Autor Wątek: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora  (Przeczytany 6128 razy)

Pytaczkrk

  • Gość
2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« dnia: Luty 06, 2011, 19:19:00 pm »
Witam wszystkich forumowiczów, pisałem już tutaj kiedyś o moim jagu, jednak nie mogę sobie przypomnieć loginu oraz hasła.
Jag 2.0d rok 2005 120tys przebiegu.
Kupiłem go kilka miesięcy temu zrobionego lecz podejrzewałem że był walnięty w bok.

Pierwsze problemy rozwiązałem, skróciłem wąż od intercoolera o miejsce przetarcia i samochód odzyskał moc. Kopcenie nie ustało całkowicie.

Nie było mnie trochę w Polsce, samochód stał nieużywany. Zauważyłem następujące usterki.

Brak katalizatora
Spalanie (wcześniej ok 10l oleju teraz 12 nawet).
Na niskich obrotach falowanie, trochę trzęsie ..
Kopci jak cholera że aż sadzę widać na karoserii.
Jadąc na niskich obrotach (5 bieg i chyba 70km/h szarpie)
Strasznie powoli podnosi się temperatura i prawie nigdy nie przekracza 1/4 nawet na dłużej trasie.

Obciach tym jeździć, jest piękny jak stoi i nic więcej :) Więc postanowiłem go naprawić żeby był 100 procentowo sprawny.

Wczoraj próbowałem dojechać do mechanika na komputer, jednak nie udało mi się wyjechać ponieważ ma warsztat w trudnym terenie ..
Może ktoś polecić sprawdzonego mechanika znającego się na tdci i jaguarach w okolicach Krakowa ?
Miał ktoś podobne problemy i udało mu się je rozwiązać ? Bo czytałem tutaj kilka tematów i w każdym ludzi mówią może to może tamto, a jak już rozwiążą problem to oczywiście tak się cieszą że zapominają się podzielić rozwiązaniem na forum.


Pozdrawiam wszystkich i miłego wieczoru życzę :) :-tylko

zadek07

  • Gość
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2011, 19:26:48 pm »
Po czym wnioskujesz ze nie masz kataliztora? Na twoim miejscu zaczalbym od wymiany filtrow powietrza i paliwa, potem czyszczenie egr-u, ale cos mi to wyglada na problemy z paliwem raczej wtryski. Swoja droga 10l to i tak spore spalanie jak ten samochod.

Pytaczkrk

  • Gość
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2011, 19:44:28 pm »
Egr czyściłem, przepraszam zapomniałem dodać. Filtry paliwa i powietrza wg sprzedawcy zostały wymienione, mogę potwierdzić że filtr powietrza jest nowy ponieważ oglądałem go. Mój padre jest na emeryturze i uwielbia dłubać i psuć sprawne rzeczy, mówi że jeżeli jest moc to nie filtr paliwa, może mieć rację ? Chociaż z 2 strony v max z butem w desce 190km/h to trochę mniej niż katalogowe dane.
Jak sprawdzić sprawność wtrysków ? Patrzyłem i wyglądają na szczelne, nic się spod nich nie wylewa, nie ma zacieków raczej..

Każda pomoc mile widziana :) A najlepiej kontakt do jakiegoś Krakowskiego znawcy tdci.

Brak katalizatora wnioskuje mój ojciec, "po budowie zewnętrznej układu wydechowego" Ma ktoś może zdjęcie układu wydechowego ? Bo nie wierzę mu w 100%

zadek07

  • Gość
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2011, 21:51:34 pm »
To ze wtryski sa  szczelne od zewnatrz to nie znaczy ze nie leja, kazdy dobry warsztat zrobi ci test przelewowy, ewentualnie wykreci wtryskiwacze i sprawdzi je na urzadzeniu do sprawdzania. Czyli wnioskuje ze po prstu zamiast kata masz wspawane kawalek rury.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2011, 00:34:42 am »
u mnie Vmax tez 190.. ostatnio sprawdzalem z ciekawosci. Co do szarpania to mnie tez szarpie przy takiej V.. wg mnie za niskie obroty na 5 bieg..ale jak zaczyna szarpac to puszczam gaz i znow dodaje i juz ciagnie normalnie. Spalanie 10.. ja tez takie mam jak ostro w korkach jezdze po krk.. teraz mam cos ok 8,2.. a nie jezdze delikatnie. A temperatura to norma.. za zimno. Ostatnio nawet zauwazylem stojac w korku podniosla sie standardowo.. koreczek sie skonczyl.. szybsza jazda i wskazowka w oczach spadala az spadla na niebieskie. W trasie jak jade gdzies dalej ( ponad 50km) to sie zatrzyma przed polowa i tak stoi. Jak faluje na obrotach? tak miedzy 800 a 850 czy bardziej? Mnie tak falowalo. Raz zatankowalem na Carefourze i przestalo.. od tamtej pory tankuje tylko tam i autko chodzi idealnie i spalanie spadlo.. jakis mit z tymi zlymi stacjami przy sklepach;]. Odnosnie silnika to Wąski z  vw na Reduty 1. On jest w stanie naprawic wszystko.. jak jeszcze jezdzilem VW to mi robil co nie co.. ale z terminami u niego ciezko. Niezadowolonego klienta nie slyszalem a robi nietylko VW. MONSTER SERWIS- ul. Reduta 1 Rafał (Waski1) 501-335-333. Mam nadzieje ze nikt mnie nie powiesi za ten kontakt ;] zadzwon i zapytaj
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Pytaczkrk

  • Gość
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2011, 13:22:45 pm »
Dzięki za odpowiedzi, zadek07 podjadę do tego pana którego poleca luko_j, proszę moderatorów o nie wieszanie kolegi za kontakt ponieważ może okazać się bardzo pomocny :)

To szarpanie z tego co pamiętam jest krótko trwałe, spalanie 10 z tego co powiadają to gruba przesada, 8,2 przy ostrej jeździe w Krakowskich korkach nie jest tragedią, co do temperatury, było podobnie kiedy były upały 35 stopni.. Tak właśnie faluje 850 -600, jeszcze dzisiaj sprawdzę bo właśnie się wybieram na wieś gdzie stoi auto, popatrzę na kanale, może jakieś zdjęcia tego układu zrobię i wstawię tutaj żebyście powiedzieli czy wszystko z nim ok. Ja zwykle tankuję na orlenie, w okolicach nie ma innych stacji..
luko_j, są jakieś spoty w krk gdzie jeździsz ? Chętnie bym się spotkał i porównał pracę naszych samochodów.

pozdr!

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2011, 14:23:42 pm »
U mnie na zimowych oponach też 190 km/h max, ale na letnich miałem 200 km/h i jeszcze mogłem trochę pociągnąć jednak nie miałem już możliwości inni kierowcy mnie blokowali. A szarpie czasami na 5, Ja notuję spalanie 6l. Ale robię trasę z Pienin do Krakowa no i jeżdżę trochę po mieście. A co do spotów to też bym się chętnie spotkał.  Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2011, 15:47:04 pm »
Koledzy czwartek po 21 na Krokusie.. tam sie zawsze wszyscy zbieraja ze wszystkich marek 8), z sentymentu plyta parkingowa przy VW od strony BP. Mozemy tam sie spotkac popatrzec jak sie inni beda scigac Opolska  :-gwizd. Co do warsztatow jeszcze to na stronie vw w zakladce grupa malopolska sa polecane warsztaty z krk i okolic. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=48&t=167908 Czary mary admini nie widza tego linka  :- pojecia. Mozna poczytac opinie o warsztatach a jest tam pare stron wiec jest co czytac.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

micky

  • Gość
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2011, 15:51:47 pm »
Czary mary admini nie widza tego linka  :- pojecia


Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2011, 16:23:19 pm »
Ja niestety nie dam rady w czwartek, za daleko mieszkam :- pojecia. W Krakowie jestem na weekendy i to nie w każde. Dla mnie dogodnym terminem jest spot w jakiś weekend. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2011, 16:35:09 pm »
Szanowny Adminie.. moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina..  :-K. Damy rade i w weekend kolego natas1.. moze jakas wieksza grupa sie zbierze, moze jakis integracyjny jack daniels :-gwizd Lekki  :-off sie zrobil.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Pytaczkrk

  • Gość
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 07, 2011, 17:41:12 pm »
Ja za whiskey nie przepadam, whisky jak coś, ale odkąd wróciłem do Polski żyję we franticu i chodzę ciągle pijany :) odwyk by się przydał. Jeszcze się zgadamy :) póki co muszę zmykać.
Pozdrawiam

Pytaczkrk

  • Gość
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2011, 15:26:17 pm »
Będzie ktoś na krokusie w czwartek czyli jutro ?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 09, 2011, 15:37:02 pm »
ja sie przejade, mam blisko :-V
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Pytaczkrk

  • Gość
Odp: 2.0d standardowe problemy i brak katalizatora
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 10, 2011, 13:17:13 pm »
Ok, też się może pojawię, raczej dam radę. Jak coś to będę jasno niebieskim x'em na 18nastkach oz racing