Autor Wątek: po dluzszym postoju i odlaczeniu akumulatora "buja" na obrotach, trzyma 1500obr.  (Przeczytany 2723 razy)

skura_radom

  • Gość
mam kolejny problem://
a mianowicie po odebraniu od lakiernika, gdzie odlaczyli akumulator swieci sie taka iskierka  pod lampka zuzytej zarowki, swieci sie takze kontrolka baterii zuzytej i autem dziwnie buja na obrotach.
z tym bujaniem na obrotach jest jeszcze tak, ze albo wskoczy na 1500obr./min. albo wlasnie buja od 900-1500obr.
Co to moze znaczyc? jakie przyczynyy tego moga byc? i jak to naprawic?
Pomocy:)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
hejka, jak juz pisalem o innym watku (trzeba czytac odpowiedzi hehe) to ta iskierka oznacza, za jakis bezpiecznik
sie przypalil. jezeli konkrolka ladowanie sie jeszcze swieci, to sprawdz regulatora.

co do "bujanie" sie ... ile jechales od tego dluszego postoju? odczytales mu bledy z komputera?

e_gregor

  • Gość
Raz mi się klema poluzowała przy odpalaniu i prąd "zniknął" Podpiąłem klemę na nowo i odpaliłem auto. Przez jakąś chwilę bujał tak obrotami i aż się uspokoił. Co ciekawe odłączałem już wcześniej parę razy aku i nigdy tak po tym nie falował.

skura_radom

  • Gość
no wlasnie bledow nie odczytalem, jutro to zrobie.
bezpieczniki sprawdzone, 3do wymiany :D
akumulator Bosh S5 - kupiony jakos we wrzesnieu dzis padl ?! WTF :/ wlasnie jest podpiety do prostownika, zobaczymy jutro czy tchne w niego zycie. . .

Aha i po tym dluzszym postoju przejechalem okolo 10km, zaczal bujac na obrotach jak juz sie zatrzymalem.
Dzis jak go odpalilem(ledwo co),bujal bujal az zgasl ..i juz nie odpalil, bateria odmowila posluszenstwa.
I z tad moje pytanie, czy to moze byc cos z alternatorem? kompletnie sie nie znam i nie wiem gdzie z tym jechac. . . :/ ew. gdzie alternator moge kupic i w jakiej cenie mniej wiecej?

moryc25

  • Gość
Sprawdź podciśnieniowy regulator paliwa, który znajduje się tuż przy listwie paliwowej. Powinien mieć naklejkę LUCAS. Zdejmij z regulatora przewód podciśnieniowy i na włączonym silniku zobacz czy przypadkiem nie kapie z niego paliwo.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
akumulator Bosh S5 - kupiony jakos we wrzesnieu dzis padl ?! WTF :/ wlasnie jest podpiety do prostownika, zobaczymy jutro czy tchne w niego zycie. . .

watpie, ze tobie padl akumulator. jezeli kontrolka "bateria" sie swieci, nie ozna to ze akumulator jest
niesprawny, tylko oznacza to, ze prad do ladowania akumulatora jest za niski. ty masz padniety alternator
albo / oraz regulatora napiecie.

a calkiem mozliwy, ze falujacy obroty jalowy takze sa efektem tego. pod regulatorem obrotow jest malutki
elektrozawor, jezeli on dostaje za maly pradu, to moze to wplywac na obroty. u elektryka sprawdz
alternator, napewno jest do wymiany albo regeneracji.

skura_radom

  • Gość
bylem u mechanika i powiedzial ze jezeli aku sie rozladuje jeszcze raz to jest do wymiany:/
a szkoda bo kupilem go w pazdzierniku:/


dulot1970

  • Gość
miałem to w tamtym tygodniu  :-cry w mojej Ibizie Cupra podniosły sie obroty z dnia na dzien
i brak ładowania stwierdzono,po wymontowaniu alternatora okazały sie spalone diody elektryk wymienił i jest OK sprawdz ładowanie przy braku ładowania komputer automatycznie podnosi obroty silnika