Autor Wątek: wyciek z tyłu  (Przeczytany 4339 razy)

Angus73

  • Gość
wyciek z tyłu
« dnia: Luty 07, 2011, 21:31:09 pm »
Witam wszystkich, mam pytanie co to może być? SIII, 4.2 XJ6 właśnie zimuje spokojnie w garażu i zauważyłemspory wyciek na podłodze. Z tyłu, za tylnym prawym kołem, na wysokości prawego tłumika, od wewnątrz. Czy ktoś może wie co to może być, na dotyk to olej, tylko co to może cieknąć? I pytanie w związku z tym, czy mogę bezpiecznie, bez ryzyka jeszcze większych szkód dojechać do serwisu, około 20km. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam ;-)

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: wyciek z tyłu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2011, 07:55:09 am »
T tylu pojazdu mogą być 3 płyny, pośrodku olej w moście, mniej więcej po środku pomiędzy mostem a kołami są tarcze i zaciski i z tego może cieknąć płyn hamulcowy, a skrajnie może przy kołach są zbiorniki paliwa. U ciebie to z opisu nie za bardzo wiem co i jak, napisz jeszcze czy płyn jest ciemny i przepalony (olej), czy jaśniejszy i o żadszej konsystencji (płyn hamulcowy).

Angus73

  • Gość
Odp: wyciek z tyłu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2011, 20:08:36 pm »
Witaj, dzięki za odpowiedź. Załączam zdjęcia. To co wycieka jest ciemne, gęste i tłuste. Plamy na podłodze są zdecydowanie bliżej koła niż środka, ale zdecydowanie do tyłu w stosunku do tarcz i osi (za kołami). Dzięki za konsultacje ;-)

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: wyciek z tyłu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2011, 22:17:59 pm »
wygląda na olej w moście ale na 100% tego nie stwierdzę, musisz go unieść i się położyć pod niego. Z jakiego miasta jesteś?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: wyciek z tyłu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2011, 23:12:42 pm »
hej, no ale na tyl raczej nie ma innych zrodel na olej, tylko z mostu. jako plyn to tylko jeszcze benzyna z baku,
albo jak masz akwarium w baku to woda .... ale to jest olej, wiec to raczej musi byc z mostu.

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: wyciek z tyłu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2011, 23:42:51 pm »
a może amortyzator się zrzygał, lewy tylni?

Angus73

  • Gość
Odp: wyciek z tyłu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2011, 10:24:19 am »
Witam, jestem z Warszawy. Najpierw myślałem, że bak przecieka bo to wypada mniej więcej w jego "rzucie" ale to jest tłuste i gęste. Paliwo chyba odparowałoby. A z mostu może wyciekać tak bardzo z tyłu? Sprawdzę jeszcze dzisiaj pomysł z amortyzatorem jak wczołgam się pod niego. Dzięki

donjaguar

  • Gość
Odp: wyciek z tyłu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2011, 11:43:58 am »
tez obstawiam amortyzator skoro przy kole i ciemny olej mogl na dziurach puscic...

Angus73

  • Gość
Odp: wyciek z tyłu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2011, 14:24:11 pm »
Chyba tak, bo raczej wyciekło sporo i chyba jednorazowo, niż "po kropelce". Tym bardziej, że to jest tak gęste, że nie widać "wiszącej kropli" ;-) że się tak obrazowo wyrażę ;-)))

magic

  • Gość
Odp: wyciek z tyłu
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2011, 19:04:45 pm »
Sprawdź jeszcze osłonę przegubu półosi przy kole. Może to stamtąd poleciało.