Autor Wątek: Nadal błąd silnika - Mot. Leistung Begrenzt  (Przeczytany 2706 razy)

zurkowski

  • Gość
Nadal błąd silnika - Mot. Leistung Begrenzt
« dnia: Marzec 22, 2011, 08:04:11 am »
Wracam do moich problemów z błędem "Motor Leistung Begrenzt" Po pierwszym czytaniu błędów "niby" pokazało wypadanie zapłonu na 2-cyl. Chcąć wykluczyć ąwarie cewki i świecy zamieniłem je z 4-cyl. Błąd nadal się pokazywał i zanikał kilka razy podczas każdego wyjazdu (co było oczywiste) ale przy drugi czytaniu błędów (miałem nadzieję ,że pokaże błąd 4-cyl) tester pokazał BRAK Błędów!, coś chyba nie tak z testerem! w pamięci powinno coś zostać.
Moje wątpliwości budzi błąd jednego z cylindrów, ponieważ zauważyłem, że właściwie lewa strona (2-4-6-8) ma czarne z sadzą
 świece, lewy wydech czarny (tak jak by dostawały zbyt dużo paliwa lub za mało powietrza, i to może być przyczyną wchodzenia czasami w tryb awaryjny. Mam zatem pytanie: co może być przyczyną? prawe cylindry palą dobrze, a lewe nie bardzo. Dodam że silnik pracuje równomiernie, spalanie na poziomie 15l.

Pozdrawiam

__ceva__

  • Gość
Odp: Nadal błąd silnika - Mot. Leistung Begrenzt
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2011, 14:56:40 pm »
A sondy lambda na "czarnej" stronie wydechu to jak pracują? Czy w ogóle pracują?  Może warto na to zwrócić uwagę. Wydech w okolicach katalizatora oczywiście szczelny?

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Nadal błąd silnika - Mot. Leistung Begrenzt
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2011, 14:57:38 pm »


Porownaj z tymi przykladami, bedziemy dalej szukac. Jak co, to przetlumacze, po polsku nie znalazlem. :-super
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?