Autor Wątek: Secerity failed  (Przeczytany 5032 razy)

MsSolton

  • Gość
Secerity failed
« dnia: Luty 18, 2011, 10:25:44 am »
Witam...ostatnio byłem na myjce karcherem...po umyciu kociaka wsiadłem do samochodu, włożyłem kluczyk do stacyjki i chcę odpalić auto, a tu komunikat na komputerze "Security failed" i nie można było odpalić auta. Wyjąłem kluczyk, włożyłem spowrotem i odpalił bez problemu. Pytanie co to mogło być bo pierwszy raz mi się to zdażyło. Domyślam się, że chyba nie odczytało kodu z imobilajzera w kluczyku, jeżeli się mylę proszę o podowiedź. A druga sprawa zauważyłem, że po myjce zaczął mi błędnie pokazywać komputer temperaturę zewnętrzną bo na dworze było góra 4 stopnie na + a na wyświetlaczu 17stopni pokazywał:) Gdzie mieści się czujnik temperatury zewnętrznej?

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Secerity failed
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2011, 12:45:09 pm »
Z tym "Security failed" to prawdopodobnie tak jak piszesz błąd odczytu kluczyka, u mojej siostry w samochodzie też tak na początku się działo że nie mogła odpalić samochodu, po wyjęciu i włożeniu odpaliła, po czym kluczyk rozprogramował się na dobre i w ogóle nie działał. Trzeba było go od nowa zaprogramować. A czujnik temperatury mieści się z przodu zaraz za zderzakiem bardziej od strony kierowcy, jeśli się nie mylę. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Secerity failed
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2011, 12:49:59 pm »
Witaj, no najprawdopodobnie masz racje z teorii o odczyt imobilajzera.

Co do czujnika temperature zewnetrznej, to znajdujesz go - dokladnie jak natas1 pisal - za przednim zderzakiem.
Jego wymiana jest prosta, i sam czujnik nie jest drogo (fordowski), zepsuje sie nierzadko.


donjaguar

  • Gość
Odp: Secerity failed
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2011, 12:58:49 pm »
a czasami mokrymi lapkami nie dotykales kluczyka a potem mokry wlozyles do stacyjki ,,,jesli tak to juz masz odpowiedz na swoj problem ,,,,to jest kolego elektronika a ona nie lubi wilgoci ,,,i lukni pod kolo zapasowe czy nie masz w bagazniku wody jesli tak to usun zanim wilgoc narobi ci wiecej psikusow i pociagnie cie ostro po kieszeni a wystarczy zawsze wozic pod kolem zapasowym pochlaniacz wilgoci kostka na 4 miesiace koszt 25zl i problem znika ,,,a w serwisie wysusza ci autko dmuchawa i zainkasuja potem z 2000zl tak dla przykladu...dzisiaj takie czasy kto mysli ten jezdzi jak nie to buli.... ;D ;D ;D ;D

MsSolton

  • Gość
Odp: Secerity failed
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2011, 12:21:06 pm »
Dzięki serdecznie za pomoc:)...za wymianę czujnika zabieram się już w przyszły weekend...a co do kluczyka hmmm...nie mam pojęcia co to mogło być, ale od tamtej pory, od tego jedynego razu wszystko działa jak powinno...a swoją drogą nie wiecie może jaka jest cena tego czujnika zewnętrznej temperatury?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Secerity failed
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2011, 14:57:42 pm »