Autor Wątek: Problem z wyzszymi obrotami  (Przeczytany 2217 razy)

dziej076

  • Gość
Problem z wyzszymi obrotami
« dnia: Luty 05, 2011, 21:55:33 pm »
Hejka witam wszystkich .Mam dzis takie pytanko dla znawcow tematu manowicie :
Kilka dni temu podczas tankowania zauwazylem ze w dziwny sposob pod samochodem zaczyna robic sie plama z benzyny i zaczalem dochodzic co i jak gdzie i co .Na sam poczatek zaczalem od sprawdzenia ukladu paliwowego tzn ryrki doprowadzajacej benzyne do silnika i BINGO okazalosie ze jest male pekniecie i delikatny wyciek .
To jednak nie wszystko przerd znalezieniem tego pekniecia moj kotek niestety nie wbijal sie na obroty i dlawil sie przy wcisnieciu gazu .Tu nasowa mi sie pytanko czy w/w usterka tzn to male pekniecie moglo zpowodowac to ze benzyna podawana do silnika na wtryski miala babelki powietrza i dlatego sie dlawil i nie wchodzil na obroty czy moze to tylko szczegol i przyczyn dlawienia i nie wchodznia na obroty silnika szukac gdzie indziej .Dodoam ze zostaly wymienione wszystkie swiece alternator wszystkie paski i filtry w ten sam dzien kiedyto ztwierdzilem ten maly wyciek.Dzieki z gory za wszelkiegorodzaju sugestie i porady .Pozdrawiam ze Szkocji --- dziej  :-V

dziej076

  • Gość
Odp: Problem z wyzszymi obrotami
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2011, 22:07:02 pm »
Zapomnialem dodac iz jest to JAGUAR XJ6 Sovereign  wersja x 300 z 1996 roku silnik 3,2 litra .

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Problem z wyzszymi obrotami
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2011, 23:48:27 pm »
Gdy wchodzisz na obroty, pompa mocniej pracuje, jest wieksze cisnienie w przewodzie, i wtedy juz musi konkretnie "sikac". Paliwa nie dochodzi do cylindra tyle ile trzeba (bo po drodze sporo ubylo) i silnik sie dlawi. Wg mnie scisle powiazane (no i dla Ciebie lepsza wersja :):-V
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

dziej076

  • Gość
Odp: Problem z wyzszymi obrotami
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2011, 03:00:18 am »
Dziekuje za odpowiedz jutro zajme sie tym tematem doglebniej i sprawdze co i jak . :-thank

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Problem z wyzszymi obrotami
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2011, 16:55:16 pm »
No i jak poszlo? Ciekawi mnie co to moglo byc
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?