Autor Wątek: Różnice pomiędzy 2003 a 2004/05 czyli przed i po lifcie  (Przeczytany 3813 razy)

Sonix

  • Gość
Różnice pomiędzy 2003 a 2004/05 czyli przed i po lifcie
« dnia: Luty 16, 2011, 18:13:18 pm »
Witam,
Panowie czy w X-Type po lifcie czyli po 2004 były jakieś różnice oprócz innej kierownicy? (Ta stara jest paskudna tak czy siak) Ale jak za rocznik wyżej mam dopłacić 5tys. zł to nie wiem czy jest sens.. wiadomo wszystko zalezy od stanu samochodu.

Czy Jesli w desce rozdzielczej jest drewno to zawsze rowniez jest przy drzwiach przednich/tylnych, czy to zalezy od wybory wyposażenia?

Jesli to ma znaczenie to chodzi mi o wersje Diesel

Z gory dzieki za pomoc,
Pozdrawiam

zadek07

  • Gość
Odp: Różnice pomiędzy 2003 a 2004/05 czyli przed i po lifcie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2011, 19:29:12 pm »
Drewno na drzwiach jest opcja, zderzak sie lekko rozni (zaslepka haka holowniczego jest w innym miejscu), niektore wersje po lifcie mialy pamiec fotela kierowcy i czasem (albo zawsze) byla poducha nad nogami kierowcy. Listwa chromowa z tylu ta na klapie jest troche inna. Oczywiscie kierownica jest inna chyba wszystko z tych zmian.

Sonix

  • Gość
Odp: Różnice pomiędzy 2003 a 2004/05 czyli przed i po lifcie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2011, 20:38:06 pm »
Dzięki kolego ;)

Rob_W

  • Gość
Odp: Różnice pomiędzy 2003 a 2004/05 czyli przed i po lifcie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2011, 00:21:40 am »
Jest sporo różnic w systemie audio i ogólnie w całej sieci D2B - np. od 01.2005 wszystkie modele mają światłowody zamiast miedzi, jest też więcej głośników zarówno w wersji standard jak i premium (ta druga ma dodatkowo wzmacniacz), jest opcja Bluetooth (starsze miały chyba tylko telefon). Z zewnątrz są niemal nierozróżnialne - widoczne zmiany zaszły dopiero w ostatnim "przedśmiertnym" lifcie w 2008 roku. Tak naprawdę, to dopiero te ostatnie modele są fajne - mają zmieniony grill, zderzaki, tylnią listwę, inne przeszycia skór (imho ładniejsze) i co najważniejsze - skrzynię biegów - starego dobrego 5-stopniowego J-Gate'a zastąpił 6-stopniowy automat z możliwością ręcznej korekty biegów (moim zdaniem największa wada starych X'ów). 

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Różnice pomiędzy 2003 a 2004/05 czyli przed i po lifcie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2011, 22:23:02 pm »
dodam od siebie to co wiem
-inna poduszka powietrzna i kiera (w nowym o niebo ładniejsza dla mnie)
i z rzeczy których nie widać
- inna belka wzmocnienia przedniego (w nowym jest cieńsza i ma inny kształt) i strefy zgniotu i pewnie jeszcze kilka innych części z przodu w tym obszarze
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black