Autor Wątek: Rdza w x-type  (Przeczytany 8907 razy)

lexxus

  • Gość
Rdza w x-type
« dnia: Luty 07, 2011, 01:42:36 am »
Koledzy  powiedzcie mi prosze czy x-type są ocynkowane ? mój Ojciec ma X-type kupionego w salonie , absolutnie bezwypadkowy , a na tylnej klapie pod chromowaną blendą z napisem "jaguar" porobiły się ogniska rdzy mimo że auto jest garazowane , w kilku innych egzemplarzach w tym samym miejscu widziałem podobne rdzawe plamy , dlaczego korozja tak dotyka  x-type  i jakie elementy najbardziej korodują??

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Rdza w x-type
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2011, 14:09:12 pm »
Kolego koło listwy tylnej z napisem jaguar, robi się rdza, prawdopodobnie jest to spowodowane tym że listwa za bardzo przylega w niektórych miejscach do nadwozia i przy lekkiej pracy przeciera lakier powodując powstanie rdzy, szkoda że nie podkleili czymś listwy w tedy nie było by tego problemu, u mnie jeszcze rdza pojawiła się na nadkolach na dole od kamieni(mało widoczne), na razie zabezpieczyłem to smarem a jak przyjdzie wiosna to oddam do lakiernika. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

michal

  • Gość
Odp: Rdza w x-type
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2011, 21:47:37 pm »
zajrzy pod nakładki progów tam może być  nie za kolorowo

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Rdza w x-type
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2011, 22:10:45 pm »

michal

  • Gość
Odp: Rdza w x-type
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2011, 22:19:31 pm »
mam mniej ale na wiosnę zrobię akcie spód

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Rdza w x-type
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2011, 09:21:16 am »
też mam u siebie rdze pod listwą na tylnej klapie. To chyba częsta przypadłość...

Artur G.

  • Gość
Odp: Rdza w x-type
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2011, 19:07:40 pm »
U mnie  rdza  zżera  rant pokrywy silnika z prawej  strony  przy  amortyzatorku pokrywy. Jest  tam  taka wzdłużna  uszczelka i  jakby zgrany podłużny kawałek blachy  dla  wzmocnienia i  to  się  lekko  rozwarstwiło, pewnie  woda się  tam  dostawała.  Z lewej  jest ok.