy)

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Szarpnięcie przy przekraczaniu 2000 obrotów
« dnia: Czerwiec 08, 2011, 13:44:35 pm »
Zdarzyło mi się kilka razy dzisiaj że przy przekraczaniu granicy 2000 obrotów (4 bieg, prędkość ok 90 km/h) poczułem silne "szarpnięcie" silnika (silnik to 2.0 D). Nie dzieję się tak gdy dość energicznie dodaję gazu, robi się tak tylko gdy bardzo spokojnie zwiększam obroty. Co to może być ? Ma ktoś jakiś pomysł ? Chwilowa niemoc czy też może (oby nie!) oznaka jakiś kłopotów ? 
X-Type 2004, 2,0 D

Tajfunek

  • Gość
Odp: Szarpnięcie przy przekraczaniu 2000 obrotów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2011, 14:37:43 pm »
Zaczynaj od czyszczenie EGR-u z kolektorem dolotowym, sprawdź pompę wtryskowej oraz czujnika ciśnienia doładowania.

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Szarpnięcie przy przekraczaniu 2000 obrotów
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2011, 21:22:50 pm »
Czy pełny amator (czytaj - ja) może i powinien zabierać się za czyszczenie EGR-u z kolektorem  ??????
A jak sprawdzić pozostałe wskazania Tajfunka czyli pompę wtryskową i czujnik ciśnienia doładowania.
Czy może jednak oddać kota w ręce fachowca ? Tylko gdzie takiego znaleźć co to przy okazji nie obedrze człowieka ze skóry.
Coś mi się zdaje że kolega Tajfunek nieźle mnie zastraszył  :-cry 
X-Type 2004, 2,0 D

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Szarpnięcie przy przekraczaniu 2000 obrotów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2011, 23:04:13 pm »
Za egr mozesz sie brac. Nie wiem czy o takie szarpniecia Ci chodzi ale mam podobnie.. np 70 km/h 4 bieg i przy przyspieszaniu zaczyna szarpac tak jakby sie dlawil.. ale odpuszczam gaz i zaczynam jeszcze raz przyspieszac i juz nic sie nie dzieje.. nawet szybko jak to zrobie czyli ostro chce przyspieszyc ale zaczyna sie dlawic to szybko odpuszczam i w deche spowrotem i spokojnie juz ciagnie.. egr czyscilem.. zadna filozofia, wprawdzie bez kolektora ale za to wezme sie w przyszym tyg. Mialem zasepiony egr, teraz zdjalem zaslepke ale nie widze roznicy w zachowaniu auta. Troche byl brudny ale jak zaslepiony to sie nie mial czym upaprac. A jak szarpalo tak szarpie ale przyzwyczailem sie juz do tego.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Szarpnięcie przy przekraczaniu 2000 obrotów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2011, 23:24:34 pm »
Dzięki luko za radę - przekonałeś mnie do podjęcia próby zabawy z EGR.
Te szarpnięcia są ciekawe - pojawiają się jedynie gdy płynnie zwiększam obroty, 1800, 1900 jest OK a jak mija kreskę 2000 to jest tak piszesz - jakby się zadławił na chwilę.Lekarstwa są dwa : jedno jak u Ciebie , obroty w dół a potem ostro w podłogę a drugie to przy 1900 obrotów wcisnąć ostro w dechę ( w sumie te 2 lekarstwa są do siebie bardzo podobne i ameryki tu nie odkryłem). Przyznam się że odrobiłem lekcję na forum Forda w tym temacie i coraz bardziej jestem zdeterminowany na czyszczenie nie tylko egr ale też i kolektor - opisy forumowiczów forda pasują jak ulał do bolączek mojego kota.   
X-Type 2004, 2,0 D

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Szarpnięcie przy przekraczaniu 2000 obrotów
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2011, 11:44:09 am »
typowe niedomagania 2.0 dtci, poczytajcie forum forda. Najczęściej jeszcze dymi na czarno, miałem to samo. Pozdrawiam

vonKohler

  • Gość
Odp: Szarpnięcie przy przekraczaniu 2000 obrotów
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2011, 00:00:25 am »
Tez mam to samo i juz sie nawet przyzwyczailem..okolo 2000 obrotów niezaleznie na ktorym biegu zaczyna szarpac i czasami tez pusci czarnego bąka..az milo patrzec jak ludzie jadący za mną szukają drogi we mgle;)

Wydaje mi sie ze samo czyszczenie EGR to za malo, moj mechanik niby czyscil (nie stalem nad nim) i nie pomoglo..
..moze ten kolektor jednak..