Autor Wątek: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna  (Przeczytany 7526 razy)

Artur G.

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 10, 2013, 14:51:13 pm »
Jak  będziesz miał wszystko  to na  priw  poproszę  o nr  konta (prześlę Ci koszt  zakupu  + przesyłka) i podam ci  adres do  wysyłki.   :-clap

Norbert1985

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:01:31 pm »
Ok, tylko trochę to potrwa :/ wysyłka chyba statkiem z usa więc trochę poczekamy.

Artur G.

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 11, 2013, 10:15:29 am »
spoko, myślałem że z Anglii, byłoby kilka dni, ale  to nic, czekamy.
ps. ja swój czujnik resetowałem, wyjmowałem ale nic to nie dało.

Norbert1985

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 11, 2013, 10:35:06 am »
No akurat ta oferta była z USA. Dokładnie z teksasu. Dostałem dziś info z eBay-a, że kurier już odebrał przesyłkę, więc jest w drodze. Ja swój czujnik wymontowałem i się okazało, że na kontaktach jest rozlany. Taka przeźroczysta żywica. Bez tego i tak autko działa, więc nie nagli, ale przyda się ;)

Jawe83

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 11, 2013, 11:53:07 am »
Zastanawia mnie inna kwestia związana z tym czujnikiem - klimatyzacja!

Sprężarka klimy powinna (przynajmniej w Mondeo tak miałem) nie załączać się, gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej jakiejś ustalonej wartości. Jeśli więc czujnik temperatury będzie wskazywał +30, gdy faktyczna temperatura jest -15, to czy nie doprowadzi to do uszkodzenia układu klimatyzacji, jeśli włączy się i zacznie schładzanie przy tej temperaturze?

Norbert1985

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 11, 2013, 12:12:07 pm »
Może tak być. Fakt faktem po zdemontowaniu czujnika zauważyłem, że klima nie chłodzi powietrza. Więc pewnie ma jakieś zabezpieczenie. Jak się uruchomi klimę przy ujemnej temp. to może rzeczywiście się uszkodzić przez całkowite zamarznięcie. To taka sama sytuacja jak to, że nie można uruchamiać minimalnej temp. na klimie kiedy nawiew jest ustawiony na 0.

Artur G.

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 11, 2013, 18:14:14 pm »
Czyli profilaktycznie lepiej odłączyć  czujnik całkowicie?

Norbert1985

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 11, 2013, 18:58:15 pm »
Ma to swoje wady, bo osuszanie też wtedy nie chodzi... chyba :)

Artur G.

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 30, 2013, 18:51:59 pm »
No powiem tak, nie mam dobrych wieści ...
Czujnik kupiony przez przedmówcę w USA,  dotarł już do mnie, zamontowałem  i nic. Samochód nie widzi w ogóle tego czujnika, nie dość że nie  pokazuje temperatury to i nie widać okienka z napisem EXT.
Wróciłem do czujnika poprzedniego i pokazuje temperaturę i okienko EXT ale  -41 stopni w garażu.
Powrót do nowo zakupionego czujnika i to  samo. czyli  zero, brak oznak jego życia. Odłączyłem  aku, na  minutę  może dwie, ponowne podłączenie aku, wpisanie kodu radia, zakodowanie domykanie szyb, ale czujnika dalej nie czyta.
Hmm, co może być  nie  tak ? "nowo kupiony" czujnik do wyrzucenia? dlaczego  maszyna go nie widzi? ma  ktoś jakieś  pomysły?
Norbert a co u Ciebie, "twój" czujnik działa?

Norbert1985

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 30, 2013, 19:01:05 pm »
Nie miałem jeszcze okazji i czasu na zabawę z tym czujnikiem. Kurde ale rzeczywiście nie jest to dobra informacja. Będę musiał jak najszybciej sprawdzić to u siebie. Może jutro znajdę trochę czasu to się tym zajmę. Sprawdź jeszcze jak masz możliwość omomierzem czy jest przejscie. Ewentualnie woltomierzem czy końcówki dają jakieś napięcie.  Nie wiem jaki to rodzaj czujnika, ale zaraz sam to sprawdze.


Sprawdzilem swój czujnik miernikiem i nie mam dobrych wieści.  Głucha cisza na koncówkach. Jutro możeuda mi ssię go wcisnąć do auta i zobaczyć efekty. Ale koparka mi opadła :/ trzeba bedzie kupić taki czujnik w fordzie :/ kurde nawet zwrot sie nie opłaca :/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2013, 19:10:29 pm wysłana przez Norbert1985 »

Norbert1985

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 05, 2014, 16:16:58 pm »
Mam dobre wieści.  Napisałem do firmy z USA i zapewnili mnie, że doślą mi nowe sprawne sztuki. Teraz tylko czekać na paczkę. Jak otrzymam czujniki to dam znać.

Artur G.

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2014, 10:20:05 am »
Ok, dzięki,
już miałem kupić nowy, dobrze że sie jeszcze wstrzymałem.
Co  do kolejnych kosztów jestem  gotowy je ponieść ...

Artur G.

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 03, 2014, 17:01:36 pm »
No i mój kotek wyzdrowiał  z  gorączki, dziś czujnik  wymieniłem, zareagował normalną temperaturą zewnętrzna jaka była faktycznie.
Ogromne dzięki dla  kolegi Norbert1985 za wspólny zakup.  :-thank

Norbert1985

  • Gość
Odp: x-type: dziwna temperatura zewnętrzna
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 03, 2014, 17:07:51 pm »
Cieszę się, że pomoglem ;) niech służy.