Autor Wątek: 2.0d termostaty temperatura silnika  (Przeczytany 26753 razy)

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 15, 2012, 16:21:51 pm »
Niestety Diesla w zimie ciężko jest nagrzać. Peugeoty/Citroeny HDI też tak mają że ciężko jest je nagrzać.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Bullteriersfan

  • Gość
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 15, 2012, 17:35:25 pm »
ale wymiana powina ustabilizowac moja kontrolke wody jutro jade na kompa

Bullteriersfan

  • Gość
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 16, 2012, 16:02:38 pm »
Komp nic nie pokazał nie wiem co robic

Offline szibel

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 16, 2012, 16:29:28 pm »
ustaw wentylacje na zimne powietrze i wyłącz wentylator. przejedź tak 15 km. u mnie temp. doszła do 1/3 wskaźnika

Innowierca

  • Gość
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 16, 2012, 16:36:03 pm »
Wujek Dobra Rada  :-boks

A nie lepiej wstawić samochód do garażu i utrzymywać tam temperaturę pokojową tylko po to, by kot nagrzał się szybciej?   Po 15 km to i mi się kocur nagrzeje, ale to jest zdecydowanie za późno.  Normalny samochód po przejechaniu 5km nawet przy -20st ma już te 50st. Tak jak pisałem wyżej, mój Traffic nagrzewa się przy -20 do 80st w 4-5km. 

Allanos

  • Gość
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 21, 2012, 21:26:13 pm »
Jestem po wymianie małego termostatu koszt az 104zł :-kogutki ale temperatura po chwili skacze na około 75/80*C (pomiędzy drugą a trzecia kreska na skali ) i stoi stabilnie jeszcze kupie duży termostat i powinno być dobrze  :-tylko

Innowierca

  • Gość
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 21, 2012, 21:53:57 pm »
Jeżeli będzie to Twoja pierwsza wymiana dużego termostatu to mam prośbę: porównaj średnice starego i nowego który kupisz. Mam pewne obawy, czy termostat od Forda jest tym, który powinno się montować do kota. Kupiłem ostatnio wkład oryginalny i jest do niego dołączona uszczelka, która ni chusteczki nie pasuje do Jaga. Trzeba przekładać tą, która jest w tej chwili. Tyle że rok temu mechanior wymieniał mi już duży termostat i nie mam porównania między tym "oryginalnym" Jaga a tym od Forda. Uszczelka znajdująca się w moim aucie wchodzi na wkład dosyć luźno i nie wiem czy przez to nie przepuszcza płynu. A wiecie ile kosztuje termostat w serwisie? Około 350zł  :-super

Allanos

  • Gość
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 22, 2012, 09:21:19 am »
wiesz ja mam tego kotka od miesiąca ale poprzedni własciciel mówił mi ze on z 2 razy wymieniał termostat duży (ale nie wiedział o istnieniu małego) i twierdził ze wskazówka jest zepsuta , zmierzę jak będę zmieniał ale niewiem jaki termostat tam mam.

A wiecie ile kosztuje termostat w serwisie? Około 350zł  :-super
No ja kupowałem mój termostat w ASO Forda i 104zł dałem  w Częstochowie

Innowierca

  • Gość
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 22, 2012, 11:12:35 am »
Ale to pewnie mały. Za mały zapłaciłem 108zł, a za duży (wkład) 39zł (termostat z logo Forda)

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 09, 2012, 11:06:12 am »
chcialbym odswierzyc ten watek :) bo moze nie swiadomie jezdze a rozwiazanie problemu moze byc wlasnie po tej stronie. u mnie moj x pokazuje temp ledwo za niebieskie pole, nie wazne lato czy zima. myslalem ze to tak powinno byc, mnie bardziej martwia falujace obroty, bo od czasu do czasu lubi sobie pofalowac miedzy 800-1000 obr. czy to ma zwiazek??
krecik-adas

daniel#123456

  • Gość
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 03, 2012, 17:05:23 pm »
ja wymieniłem obydwa termostaty po 2x i nic nie dało :( a może to jest wina czujnika temperatury? (ostatnio jechałem przez miasto jakieś 5km i zgas mi na światłach jak go ponownie uruchomiłem to temp na zegarze była ok 1/4)???

Offline krzys369

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 04, 2013, 20:19:02 pm »
witam,

ja teraz przy temp. 5 stopni temperatura silnika nie przekracza mi 75stopni i właśnie myślę czy wymienić ten mały termostat bo jak były większe mrozy to spalanie mi wzrosło
x-type 2.0d 2005

Offline krzys369

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 16, 2013, 12:43:55 pm »
ja wymieniłem ten mały termostat i łapie mi temperaturę ale jak stanę :( np na światłach to mi temperatura spada :(
x-type 2.0d 2005

Wiesław

  • Gość
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 20, 2013, 12:06:18 pm »
Z osiągnięciem właściwej temperatury w X-type 2.0 D jest problem, bynajmniej w moim przypadku.
Robiłem kilka podejść aby było OK.
Ostatecznie zaślepiłem mały termostat, wymieniłem duży (stary w minimalnym stopniu ale przepuszczał płyn) i na koniec przed chłodnice wsunąłem osłonę (czytaj kawał tektury).
Po takiej profanacji samochód i tak długo nie chce się zagrzać, ale na trasie osiąga prawie wzorcową temperaturę.
Po wymianie dużego termostatu na nowy i tak przewód od termostatu do chłodnicy robi się ciepły zaraz po uruchomieniu silnika. Czy tak ma być, czy raczej ten nowy jest też walnięty? Tego nie wiem, a nie chcę jeszcze raz wyciągać termostatu.

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: 2.0d termostaty temperatura silnika
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 20, 2013, 18:15:04 pm »
W piatek wymienilem oba termostaty. Co zauwazylem, temp. trzyma sie minimalnie wyzej niz to bylo przed wymiana, przy jezdzie po miescie czasami sie podniesie ale zazwyczaj i tak wraca do punktu w ktorym byla, przy jezdzie po obwodnicy sr. predkosc 110 temp. zewn. -4 nawet nie drgnie z polozenia tuz za niebieskim polem. Moze gdzies jest jakis czujnik temp. i to wlasnie jego zasluga jest niedogrzanie silnika... nie wiem :- pojecia
krecik-adas