Autor Wątek: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/  (Przeczytany 18621 razy)

BOGDA

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 16, 2011, 21:11:57 pm »
i drugie pytanie lampa rozebrana bo to chyba jedyne wyjście by wyczyścić je od środka obie części były sklejone na jakiś silikon lub to była jakaś uszczelka ? czy ktoś wie czym to ponownie połączyć tak by nie docierał tam kurz?

rodger

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 17, 2011, 01:08:04 am »
Najlepiej kup klej w zakładzie zajmującym się montażem szyb samochodowych, połączenie pewne i szczelne.

BOGDA

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 17, 2011, 08:31:26 am »
a co z plastikowymi mechanizmami.....są jakieś zamienniki ? pokruszyły się i nawet za bardzo nie wiem jak powinny wyglądać ...bez nich nie będzie można ustawić świateł...:(

rodger

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 17, 2011, 10:52:18 am »
Zadzwoń do serwisu z pytaniem czy to jest w ogóle dostępne ;/

rodger

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 17, 2011, 11:15:17 am »
Zrób fokę tego co zostało i wrzuć.

BOGDA

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2011, 14:00:16 pm »
tak wyglada od środka po lewej pokrętło z trybami - działa na środku coś było nie wiem co  :- pojecia

BOGDA

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 17, 2011, 14:02:56 pm »
fotka od środka po zdjęciu szkieł . na górze element dobry przypomina patyczek wykończony kólka na dole - popękane ale było coś prostokatnego  :- pojecia

BOGDA

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 20, 2011, 11:39:36 am »
elementy do lampy niedostępne :( tylko całe lampy .koszt lampy w salonie ... :o warto kombinować ... zanim ktos rozbierze taka lampę i chce by wszystkie regulacje działały  musi kupić  z metra pręt 50mm dobrze jest odwiedzić sklep z akcesoriami meblowymi :) i metalowymi w załączniku wysłałam fotki elementów które na pewno wam się wykruszą .Po naprawieniu suwadeł i przeczyszczeniu lampy od środka my połączyliśmy je silikonem dekarskim - niedrogi i powinien zdać egzamin w tym miejscu ... i teraz warto zajać sie lampami z zewnątrz .... czeka nas polerka plastikowej lampy

BOGDA

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 20, 2011, 11:40:08 am »
suwadło

BOGDA

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 20, 2011, 11:41:20 am »
boczne śruby zmieniające kąt nachylenia lamp

CICHY.MARCIN@OP.PL

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 15, 2012, 13:42:27 pm »
witam forumowiczow posiadam jaguara eske rocznik 2000 i chce mu wsadzic lampy z soczewkami te po lifcie i pytanie czy beda pasowały zaznaczam ze nie bi xenony.

Offline jawanda

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 11, 2014, 17:24:53 pm »
Mam S-type 2007 2.7d z ksenonami.
"Krótkie" światła świecą bardzo słabo - czy zużywają się żarniki czy raczej soczewki.
Czy takie reflektory daje się rozebrać i wymienić tylko soczewki, jeśli tak to czy można kupić nowe soczewki?
Jaguar S-Type 2.7d 2007

Offline jawanda

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 31, 2014, 08:02:45 am »
Wymieniłem żarówki na BlueVision Ultra Philipsa 6000K. Nieco poprawiło widoczność ale dalej to nie jest to.
Może ktoś jednak mi odpowie (podpowie), może ktoś regenerował reflektory ksenonowe S-Type?
Jaguar S-Type 2.7d 2007

hermann

  • Gość
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2014, 22:05:31 pm »
Witam!
Pisze w tym temacie bo chyba nie ma potrzeby rozwijać nowego tematu, ten jest fajnie opisany już i tak się chce podpiac pod temat regulacji swiateł, otóż mi regulacja się rozpadła i już miałem kupować nowe reflektory jak znalazłem takie cos na allegro

link


http://allegro.pl/jaguar-x-type-s-type-regulatory-lamp-regulacja-i3978208033.html

powiedzcie mi czy takie cos by pasowało do jaguara s type

nie mam z czym porównać bo te moje rególacje rozpadły się w pył wiec nie wiem czy te sa ok, może ktoś napisze czy te rególacje sa dobre.
pozdrawiam

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Jaguar S type demontaż przednich lamp problem:/
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 24, 2014, 22:37:13 pm »
Cześć,

chodzi Ci konkretnie nie o pokrętła regulacji, tylko o te uchwyty do odbłyśnika tak? Już dwa razy te komplety kupowałem. Niestety jest tak, że te części z allegro w pełni pasują tylko do lamp zwykłych tj. non-xenon. Do xenonów pasje tylko ta "najdłuższa" część na zdjęciu z allegro do którego wysłałeś linka i to jest uchwyt środkowy odbłyśnika i to jest chyba ten najczęściej "lecący", bo w obu lampach padł mi tylko ten jeden. Sprawa dopasowania części sprawdzona przez mnie z autopsji, mam xenony i pasował tylko jeden uchwyt. Sprzedawca z allegro nie chciał mi uwierzyć, wysyłałem mu nawet zdjęcia, ostatecznie zszedł mi z ceny za komplet, bo nie mógł mi sprzedać pojedynczej części.

Pozdrawiam i powodzenia.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport