Autor Wątek: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?  (Przeczytany 338576 razy)

Darecki 07

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 01, 2014, 21:23:01 pm »
Mam Kotka 2.0 D Jamnik tzn kombi z2004 r. W zaszadzie to jestem wpelni zadowolony gdyby nie rdza... Wymienilem prog od strony pasazera ,polowe tylnego zawieszenia i na razie czekam co dalej.Jesli chodzi o zawieszenie to serwis Jaga jest najlepszy(chodzi o koszty) za to reszte to we wlanym zakresie bo serwis zabija cenowo
Aha kazde odlaczenie akumulatora zmusza wbijanie kodu do radia.mam wersje z nawigacja,tego sie ukrasc nieda a jednak zabezpieczyli....mam skleroze do liczb a kod mie dwa razy po 20 £kosztowal

gres

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 04, 2014, 17:02:31 pm »
Wkurzył mnie ostatnio brak czujnika niskiego poziomu płynu chłodniczego: chyba nawet Polonez miał takie  ustrojstwo. Pękł mi króciec od węzyka powrotnego i o tym, że coś jest nie tak, dowiedzialem sie dopiero jak przestało działać  ogrzewanie.

nie bylo ani w polonezie ani w żadnym innym spośród 6 aut jakie mialem ...

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 04, 2014, 18:10:05 pm »
Wkurzył mnie ostatnio brak czujnika niskiego poziomu płynu chłodniczego: chyba nawet Polonez miał takie  ustrojstwo. Pękł mi króciec od węzyka powrotnego i o tym, że coś jest nie tak, dowiedzialem sie dopiero jak przestało działać  ogrzewanie.

nie bylo ani w polonezie ani w żadnym innym spośród 6 aut jakie mialem ...
Ford Scorpio Ghia miały, Mondeo 1 też, Polonez Caro MR93 (pomarańczowe liczniki) miewały czujniki, VW Passat B5, B5FL, B6, Audi A4 B5, B6, B7 mają, VW Polo, Golf IV mają ;)

Grex10

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpień 04, 2015, 13:34:41 pm »
wkurza mnie tylko ze nie kupilem 3 litrow zamiast 2,5 - utrzymanie takie same a 30 rumakow wiecej...

Darecki 07

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #244 dnia: Wrzesień 02, 2015, 00:04:44 am »
Wlasnie jestem po badaniu technicznym.... drugi prog i druga polowa zawieszenia wymieniona a przy okazji pompa wspomagania kierownicy bo ciekla i halasowala i to by bylo na tyle..... lac i jezdzic. w ciagu 2 lat 45 000 km i dalej bez niespodzianek :-clap

bullet

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #245 dnia: Listopad 23, 2015, 00:56:34 am »
doczytalem do 7 strony z 2012 roku.
dzisiaj zastanawiam sie nad zakupem 3,0V6 AWD w dobrych pieniadzach i troche martwi mnie skrzypienie i dlugosc podlokietnika.
WYGODNY  podlokietnik to dla mnie absolutne MUST HAVE
a trzeszczenia plastikow po prostu nie znosze.... zobaczymy moze sie uda ze nie bedzie trzeszczal.

narzekacie na korby z tylu - nie dziwie sie to nie przystoi aut klasy premium nawet chocby najtanszemu a na pewno nie takiej marce ktora sama w sobie kojarzy sie z luxusem.

Odpowiedzi coniektorych kolegow ze jak masz DZAGA to musisz sie liczyc z wydatkami....
nowego moze tak ale uzywany kosztuje mniej niz uzywany passat z tego samego rocznika wiec nie strugajmy milionerow na sile.

Jak masz ładna żone to znaczy ze musi sie puszczac na lewo i prawo a ty musiszs to akceptowac. Bo przeciez Ładna jest wiec na jakis czas musi sie troche "zepsuc" (jak Jag)....

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #246 dnia: Listopad 24, 2015, 17:35:05 pm »
bullet  - u mnie juz ponad 200 000km  i podlokietnik nie skrzypi - tez sie zastanawialem o co tu chodzi. Listwa od nawiewu klekocząca - zgoda , kretynskie sterowanie oswietleniem wewnetrznym - OK , regulatory lamp - spoko,  ale  akurat podlokietnik działa u mnie  jak należy

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #247 dnia: Listopad 24, 2015, 20:42:00 pm »
Auto dobre do latania po mieście, co do jego ceny jak porównał kolega bullet do passata, to owszem zgadzam się, tylko zobacz w jakim stanie są passaty i ile kosztują do nich części, a zobacz w jakim jaguary i ile do nich kosztują, jak chcesz to prześle Ci zestawienie cen części, które u siebie wymieniałem, to się za głowę złapiesz, dodam na marginesie, że X-Type jest z PL salonu z ori przebiegiem i nie mam go rok jak większość, czy kilka miesięcy, a dużo dłużej, więc mogę bardzo dużo powiedzieć na jego temat, cen części usterkowości itp mam także XJ i S-Type, o których również mogę dużo powiedzieć, a nie typowy bełkot kilku miesięcznych posiadaczy. Co do milionerów, to niestety, ale większość posiadaczy tych aut myśli, że inni tak uważają i podwyższają sobie status społeczny z całym szacunkiem, ale dzisiaj już można mieć bentleya za małe pieniądze i RR też do tego dąży ;) To nie te czasy co kiedyś.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 09, 2015, 21:54:40 pm »
Też wkurzało mnie odpadanie kratek nawiewu pod oknem w moim ixsie(póki go nie sprzedałem)ale znalazłem na to sposób.Umocowałem je  kołkami tapicerskimi tylko ze nie ma odpowiednio dużego rozmiaru.Trzeba użyć jakie są a od spodu założyć gumową tulejkę która to świetnie trzyma.Jest  moze troszke problem z zolozeniem tej tulejki ale mozna i to bez demontażu.

Norbias90

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 09, 2016, 19:46:41 pm »
Hmmm co mnie wkurza w Jagu
1. Fordowski wynalazek z kluczykiem. Sytuacja była taka. Stoję na parkingu przy Auchan w Raciborzu chce odpalić i co dupa... Stacyjka miała uszkodzone te manetki i nie umiałem odpalić no to lecę do magika od zamków i jego wytrych się zablokował i trzeba było rozwalac kolumne kierowniczą bo bym gnił tam pewnie do dziś... No kolumna ze stacyjka kosztowałą mnie chyba 50 zł z Allegro wiec OK niemniej jednak sama sytuacje mnie nieźle wnerwiła...
2.  Spalanie w mieście RLY te 18 litrów to dużo... o ile w trasie jest okey :)
3. Problemy przy LPG naprawdę no niestety ja mam wersję USA 3.0 i wielokrotnie tłoczony problem z mechanicznym przelewem zamiast regulatora... I o ile zawsze byłem entuzjastą instalacji LPG gdyż nim kupiłem X typa posiadałem Peugeota 206 1.1 z LPG i nie raz ten piździk tyłek mi ratował a pracę miałem niezbyt specjalnie wysoko płatną w tamtym okresie :) TO o tyle przy JAGU jak go kupowałem rozważałem opcję a po co mi te LPG ja nie jeżdzę dużo więc PO CO... Ale pomyślałem ze w Peugeocie się sprawdzał to czemu nie tu? BŁĄD obecnie mam nieco problemów przy tym i muszę rozwiązać sytuację i opcje są dwie:
A. Wymontować te instalację i sprzedać do żyda
B. Rozwiązać problem mechanicznym przelewem paliwa.

Bo na chwilę obecną to nawet jakbym miał sprzedać auto to kto ci kupi JAGA jak po odpaleniu przejedziesz trochę i zgaśnie... zaś na LPG bez problemów.

Obecnie aż moja narzeczona mówi NIE żadnego wiecej JAGA kupmy VOLVO  :-wstyd

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 10, 2016, 21:28:51 pm »
Kupiłeś trupa to teraz narzekaj.. ja moim jeżdżę 5 lat i złego słowa nie powiem.. Teraz kupiłem mondeo mk3 bo kota rozbiłem, a auto żony 2 tyg później, a auto potrzebuje na co dzień i jak na złość nie widzę podobieństw między autami.. No koła sobie przeloże bo w kocie mam nowe zimowki.. :-) Każde auto ma wady ale z biegiem lat nic mnie w kocie nie wkurza i polecam je każdemu :-)
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Norbias90

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 15, 2016, 20:20:54 pm »
Nie no bez przesad. Trupem nie jest jest w porzadku autem :) Jedyny niesmak jaki ja mam w stpsunlu do Jaga to po niechludnie zrobionej instalacji LPG :) no coz... Razem z narzeczona nie robimy obecnie wielu kilometrów po okolicy wiec problem LPG rozwiazalem tak ze jezdze na Benzynie i tyle. Przerobie 1 sobote i bedzie akurat do baku.
No niemniej jednak autko fajne no niestety 3.0 Benzyna dziala na wielu jak plachta na byka i przerażająco.
Gdybym cofnal czas to hmmm z jednej strony bym tego gazu nie dawał... Z drugiej zas strony jak jade w rodzinne strony ponad 1000 kilometrow w 1 strone to zamiast 200 wydam 100 euro :) zas by bylo smieszniej do pracy mam obecnie hmmm z 4 kilometry a wczesniej 40

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 15, 2016, 22:18:28 pm »
Ogarnij ten gaz i po problemie...nie rozumiem takiego płakania, że jeździsz na PB bo LPG nie ogarnięte. Ogarnij instalkę i będzie tania jazda.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Norbias90

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 16, 2016, 15:19:48 pm »
Płakac nie płaczę.. :- pojecia. Aktualnie no muszę bo jestem w Emden i blizej mi do NL niz PL :) dlatego chwilowo jestem zmuszony wręcz a w Polsce bede dopiero na przełomie marzec/ kwiecien. Tu niestety troche gorzej w mojej okolicy z gazownikami.

misio

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 24, 2016, 19:08:52 pm »
autko super ale świece wymienić to już wyzwanie