Autor Wątek: Demontaz boczkow, wymiana glosnikow  (Przeczytany 4548 razy)

skura_radom

  • Gość
Demontaz boczkow, wymiana glosnikow
« dnia: Styczeń 02, 2011, 10:22:03 am »
Witam,
tym razem prosze o pomoc w sprawie demontazu boczkow w drzwiach bocznych z przodu i z tylu. nie chce nic uszkodzic:) wiec pytam bardziej doswiadczonych:)) jak to zrobic, gdzie sa srubki? i czy jest jakas zaleznosc by pokolei ktoras ze stron podwazac by to zdejmowac?

z rozmiarem jakos powinienem sobie poradzic:]no chyba ze ktos wie jaki rozmiar glosnikow jest z przodu i z tylu.
Moja autko Jaguar XJ 40 z 1991r i silnik 3,2benz- jesli jest to wazne:)

dziekuje bardzo i pozdrawiam :-thank

kuksaniec

  • Gość
Odp: Demontaz boczkow, wymiana glosnikow
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2011, 08:20:30 am »
Hej nie ma wiedzy na ten temat ale mam prosbe :
ze jak dojdziesz sam jak to zrobic to wrzuc na forum - przyda sie !  :-thank

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Demontaz boczkow, wymiana glosnikow
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2011, 09:59:21 am »
Ja mam instrukcje do x300, ale to prawie to samo jest chyba. Powodzenia :-super






IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

kuksaniec

  • Gość
Odp: Demontaz boczkow, wymiana glosnikow
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2011, 14:07:27 pm »
Zobaczymy czy to samo juz niedlugo ;]

skura_radom

  • Gość
Odp: Demontaz boczkow, wymiana glosnikow
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2011, 16:27:07 pm »
mistrzu:)   :-K

ale jeszcze nie sprawdzalem:] w poniedzialek sie za to wezme:]

B E N 8 5

  • Gość
Odp: Demontaz boczkow, wymiana glosnikow
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2011, 16:35:10 pm »
no chyba ze ktos wie jaki rozmiar glosnikow jest z przodu i z tylu.

3,5 inch = 9 cm, 10 cm dopasujesz bez problemu.

skura_radom

  • Gość
Odp: Demontaz boczkow, wymiana glosnikow
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2011, 10:26:36 am »
no i okazalo sie, ze nie ma najmniejszego sensu wymieniac glosnikow. wczoraj bylem w Wawie na Chlodnej u znajomego co robilem u niego audio, przymierzalismy glosniki po 170-380zl komplet (mowie o 100mm), i nie bylo taakiej roznicy w dzwieku, zeby byla warta tych pieniedzy, wiec wszystkie glosniki zostaly, dodalismy tylko wysokotonowe na desce rozdzielczej (prawie nie widoczne) a do tego wzmacniacz i skrzynke do bagaznika. efekt suuper.
jak sie cieplej zrobi to wezme sie za wygluszzenie porzadnie calego bagaznika, bo klapa bagaznika juz wygluszona

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Demontaz boczkow, wymiana glosnikow
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:34:29 pm »
To jaki zestaw dokladnie bys zaproponowal? I czy jest znaczna roznica pomiedzy tym co zrobiles, a oryginalnym zestawem? U mnie niby gra, ale jakos polotu nie czuje (mam cos z audiofila).
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

skura_radom

  • Gość
Odp: Demontaz boczkow, wymiana glosnikow
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2011, 17:10:21 pm »
powiem ci "cos" tez mam, tzn wczensiej zalozylem do poprzendiego auta na przod dls r6a na tyl dls c5a i to pod wzmaka infinity, a do bagaznika pod wzmacniacz hifonics dobra tube tej samej firmy 1500W w rms :) i gralo delikatnie mowiac dooobrze:)
A w kociaku nie wymienialem nic, tzn teraz nic, wczesniej pod kanape wlozone byly typowo basowe glosniki, a ostatnio zalozylem tylko wysokotonowe wypuszczone na deske rozdzielcza. powiem szczerze, sam montaz i wysokotonowe kosztowaly 150zl.plus instalacja pod wzmacniacz i wygluszenie klapy bagaznika+570zl. ale OPLACA sie jak nic! szczerze mowie! roznica dzwieku jest olbrzymia!w najblizszym czasie(tzn przed targami slubnymi 5-6luty) mam zamiar zabrac sie za wygluszenie calej przestrzeni bagaznik. Bo chcialem wlozyc radyjko do schowka zeby odtwarzalo mp3, ale lepiej wyszlo jak wlozylem zmieniarke na 6plyt:p i teraz jedna plytke mp3 rozbic musze na 6 audio:) Czego sie nie robi dla kociaka. . . :)
a do bagaznika pod wzmacniacz podlaczylem ta tube hifonicsa z poprzedniego auta. i gra super:) nawet mimo przegrody i baku paliwa jest super.

obecnie chce sprzedac ta tube:) ladnie gra, ale $ potrzebna, oj potrzebna:p amorki do wymiany mam:/:
http://allegro.pl/hifonics-mxs-12d2-ideal-pl-gwar-1500w-rms-i1436319225.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2011, 17:16:50 pm wysłana przez skura_radom »

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Demontaz boczkow, wymiana glosnikow
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2011, 17:32:25 pm »
Heh, poki co zbieram informacje, tez amory wymienic musze, i rozrzad;p
Nie zalezy mi specjalnie na basie, nie chce tez jeszcze zmniejszac bagaznika. Znasz moze jakies dobre glosniki, ktore by zastapily standardowe? Nie slucham glosno, wiec nie ma czego wyciszac. Zalezy mi jednak na czystosci dzwieku, gdyz czesto puszczam sobie klasyczna.
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

skura_radom

  • Gość
Odp: Demontaz boczkow, wymiana glosnikow
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2011, 21:53:18 pm »
powiem ci ze przymierzalismy rozne rozniaste, 100mm wielkosc, one sa stosunkowo drogie bo w cenie 165mm- gdzie jakosc dzwieku jest nieporownywalna. A doradzic nie wiem co moge, moge jedynie z pewlna odpowiedzialnoscia doradzic ci, bys nie wymienial glosnikow, doloz wysokotonowe, zobaczysz ze bedzie bajeczne granie w porownaniu do poprzedniego

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Demontaz boczkow, wymiana glosnikow
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2011, 23:48:20 pm »
Pokombinuje:)  :-thank
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?