Autor Wątek: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/  (Przeczytany 18547 razy)

termit_tm

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 24, 2014, 22:43:57 pm »
wymieniałem te elementy w moich lampach co prawda mam Xenon i możliwe że są inne w środku ponieważ pasował mi tylko jeden element z trzech które kupiłem na allegro co prawda u innego sprzedawcy, na szczęście pasował ten który miałem połamany reszta się trzymała.


Mi również sprzedawca nie wierzył ....

hermann

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 24, 2014, 22:52:00 pm »
no ja nie mam xenon
chodzi mi o to mocowanie pokrętła u mnie to zostały same metalowe prety nie ma połaczenia tego pretu regulacji z tym odblaskowym ze tak powiem elementem.
Nie daje mi spokoju jedna sprawa
na allegro komplet to 3 elementy
a mi się zdaje ze jak oglądałem lampe to tam sa dwa elementy pion i poziom mówiąc w skrucie, no ale pewny nie jestem bo jak mówiłem pył został z tych elementów.
czyli co szanowni panowie jak jest lampa nie xenon to będzie pasować na 100%
bo tak teraz patrze na allegro to widze 3 aukcje z tym towarem
2 sa podobne elementy a 3 aukcja jaby inne
no ale nie ważne mysle kupic to co dałem linka
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2014, 23:01:05 pm wysłana przez hermann »

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 24, 2014, 23:01:37 pm »
Obawiam się, że musisz kupić używaną lampę i wymontować z niej te pokrętła
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

hermann

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 25, 2014, 14:23:32 pm »
Pomysł z allegro aby kupic lape i przełozyc te regulatory przyszedł mi do głowy jako pierwszy ale to nie takie proste, najtańsze lampy na allegro to angliki i nie wiadomo czy regulatory pasuja do mojej Europy, a pozatym na allegro najwięcej jest lamp z połamana regulacja czego nie jednokrotnie sprzedawcy nie ukrywają, więc nasuwa się koncepcja czy nie kupic nowych lamp, i z automatu człowiek się zastanawia czy jak nowe to może wziąsc xenony, także przyznacie z temat nie łatwy.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 25, 2014, 16:15:21 pm »
no niełatwy temat,

co do tych anglików, to trudno na 100% powiedzieć. Różnica co do zasady działania powinna polegać tylko na tym, że snop światła jest kierowany w lewo a nie w prawo, więc to raczej kwestia odbłyśnika a nie regulacji.
Nowe lampy to spory koszt, zwłaszcza xenon, sprawdzałeś? Lepiej może się opłacać kupić używkę europejską.
Przeróbka lamp zwykłych na xenon, to też nie jest prosty temat. O ile wiem, to nie wystarczy po prostu wstawić xenonów. Po Bożemu to trzeba by mieć wiązkę przedną pod xenon, moduł samopoziomowania, spryski w zderzaku.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

termit_tm

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 25, 2014, 19:22:40 pm »
nie ryzykował bym zakupu używanej lampy bo przy rozbieraniu ten przegrzany plastik zapewne pęknie. Te zestawy z allegro pewnie pasują do zwykłych lamp w razie czego można przecież odesłać. Ja nie odsyłałem bo ten który pasował był mi akurat potrzebny.

hermann

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 25, 2014, 22:23:24 pm »
fakt nie pomyślałem uzywana lampa to plastik może nie wytrzymać rozbierania lampy


na allegro bixenon
xenon 3500
3200
2600
taki stan jak nowe prawie
no nie tanio
sa taniej po 1000 czy 800
ale takie po przejściach

natomiast ja bym zwykłej lampy nie przerabiał, jestem zadowolony jak swieca mi te lampy zwykłe tylko ta regulacja.
pozatym takie pzrerabianie to dla mnie czarna magia to wolałabym już kupic gotowego oryginalnego xenona

ale jak pisze na razie ustalam co z ta szansa na naprawę regulacji,
mom ochote n aten zestaw naprawczy tylko się wnerwie jak rozbiore zderzak lampe a to nie pasuje to wypadałoby już za jednym rozkręcaniem lampe naprawić.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 25, 2014, 22:57:47 pm »
Hej,

trochę się pogubiłem w tym, o co Ci chodzi :-wstyd. Zostały ci "gołe" pręty od regulacji wewnątrz lampy, tak? Pytam, bo na zewnątrz jest takie plastikowe kółko zębate z "przekładnią" do regulacji imbusem (to Ci działa tak?) i te ząbki łatwo się łamią.

Jeśli masz zwykłe lampy i masz pewność, że to wewnątrz lampy poszły te uchwyty (łączące z jednej strony pręt gwintowany obracany z zewnątrz i odbłyśnik z drugiej strony), to na Twoim miejscu kupiłbym zestaw naprawczy z allegro, bo do zwykłej lampy powinien pasować w 100%. W takim wypadku używanej lampy nie kupuj, bo nie dość, że wychodzi drożej niż repreraturki, to faktycznie jest duża szansa, że przy demontażu połamiesz te uchwyty (na marginesie, to serce szybciej Ci zabije jak będziesz wydobywał resztki uchwytu z mocowania w odbłyśniku i jak będziesz montował w nim nowy uchwyt, cholerstwo naprawdę mocno siedzi.)

Powodzenia
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

hermann

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 26, 2014, 16:48:29 pm »
no temat się trochę zamotał

tak zostały gołe prety można nimi krecic choćby  godzine i bez efektu bo się nie łacza ze tak powiem z odblasnikiem

ten pret z poziomu ma przekładnie na pion to to działa takie kółka zębate

jeszcze jest taka możliwość



http://allegro.pl/jaguar-s-type-lampa-regeneracja-regulatory-i3950141707.html

nawet ciekawie brzmi




Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 26, 2014, 17:51:52 pm »
Nie wiem po co kombinować z kupnem kolejnych lamp jak zestawy naprawcze robi nasz kolega forumowy Zadek07 (chyba nie pomyliłem nicku). Właśnie on oferuje te zestawy z linku zamieszczonego powyżej.

hermann

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 03, 2014, 17:55:57 pm »
Pełen sukces
naprawiona lampa
bałem się demontażu zderzaka z przodu ale poczytałem na forum i okazało się to tak proste jak pisaliście
kilka śrubek i ok
demontaż i założenie ok
lampa naprawiona natomiast zestaw naprawczy reparaturki kupiłem u jednego gościa na giełdzie za 25 zł
dzięki wszystkim za pomoc