Autor Wątek: swieci sie "iskra" pod lampka "zarowki"  (Przeczytany 2748 razy)

skura_radom

  • Gość
swieci sie "iskra" pod lampka "zarowki"
« dnia: Maj 14, 2011, 14:38:59 pm »
witam, dzis odebralem auto od lakiernika, no i mam taki problem ze swieci mi sie "iskra" pod czujnikiem od zarowki, do tego nie dziala mi tylnia lewa lampa,ale mysle ze to kwestia ponowniego wpiecia w gniazdko i bedzie dobrze, cos siostra mi wpsominala tez o lewej przedniej lampie, ale w tej chwili auto jest na myjni takze chwilowo nie mam jak tego sprawdzic...
a wiec mam takie pytanie, co to za dioda ta "iskra"? mial ktos juz podobne problemy?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: swieci sie "iskra" pod lampka "zarowki"
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2011, 14:42:13 pm »
hejka, masz na mysly strzalke? to sie wyswietli, jezeli jakies bezpiecnik przypala. musisz poszukac w wszystkich
skrzyniach ktory to.

a to nie sa diody, tylko male zarowki  :-W

skura_radom

  • Gość
Odp: swieci sie "iskra" pod lampka "zarowki"
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2011, 19:16:31 pm »
aaaa:p no to wyglada nie tyle co strzalka, co bardziej jak taka wlasnie iskra.. kirde no nie wiem:] zrobie jutro zdjecie i wstawie. ale bezpiecznikom sie lepiej przyjrze skoro taka rada:]

a mam jeszcze jedno pytanie, czy swiecacy sie symbol "bateri"- akumulatora wskazujr tylko i wylacznie zuzyty juz akumulator? bo u mnie sie swieci a kupilem go doslownie pol roku temu a auto uzytkowalem bardzo rzadko. i wlasnie wydaje mi sie ze tam u lakiernika moze nie wylaczyli radia itp i sie bateria rozladowala. bo jak odbieralem auto to lampki wnetrza sie swiecily i radio bylo wlaczone. . . .:/

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: swieci sie "iskra" pod lampka "zarowki"
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2011, 19:42:18 pm »
zle pisalem, nie strzalka, to chyba ma byc piorun  :-wstyd

ta druga kontrolka oznacza, ze prad do ladowanie aku jest za maly, to jest problem z regulatorem napiecia albo
z generatorem.

skura_radom

  • Gość
Odp: swieci sie "iskra" pod lampka "zarowki"
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2011, 22:44:27 pm »
aha. no sprawdzilem 3bezpieczniki pooooszly:p juz wymienione,ale bateria mi tez padla  i juz sie podladowywuje. zobaczymy jutro jaka bedzie dalsza zabawa:/

grochu27350

  • Gość
Odp: swieci sie "iskra" pod lampka "zarowki"
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2011, 22:56:26 pm »
Oprucz znaczków które ci wyskakują powinien być tekst pod wyświetlaczem.

skura_radom

  • Gość
Odp: swieci sie "iskra" pod lampka "zarowki"
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2011, 02:42:18 am »
Oprucz znaczków które ci wyskakują powinien być tekst pod wyświetlaczem.

O,widzisz:] nawet nie wiedzialem, podlacze akumulator i spisze wszystko co sie bedzie wyswietlalo