Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)
ET felg
EssiRS:
Panowie zamierzam zmienić felgi. W tej chwili mam te super felgi o średnicy 390mm... ::)
Mam do kupienia felgi o rozmiarze 8Jx17 ET41 (lub ET20) rozstaw śrub 5x120. Prosiłbym o Wasze podpowiedzi czy któreś z tych felg rozmiarem będą pasować, a jeżeli nie to jakie będą najodpowiedniejsze.
Byłbym również wdzięczny za podpowiedzi jakich wymiarów oponę na te felgi nałożyć, by średnica całego koła była jak najbliższa oryginalnej średnicy. Chodzi o uniknięcie obcierania o nadkola i o przekłamania na liczniku.
Mój samochód to Daimler 4.0 1990r z nivo przód+tył.
Pozdrawiam
EssiRS:
Panowie, proszę o jakieś podpowiedzi. Wiem, że wielu z Was montowało już nawet większe felgi do tego modelu.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :-V
Yoohas:
Z tego co wiem to jest problem z rozstawem śrub - to nie jest dokładnie 5x120.
Poczytaj na forum. Możesz chyba wykończyć piasty.
czapka:
Nie lubię kombinacji z wymiarami felg, więc tę kwestię pominę (zapytaj w dobrej firmie handlującej felgami, mają katalogi możliwych zastosowań).
Jeżeli zaś chodzi o opony to bardzo prosto to przeliczyć (choć każdy sprzedawca opon ma tabele wymiarów).
Musisz najpierw zmierzyć oryginał. Możesz to zrobić np. metrem krawieckim ;D lub w bardziej profesjonalny sposób.
Średnica felgi jest podawana w calach np. 16'' a wysokość opony np. o rozmiarze 225/55R16 oblicza się tak: 225 mm (szerokość) X 55%= 123,75 mm (wysokość). Więc 16" X 25,4mm + 2 X 123,75mm = 653,9 mm
EssiRS:
Wszystko fajnie, ale w oryginale mam metryczne ;) Gdyby były normalne to też mam tabelę by przeliczyć jakie opony powinny być.
W tej chwili mam 15" aluminiowe felgi z zimówkami o rozstawie 5x120. Nie zauważyłem, żeby coś było nie tak ?????? Jak znaleźć wątki o tym rozstawie śrub w XJ40, bo już szukałem?
Co do wymiany felg na nieoryginalne, to popieram, natomiast na chwilę obecną uważam wydanie 4-5tyś zł na felgi do tego samochodu za głupotę, tym bardziej, że czeka mnie jeszcze sporo innych wydatków związanych z tym samochodem. "Dresowozu" z tego Daimlerka nie zrobię więc się nie martw. Jak już założę to zamieszczę zdjęcia :-super
Z tego co udało mi się znaleźć informacje to przy 8" szerokości ET20 będzie dobre. Zobaczymy :-A
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej