Autor Wątek: pomocy.. skrzynia nie redukuje na niższe biegi:(  (Przeczytany 2771 razy)

emisia2010

  • Gość
pomocy.. skrzynia nie redukuje na niższe biegi:(
« dnia: Marzec 12, 2011, 13:14:30 pm »
witam serdecznie wszystkich użytkowników i z góry dziękuję za każdą pomoc.. od kilku lat jestem posiadaczką jaguara x type 3.0 4x4 automat z 2003r o przebiegu 95tys/km do tej pory nie miałam z nim żadnych problemów aż do wczorajszego dnia. podczas jazdy skrzynia nie chce redukować na niższe biegi:(  zmienia na wyższe normalnie z tym że słychać mały zgrzyt jak sobie sama zmienia z 2 na 3 i odczuwalny jest pod nogą na pedale gazu lekką wibracją a tego nie było wcześniej ale najgorsze bo nie redukuje.Stało się to podczas normalnej jazdy gdy chciałam wyprzedzić inne auto, silnik się kręcił na obroty a auto nie przyśpiesza dopiero po chwili złapie bieg i zacznie jechać. olej w skrzyni zmieniałam przy 70tys/km i było wszystko dobrze. dodatkowo wyskoczył gearboxfault.  wiem że muszę jechać na komputer ale panowie czy to może być coś poważnego i kosztownego..

dedel

  • Gość
Odp: pomocy.. skrzynia nie redukuje na niższe biegi:(
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2011, 23:05:55 pm »
Bez podłączenia pod komputer się nie obejdzie, ale czy ręczna redukcja działa?

emisia2010

  • Gość
Odp: pomocy.. skrzynia nie redukuje na niższe biegi:(
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2011, 10:43:16 am »
dzieje się tak że jak zmieniam z "D" na 4 to podświetla się i czuć że wszedł ten 4 bieg ale jak zmienię na 2 czy 3 i z powrotem na czwórkę to nie świeci i czuć że nie weszła ta 4 i wyświetla sie gearbox fault dwójka i trójka wchodzą i świecą. zauważyłam też że jak mam na "D" i chcę wrzucić na "N" to wchodzi ale z lekkim opóźnieniem a na zimnym silniku to lewarek muszę dać troszkę wyżej niż"N" żeby wszedł na luz. nie wiem co robić:( a takie było dobre auto