Autor Wątek: Pokrowce do X-typa  (Przeczytany 4200 razy)

maciekd

  • Gość
Pokrowce do X-typa
« dnia: Kwiecień 01, 2011, 12:16:19 pm »
Hej, hej!
Dziś mam następujący dylemat - otóż na białą, welurową tapicerkę chciałbym COŚ założyć. Wstępnie myślałem o takich matach koralikowych (jeśli ktoś ma doświadczenie, to co polecacie - na Allegro jak patrzyłem to trochę tego jest, niektóre nawet niebrzydkie) albo o pokrowcach - najlepiej ze skóry (chyba ekologicznej). Niestety nigdzie takich nie mogę znaleźć, to znaczy do Jaguara, bo do pozostałych aut są. Podobno problemem są siedzenia kubełkowe w Jagu, nie wiem o co chodzi. Czekam na wasze propozycje, sugestie i porady. Bo coś na tych siedzeniach jednak muszę mieć.
Pozdrawiam, Maciek.

piotr170169

  • Gość
Odp: Pokrowce do X-typa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2011, 14:13:48 pm »
kup sobie komplet tapicerki skórzanej (600-1000 PLN)na allegroszu.

maciekd

  • Gość
Odp: Pokrowce do X-typa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2011, 15:03:40 pm »
Nie bardzo wiem tylko kto mi to zmieni... W zasadzie jest jeden komplet, ale w szarym kolorze, no nie wiem, nie wiem.

lexxus

  • Gość
Odp: Pokrowce do X-typa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2011, 17:11:27 pm »
No musisz coś z tym zrobić , mój ojciec ma jasny welur w swoim jagu - strasznie sie brudzi siedzisko kierowcy aż niebieskie od jeansu czasami ;/ ciężko to czyścić...

maciekd

  • Gość
Odp: Pokrowce do X-typa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2011, 18:06:46 pm »
Myślisz, że takie koraliki byłyby dobrym rozwiązaniem? Bo jeżeli nie założę skóry na siedzenie, to z pokrowcem będzie póki co trudno strasznie. A te maty właśnie by już chociaż tak jak mówisz problem z jeansem rozwiązały, prawda?

lexxus

  • Gość
Odp: Pokrowce do X-typa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2011, 18:25:30 pm »
Na Twoim miejscu założył bym choćby coś takiego póki co , jeśli nie chcesz skór , a naprawdę warto je założyć , to może zmiana na ciemny welur?

Skóry musiałbyś  znaleźć pasujące do koloru wnętrza a kasa rzędu 600-1000 pln to jak mi się wydaje dobra cena za komplet...

maciekd

  • Gość
Odp: Pokrowce do X-typa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2011, 19:00:12 pm »
No tak, ale znalazłem na allegro jedynie szare, a nie będą pasowały. Tym bardziej, że to już zabawa z tapicerem, wyciąganiem siedzeń i... Mnóstwo zachodu.

magic

  • Gość
Odp: Pokrowce do X-typa
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2011, 21:56:39 pm »
Roboty trochę jest, ale czy od razy do tapicera? Ja kiedyś wymieniałem fotel, znaczy zakupiłem nowy fotel w innym kolorze tapicerki. Więc zdjęcie tapicerki z nowego fotela, zdjęcie tapicerki ze starego fotela i założenie jej na nowy w czasie ok. 30-40 min. Pamiętaj, że skóra czy czarny welur, czy inny oryginalny materiał zawsze będzie ładniej wyglądać niż zwijające się pokrowce czy koraliki kojarzące się z PRL-em.

piotr170169

  • Gość
Odp: Pokrowce do X-typa
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2011, 23:30:25 pm »
Chodziło mi o wymianę całego kompletu siedzeń.

magic

  • Gość
Odp: Pokrowce do X-typa
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2011, 00:28:51 am »
To już wogle wtedy problemu nie widzę. A po co ten tapicer?

Kvasir

  • Gość
Odp: Pokrowce do X-typa
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2011, 14:52:17 pm »
a nie prościej raz na 2 miesiące przeprać siedzenie Vanishem do dywanów a nie szpecić samochód pokrowcami ? Wraz ze zmianą tapicerki wypadało by zmienić także boczki w drzwiach (jeżeli masz w nich wstawki z tapicerki)

lexxus

  • Gość
Odp: Pokrowce do X-typa
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2011, 16:28:51 pm »
ale to po takim vanishu 2 razy na miesiąc to wnętrze będzie wyglądało jakby miał z milion km przejechanych...

magic

  • Gość
Odp: Pokrowce do X-typa
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2011, 19:43:45 pm »
Fakt, poza tym po takim zabiegu trzeba potem przeznaczyć minimum 2 dni zanim wyschnie tapicerka.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Pokrowce do X-typa
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2011, 23:37:22 pm »
kochani ,dla mnie to wszystko o kant d..y rozbić nie ma jak dobra skura w jagu ,co byś nie zrobił
(poza cieciem )da się zmyć ,wyczyścic i odnowić ,więc dopłać i badź zadowolony na lata a nie mięsiące  :-W