Autor Wątek: aktualizacja navi Denso  (Przeczytany 7626 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 12, 2018, 16:52:56 pm »
Biorąc pod uwagę korzyści płynące z Androida w iksie, koszt takiej inwestycji, czyli trochę ponad 2000zł yo wcale nie tak dużo :P
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 12, 2018, 17:24:41 pm »
2kzł trochę przesadził kolega, acz wszystko zależy oczywiście od sprzętu. Do mondka mk3 ściągnąłem z Al..s radyjko 2din 7" na androidzie, 2GB ram,32 ROM, w komplecie mapa, kamera cofania, antena GPS. Cena179us. Na all.. ok 1500zl. Gra to naprawdę dobrze, ori Sony grało podobnie. Wszystko to co na tel to i na radiu działa. Nie mam zastrzeżeń. Wiadomo że to nie ta jakość co wiodący producent ale na potrzeby wyciszenia dzieci bajką podczas jazdy wystarczające a i głośniej można posłuchać bez problemów.😁 Do kota niestety nie ma tak dopasowanych jak do Forda czy Fiata sedici.. ale jest wszystko do ogarnięcia.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 12, 2018, 19:42:40 pm »
luko_j, chodzi o przeróbkę Denso "na androida", a to nie taki hop siup. Stąd cena 2k.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 12, 2018, 21:18:05 pm »
To jest bardzo ciężki zabieg, który polega na zmianie ekranu LCD wyższej rozdzielczości a następnie dołożeniu do DENSO modułu Androida, który uruchamia się powiedzmy przyciskiem nawigacji. Oryginalnego wyrzucić nie można. Inaczej się nie da, gdyż panelem LCD steruje się nawiewami, radiem etc. i komunikacja w inny sposób aniżeli oryginalna jest praktycznie awykonalna. Kolejny fakt, że w ogóle mało kto jest na tyle kumaty, żeby taki zabieg wykonać.  Jest gościu z Anglii, który robi to za 500 funtów (wysyłamy mu cały panel i po około 1-2 tygodniach dostajemy z powrotem przerobiony panel). Ostatnio ktoś z PL się właśnie oferował, że robi takie coś za 2000zł.

Gwarantuję Ci, że taniej nie znadziesz. Chyba, że jesteś dobrym elektronikiem i dasz radę sobie sam to przerobić zgodnie z tutorialem tego gościa z Anglii, który takowy tutorial wrzucił krok po kroku :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 12, 2018, 22:19:31 pm »
Aaa wrzucenie innego panelu lcd. Widziałem na YT, dobry bajer bo wygląda niczym oryginał. Jest jeszcze gościu zza wschodniej granicy który dorabia jakiś moduł do dvd i stacja zostaje nie ruszana. Szkoda że chińczyk nie zrobili stacji 2din dopasowanej do kota z obsługą klimy. Tylko ile by musiała kosztować 😁 do tak "taniego" auta..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]


Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 14, 2018, 17:56:47 pm »
Mi się wydaje, że ten wątek dotyczy Denso, a w linku do Ali to raczej nie jest alternatywa dla Denso.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 14, 2018, 18:36:49 pm »
i czy po montażu tego oto Ali-cuda dalej będzie działać obsługa klimatyzacji , tel itp ... bo może się okazać że zamieni stryjek siekierkę na kijek  ;)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 14, 2018, 19:30:27 pm »
Panowie spójrzcie dokładnie na zdjęcia tego radia z aukcji , to w którym miejscu się je montuje oraz jaki panel jest nad nim (panel sterowania nawiewami z małym LCD). Nie będzie ono pasowało do samochodów z dotykowym panelem LCD. To podejdzie tylko do wersji z dwoma małymi wyświetlaczami.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 14, 2018, 20:11:50 pm »
sztandi7, o to to. O to mi właśnie chodziło.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 14, 2018, 20:42:16 pm »
to gdzie tu aktualizacja navi Denso ?  ;) ja to chyba bym wolał dołożyć i zrobić według tutoriala z YT niż zaufać małym rączkom  ;)

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 15, 2018, 14:42:37 pm »
Nawet fajne te radio, pytanie czy ktokolwiek takie miał i jak to ma się do czarnego panelu ori radia, bo tutaj widzę jest szare/grafitowe

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 18, 2018, 20:01:04 pm »
Osobiście nie widzę większego sensu pakowania androida w samochód, skoro mam go w telefonie.
Potem się okaże, że w samochodzie android za stary, za słaby procesor, albo po prostu przydałby się internet, który za darmo najczęściej nie jest.
A bez tego Yanosik nie pójdzie.

Lepiej za 10zł kupić sobie uchwyt niż bawić się w tethering.

Ponadto elektronika niestety starzeje się szybciej niż samochody. I niestety wszystkie te współczesne google bajery z najnowszych fur będą za 20 lat wyglądać jeszcze bardziej śmiesznie niż nasze DENSO dziś.
O ile w ogóle będą działać, bo ktoś np zdejmie serwer. Po co utrzymywać serwer dla aut które nie są już produkowane?

Denso jest fajne jako prosty i skuteczny interfejs do radia i klimy. Działa to moim zdaniem lepiej niż w wielu współczesnych odpowiednikach, gdzie nie ma dotykowego ekranu, tylko kręci się śmiesznymi gałkami jak idiota, próbując wybrać to co się chciało wybrać. Bo producent w aucie za 200tys poskąpił ekranu który dziś kosztuje 50zł.

2001r.: chce ... TO
2018r. Menu -> Rozrywka i Multimedia -> Radio FM -> Wybór stacji -> Zapamietane -> Pozycja czwarta. Wróć. Trzecia. No wróć. Radio Złote Przeboje   :-K  :-gwizd  :-clap

Z drugiej jednak strony dzisiejsze ekrany dotykowe nie działają w rękawiczkach. A ten z DENSO owszem...
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2018, 20:19:19 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 19, 2018, 18:05:55 pm »
Przecież Android będzie modułem dodatkowym, w sumie zupełnie niewidocznym, gdy nie wciśnie się przycisku nawigacji :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: aktualizacja navi Denso
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 20, 2018, 18:49:54 pm »
Wiem, ale w świecie Androida rzeczy szybko się zmieniają.
Spójrzmy na tą ofertę z Ali. W najuboższej wersji bez bajerów za 1600zł z wysyłką co dostajemy?

4x Quad Cortex A9, 1GB RAM, Android podobno 8.0, ale na screenach wygląda jak 4.0.

Czyli w roku 2018 bebechy godne smartfona za 200zł. Takie hardware było modne w roku 2012, to by też wyjaśniało tego Androida  :-chyt
I o ile do Cortexa A9 nic w sumie nie mam, szału nie zrobi ale ujdzie (wydajność podobna do wciąż popularnych A53), to minimum 2GB RAM by się mocno przydało.
Android 4.0 nie pozwoli dziś na uruchomienie żadnej nawigacji, może tam jest 4.1-4.4 to jeszcze ujdzie, ale za rok-dwa pewnie już nie.
Do tego nie wiadomo czy Google Play Services jest preinstalowane, czy software jest dopracowane (w świecie Androida to rzadkość, każdy mój telefon miał soft mniej lub bardziej do kitu) a jeżeli nie to gdzie szukać wsparcia?

Generalnie, moim zdaniem lepiej kupić sobie uchwyt za 10zł do nawigacji, a obsługę auta zostawić denso. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na biedne jaguary.

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2018, 18:57:10 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si