Autor Wątek: tryb awaryjny  (Przeczytany 3050 razy)

kordi731

  • Gość
tryb awaryjny
« dnia: Styczeń 11, 2011, 22:29:09 pm »
Mój kociak ( s type 99 ) podczas jazdy przechodzi w tryb awaryjny i nie można dodawać gazu.Po wyłączeniu i odpaleniu silnika działa normalnie.Prozę o pomoc. :-K

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: tryb awaryjny
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2011, 22:33:16 pm »
hej, tak naprawde to bez komputer albo scaner nic tu nie zrobisz. udaj sie do kogos z skanerem, odczytaj
bledy, skasuj i zobacz czy tryb awaryjny wraca.

jedyny co mozesz sprobowac, to odlaczyc akumulator na pol godz (pamietaj ze potrzebujesz kod do radia po
odlaczenie akumulatora) i tym samym zresetowac komputera.

dziej076

  • Gość
Odp: tryb awaryjny
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2011, 22:46:29 pm »
Hej zgadzam sie z teoria ktora postawil powyzej kolega aczkolwiek na sam poczatek sprawdz ELEKTRONICZNY PRZEPLYWOMIERZ POWIETRZA  czasami to on kiedy poprostu siada istnieja takie objawy poniewaz komputer w samochodzie przechodzac w tryb awaryjny samoczynnie dobiera dawke paliwa i powietrza . Powolne psucie i uszkodzenie sie w/w czesci latwo jest zaobserwowac kiedy sie duzo jezdzi a z dnia na dzien samochod slabnie i pobiera coraz to wiecej benzyny .
Pozdrawiam ze Szkocji --- dziej

swanyadi

  • Gość
Odp: tryb awaryjny
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2011, 21:00:32 pm »
Ja miałem tak samo w moim kocie (dizelek) .Jak jechałem do Posli w samą wigilie na autobamie to mi sie stało. 32 godzina jazdy a tu bach. Wyciągnełem mogego OBD2 skasowalem i po klopocie. Są różne przyczyny. 1. To słaby akumulator.2.Słaba jakość paliwa.3.Jak wyżej kolega wspomniał.Ja wyeliminowałem pierwsze 2 i problem znikł od ręki. A ha teraz to tylko na shelu leje paliwko.

Yagofish

  • Gość
Odp: tryb awaryjny
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2011, 10:59:20 am »
U mnie tryb awaryjny powodowało również lewe powietrze. Wiem że katalizatory jeżeli się "zużyją" to również powodują przejście auta w tryb awaryjny, chociaż w tym wypadku tryb raz się pojawia raz znika (w zależności jak dynamicznie jeździsz i dajesz w palnik katalizatorom)

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: tryb awaryjny
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2011, 19:22:28 pm »
Siemka,


Miałem u Siebie taki sam problem.
Wyczyść przepustnice. wymień filtr powietrza i zobacz czy nie masz zaśniedziałych styków elektronicznej przepustnicy.  :-W