Autor Wątek: Hamulce do X'a  (Przeczytany 6241 razy)

Rob_W

  • Gość
Hamulce do X'a
« dnia: Kwiecień 04, 2011, 15:49:22 pm »
Jakie klocki na tył byście polecili do X'a?
Cena za komplet z JLR'a nieco mnie zbiła z nóg a nie ukrywam, że zależy mi na dobrym produkcie, który przy okazji nie piszczałby przy byle okazji ;) W intercars'ie jest sporo zamienników od Mondeo, ale które są tymi najlepszymi?

Dzięki!

dulot1970

  • Gość
Odp: Hamulce do X'a
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2011, 17:05:05 pm »
Heyka
jak sa: Lucas,Bosch,Textar,Ferodo,ATE to kup i po temacie to dobre zamienniki niczym nie rózniące się od oryginału  :-super nie ładuj sie w jakies
4Max lub Kagery  bo to wszystko chłam..ja przewaznie zakładam Lukasa lub Ferrodo do wszystkich moich aut a miałem juz ich sporo  :-za  :-tylko a polecam Ci Lukasa GDB1525
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2011, 17:12:29 pm wysłana przez dulot1970 »


dulot1970

  • Gość
Odp: Hamulce do X'a
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2011, 17:46:11 pm »
fajne i napewno spoko towar bo czerwone..ale jest sens przepłacać..hamuja pewnie tak samo jak Lucasy..

zadek07

  • Gość
Odp: Hamulce do X'a
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2011, 17:55:28 pm »
dzisiaj zalozylem takie tylko ze zolte. No i wlasnie po zalozeniu klockow auto przestalo hamowac, pedal wpada w podloge cos tam hamuje ale strach sie bac. Za kazdym razem na postoju gdy wcisne pedal hamulca to dochodzi az do podlogi ( nie wpada ale stopniowo schodzi) po zgaszeniu auta pedal zostaje mniej wiecej w polowie i jest twardy nie schodzi juz nizej. Sprawdzilem tak na szybko organleptycznie czy wszystko szczelne i wydaje sie ze tak nic nie sika kolo kol. Stawiam chyba na problemy z podcisnieniem gdyz rowniez nie chodzi mi tempomat. Czy dobrze glowkuje? Skoro przed wymiana wszystko byla OK to co sie moglo stac. Z podcisnienia tez nic nie bylo odlaczane kolejna zagadka :)

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Hamulce do X'a
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2011, 18:25:53 pm »
Witam
A hamulce dobrze masz odpowietrzone, bo takie objawy są przy źle odpowietrzonych hamulcach. Jedz do innego mechanika. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

zadek07

  • Gość
Odp: Hamulce do X'a
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2011, 18:43:51 pm »
Sam robilem, no ale skoro przed wymiana bylo dobrze, a  byly wymieniane tylko klocki. To jakim cudem mogly by sie zapowietrzyc. A jakby byly zapowietrzone to za ktoryms nacisnieciem pedal by sie zrobil twardy

magic

  • Gość
Odp: Hamulce do X'a
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2011, 19:40:30 pm »
Sprawdź dokładnie wężę dochodzące do zacisków. Może ściągając któryś z zacisków jeden z węzy się lekko przetarł lub poluzowal przy mocowaniu z zaciskiem. Stawiam tu na bardzo małą nieszczelność skoro pedał wpada stopniowo w podłogę.

zadek07

  • Gość
Odp: Hamulce do X'a
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2011, 19:52:19 pm »
Ale skoro by byla nieszczelnosc to i na wylaczonym silniku pedal powinien wpadac w podloge bo tez powinno uciekac cisnienie z ukladu. Ale najprawdopodobniej przyczyna bedzie ulozenie sie klockow, gdyz "nowe" klocki byly uzywane wyjalem je z mojego anglika na czesci bo byly jak nowki i przypuszczam ze musza sie ulozyc, ale jutro jeszcze raz sciagne kola i zobacze o co kaman.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Hamulce do X'a
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2011, 23:33:30 pm »
przejej układ grawitacyjnie i po problemie  :-V

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Hamulce do X'a
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2011, 00:09:02 am »
A ja mam pytanie odnosnie wymiany tarcz.. Dzis zmieniajac na letnie buciki.. pazurki przyciete, peeling zrobiony.. zauwazylem ze tarcze juz sa dosc sciete.. taki juz rancik konkretny maja wiec bedzie trzeba wymienic moze w przyszlym tygodniu ale tu pytanie.. jak sie wymienia tarcze w X? W normalnym aucie zdejmuje jarzmo odkrecam srubeczke ktora trzyma tarcze i zdejmuje tarcze a tu srubeczki nie ma.. jedna tarcza jest cos poluzowana i lekko "lata" wiec chcialem ja dokrecic do piasty a tu zonk. help.. hilfe..  :-gwizd
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

zadek07

  • Gość
Odp: Hamulce do X'a
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2011, 07:00:15 am »
przejej układ grawitacyjnie i po problemie  :-V
Czyli co odpowietrzyc?

Innowierca

  • Gość
Odp: Hamulce do X'a
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2011, 10:28:02 am »
Klocki EBC z tego co kojarzę są przygotowane pod tarcze nawiercane i chyba też nacinane. Stąd też są twardsze i nie hamują dobrze na zwykłej tarczy. Są to typowo tuningowe kloce. Ja teraz do Volvo kupiłem nawiercane tarcze zimmermann'a, do tego klocki bosch'a na przód i ferodo na tył. Poczytaj o tych EBC, bo moje dane mogą trochę różnić się od rzeczywistości, może tylko red stuff jest do przerobionych układów hamulcowych...

 :-off 3 dni szukałem czegoś takiego http://sklep.poturbowani.pl/p/251/240/auto-gauge-adapter-1-din-na-trzy-wskazniki-obudowy-auto-gauge-wskazniki-wnetrze-tuning-optyczny.html a tu dzięki Rob_W przypadkiem trafiłem na taką ramkę :). Aha i uspokoję miłośników - to nie będzie do Jaga tylko do Volvo  :-super
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2011, 10:33:38 am wysłana przez Innowierca »

zadek07

  • Gość
Odp: Hamulce do X'a
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 05, 2011, 18:00:40 pm »
Tarcze mam nawiercane i nacinane tez EBC, klocki musza sie ulozyc bo widac ze jak narazie nie zbieraja po calej powierzchni

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Hamulce do X'a
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2011, 22:58:13 pm »
tarcza jest nałożona na piastę, trzymają ją śruby z koła na przelot, jak nie chce zejść to wal młotem:). Te śrubeczki w innych rozwiązaniach to tylko tak dla ustalenia położenia tarczy.
pozdrawiam