Autor Wątek: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?  (Przeczytany 339144 razy)

Offline piluim

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wcześniej Włosi teraz Baby-Jag 2006 2.2D
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwiec 15, 2016, 07:10:10 am »
Długo o tym myślałem ale generalnie wkurzają mnie dwie rzeczy:
zawór EGR (wiem, że to wynalazek Mondeo) 3 razy wymieniałem i znowu sie zepsuł (mam 2.2 więc nie do zaślepienia bez check engine), no i tylne dywaniki, kompletnie nie trzymają się na miejscu zawsze wpadają pod fotele jak ktoś z tyłu urzęduje.
Lancia Dedra SW 1995r 1.9TDS 90KM - przeszłość
Alfa Romeo 156 SW 2003r 2.4 JTD 150KM - przeszłość
Jaguar X-Type Sedan 2006r 2.2D 155KM

Offline Paki_GD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 96
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #256 dnia: Wrzesień 28, 2016, 12:45:05 pm »
Po 9 latach używania  240tys km na liczniku rdzewieje na potęgę.  To naprawdę mnie męczy no i oczywiście jak zacznie się sypać to wszystko na raz. Na przełomie 2015 a 2016 wymieniłem dwumas + sprzęgło, naprawione oba progi (niestety będę jechał z nimi do poprawki) tylna prawa ćwiartka bąblująca farba naprawione, wymienione wszystkie łożyska kół, przy okazji wyszły przednie sprężyny do wymiany. Zaczęło się terkotanie po załączeniu klimy więc pasek od alternatora wszystkie napinacze i rolki wymienione (już drugi raz), rozrusznik "motor starter" wymieniony również. Wisienką na torcie pęknięta rura od turbo w drodze do Rzymu na autostradzie (spaliny zamiast w wydech szły pod maską) tak podczas wyjazdu rodzinnego, czyli laweta i  naprawa we Włoszech.
          Do zrobienia zostało jeszcze wymiana paska od pompy wody (trochę popękany , chodzi od nowości) i napinacz, EGR dawno powinienem go zrobić, przymocowanie wydechu bo trochę brzęczy na uruchomionym silniku i to chyba na tyle żeby się ogarnąć. Z rudą w nadkolach walczę  we własnym zakresie zanim wyjdzie na widoczną część karoserii. Właśnie ta RUDA to mnie do szału doprowadza.
         Odpukać z silnikiem jeszcze nic się nie dzieje
 :-tylko

Obecnie odłożyłem już na XFa i powoli się rozglądam za jakimś kotem po lifcie z kocimi oczami :-V
był
X-Type 2.0 D SE 2004
Jest
X-Type 2.0 D SE 2005
XF 3.0  D 2013 Premium Luxury

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 20, 2017, 22:10:59 pm »
Zdecydowanie utrudnienie zamontowania wirtualnej zmieniarki CD w postaci światłowodów.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

toomas

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 23, 2017, 13:35:45 pm »
Fajny samochód, wyróżnia się w tłumie innych samochodów, ludzie zachwalaja i zachwycają się ale...
jeździłem Volvami, mercedesami, passatami, audi i twierdzę ze xtype nie jest komfortowym samochodem. Mało miejsca dla wszystkich użytkowników. Dla przykładu miałem wcześniej S80 i było znacznie wygodniejsze. Fotele wygodniejsze i zawieszenie lepiej wybieralo nierówności i przede wszystkim o wiele więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów. I to co mnie najbardziej wkurza, brak uchwytów na kubki nosz qwa go mać!!!

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 23, 2017, 14:43:49 pm »
No sorry ale S80 to chyba inny segment.
Uchwyty na kubki są po 2004 r.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

SilverAG

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #260 dnia: Marzec 23, 2017, 15:14:35 pm »
Nie żebym czepiał się semantyki, ale właśnie zastanawia mnie jedna rzecz. Sformułowanie "po 2004 r." (lub jakimkolwiek innym) - jak to rozumieć? Ja mam kota z początku 2004 r. (pierwsza rejestracja marzec 2004 r.) i uchwyty na kubki mam (faktycznie, brak w niektórych wersjach jest co najmniej zaskakujący).

Chodzi mi o to, że często ktoś napisze, że coś występuje/nie występuje po 2004 r. Czyli po jego końcu? Czy po jego rozpoczęciu? :-) Jak dla mnie takie sformułowanie oznacza raczej, że w 2004 r. nie było, a więc od 2005 r. - na przykładzie uchwytów na kubki wygląda na to, że nie powinienem ich mieć, a mam (chyba że mam nowszą konsolę środkową :-)).

Wydaje się może dziwne, ale właśnie mam takie kwadratowe szczęście, że trafiam na egzemplarze "przejściowe" - ni przypiął, ni przyłatał. I po prostu ciekawi mnie tok rozumowania przy takich sformułowaniach :-)

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #261 dnia: Marzec 23, 2017, 20:56:32 pm »
Hehe, no dobra, źle mi się napisało, bo miało być po 2003 roku. Czyli od lifta w 2004, bo chyba w 2004 był lift.
Anyway, chodziło mi o to, że z moich obserwacji:
< 2003 nie ma otworu na kubek (jedynie prostokątna wnęka)
2003 ma otwór na jeden kubek - http://carphotos.cardomain.com/ride_images/4/703/949/39255474006_original.jpg
> 2003 ma miejsce na dwa kubki - http://images.gtcarlot.com/pictures/43368005.jpg

W których dokładnie miesiącach były zmiany to nie mam pojęcia. Trzeba by w katalogach popatrzeć.

Aczkolwiek, szukając obrazków, wychodzi na to, że nawet te opisane 2002 miały otwór na jeden kubek, więc jednak reguły tutaj mogą być inne - nie tylko rocznikowe, ale też w zależności od rynku.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

SilverAG

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #262 dnia: Marzec 23, 2017, 21:04:36 pm »
Ja się nie czepiam :-) Ale faktycznie - czasem jest jakieś takie korytko, czasem jeden uchwyt na kubek, czasem dwa... Ale to chyba ciężko poznać, z którego co :-)

Nie ma się co dziwić, że uchwyt na kubek to luksus. Pamiętam, że kilkanaście lat temu czytałem test chyba nowego BMW 5 lub 3, który miał pakiet dodatkowego wyposażenia, zwany "polskim", kosztujący coś ponad 700 zł, na który składał się uchwyt na kubek, wyglądający jak tania dokładka z marketu :-)

Uchwyt na kubki się przydaje - wciskam tam paragony za paliwo i telefon.

Binio

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #263 dnia: Kwiecień 13, 2017, 16:23:28 pm »
W sumie nic takiego to naprawdę fajne auto, tyle że częstotliwość drobnych usterek tylko pasjonata może nie odstraszyć! przez 3 lata podło mi: mechanizm otwierania prawej tylnej szyby, mechanizm regulacji ustawienia lewego reflektora, przełącznik otwierania szyberdachu, wypadły ramki nawiewów na szybę, kompresor klimatyzacji, i tydzień temu zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju, gdzie po sprawdzeniu okazało się, że to nie czujnik lecz raczej silnik do wymiany, lub remontu! A mam egzemplarz od pierwszego właściciela z pełną książką serwisową i aktualnym przebiegiem 144000 km. Są też pozytywy! Nigdy nie był bity więc nie rdzewieje! Więc sumując, jeżeli usunę te drobne usterki każę się w nim pochować

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #264 dnia: Sierpień 21, 2017, 13:14:53 pm »
Serwis.

Części trudniejsze do dostania i w czasem absurdalnie wysokich cenach. Najbliższy komputer serwisowy 200 kilometrów ode mnie i chore ceny za skorzystanie z niego.

Oczywiście z tym trzeba się liczyć kupując Jaguara, ale obiektywnie patrząc przecież nie jest to auto ani lepsze, ani bardziej trwałe od konkurencji. Płaci się tylko za markę.

Bardzo lubie to auto, ale przeszła mi ochota na XJ350 czy XF.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2017, 13:19:02 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #265 dnia: Sierpień 21, 2017, 19:43:50 pm »
A co Ci trzeba od tego komputera serwisowego?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #266 dnia: Sierpień 21, 2017, 19:53:54 pm »
Diagnoskop wyzszej klasy ogarnia wystarczajaco
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #267 dnia: Sierpień 21, 2017, 21:51:34 pm »
W moim X-sie w gorące dni zdychają zegary i sieje błędami komunikacji. Nikt nie jest (póki co) w stanie dokładnie zdiagnozować przyczyny. Powiedziano mi że to moduł ABS - kosztowało mnie to już ponad 1000zł i dwa moduły zanim się okazało że jednak ABS jest sprawny (diagnoza w warszawie).

Obstawiam - i jestem pewien na 95% - że to jednak zegary. Potwierdzałby to ten wątek:
https://www.jaguarforums.com/forum/x-type-x400-14/x-type-weird-speedo-dash-problem-91811/

Niestety bez komputera serwisowego nie sparuje nowych zegarów z ECU. Impreza pod warszawą 450zł netto, w ASO jeszcze drożej. Total koszt około 1000zł. Gwarancja, że to pomoże - w sumie żadna tym bardziej że zegary z allegro nie muszą być 100% sprawne a nawet nie chce pytać ile takie kosztują w ASO.

Tymczasowo więc schłodziłem płytę główną zegarów nowym ;) nawiewem z klimatyzacji i wiatraczkiem 92mm firmy SilentiumPC za 12zł brutto :] Oczywiście wolałbym to zrobić jak trzeba, ale chcieć to ja sobie mogę.

Jest jeszcze możliwość przelutowania pamieci z moich do innych zegarów, ale jak ktoś to schrzani to będę musiał jaga na lawecie do wawy transportować.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2017, 22:07:20 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Sebastian

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #268 dnia: Październik 15, 2017, 20:55:35 pm »
Mnie wkurzają ciągle awarie... I to mój drugi kot...

Offline Czezary

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • X-Type'03 2.5 4x4
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #269 dnia: Październik 16, 2017, 22:37:02 pm »
Skrzypi deska od strony pasażera i pierdzi czasem jeden głośnik, czeka na zdjęcie boczku :)
Spalanie? no cóż.