Autor Wątek: Jaki silnik najlepszy?  (Przeczytany 40656 razy)

dedel

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2011, 22:45:20 pm »
Bajka? Faktycznie bajka. Niestety muszę napisać o swoich wątpliwościach. Jak dla mnie opisane normy spalania delikatnie mówiąc mijają się z prawdą. Nie słyszałem o samochodzie benzynowym, który przy pojemności 3 litrów i mocy nawet około 200KM spala w cyklu miejskim 11 litrów paliwa na 100 km. Jaguar także spala więcej. Według norm producenta powinno to być 15,2l. Dodatkowo instalacja LPG zwiększa zużycie paliwa o 10-20% co daje nam minimalnie 16,6-18,2 litra. Przy ostrzejszym ruszaniu spod świateł bez problemu wyjdzie 20l.
Pamiętać należy że nie opisujemy tu rekordów jazdy "o kropelce", a normalną eksploatację.

PS
Jeździłem 3 Jaguarami X-TYPE 3,0 (2 w Londynie) i zawsze w mieście na benzynie wychodziło mi przy w miarę spokojnej jeździe 15-17 litrów. Łącznie przejechałem około 100 tyś.
Spalanie w trasie to u mnie średnio 12-14
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 22:58:56 pm wysłana przez dedel »

pablo

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2011, 09:13:14 am »
wiec albo ktos mi w nocy tankuje auto , moze skrzaty , albo udalo mi sie idealnie wyregulowac auto i dobrze je wyczuc
nie wiem jak ty kolego jezdzisz po miescie skoro tobie spalil 15 litrow
lpg 18,2 ? ahahahahah , no wybacz , ale glupoty pleciesz
wiem jaki mam zbiornik lpg i wiem kiedy tankuje :):)
powiem ci 3 wielkie tajemnice lpg

1. co wymiane oleju wymieniamy filtry lpg nie jeden filt a dwa filtry ( malo kto wie jezdzac nawet 2 lata na lpg ze tam sa 2 a nie 1 filtr )
2. co pol roku bez wzgledu na to jak dziala instalacja umawiamy sie na regulacje , raz na 2 lata wymiana iglicy
3. tankujemy tylko i wylacznie gaz z renomowanych stacji i wysokiej jakosci

doglaskaj kolego auto, wymien co trzeba, wyreguluj u fachowca , zobaczysz jak ladnie spadnie ci spalanie

KratekPL

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2011, 12:46:36 pm »
2.5 sport - 15-16l lpg po miescie

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2011, 13:46:41 pm »
Pozwolę sobie dorzucić swoje 3 grosze..Jeździłem jakiś czas na LPG instalacja IV gen. w swoim x308 4.0, spalanie średnie we Wrocławiu, wychodziło 18-19 L. Minimum jakie osiągnąłem to było 16 L.Na trasie bardzo oszczedny jest bo około 11-12 l przy prędkości do 110 km/h. Dużo zależy mówiąc o spalaniu w mieście jakie to miasto jest?!Korki we Wrocławiu w godzinach szczytu są nieuniknione, długie, nieskończone jak kosmos. Są miasta gdzie korkiem nazywa się czekanie na 2-3 zmiany świateł..TO wszystko jest względne jak powiedział kiedyś wujek Albert. Bardzo ważne jest co pisze Pablo na temat filtrów, regulacji, no i przede wszystkim jakości gazu na poszczególnych stacjach, dla ciekawskich polecam wycieczkę na zachód do sąsiadów i zatankowanie ichniejszego LPG, jest bardzo duża różnica, szczególnie zimą!
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

ieuei

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 01, 2011, 16:23:24 pm »
Ja osobiście nie wierze w opowieści pablo... Można sobie wszystko co drugi dzień wymieniać, czyścić i regulować (to rzeczywiście sporo pomaga), ale trzylitrowa benzyna 11 litrów lpg podczas JAZDY PO MIEŚCIE (nie pchania samochodu) to pali, ale chyba na 50km:) Twój samochód to istne perpetuum mobile ;)
Nie chcę być uszczypliwy, ale musiałbym to zobaczyć żeby uwierzyć (choć już wtedy błogosławiony nie będę...:))
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 16:31:40 pm wysłana przez ieuei »

pablo

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 01, 2011, 17:11:30 pm »
napisalem przeciez ze 11 l po miescie to absolutne minimum . moim zdaniem jest to mozliwe ze skrzynia automatyczna . mi sie udalo ale zazwyczaj nie jezdze az tak delikatnie

mam jeszcze stara audi a6 2,6 v6 , to po wielu zabiegach takze udalo sie znacznie zredukwoac spalanie , i tu takze sporo zależy od nogi, podstawa bylo przerobienie dolotu powietrza jak i filtra ale sie udalo auto jak na taki silnik malo pali .
obie instalacje zakladal mi facet z malej miejscowosci na podlasiu

facet zaklada instalacje do takich aut jak hummer czy mustang
i wyobrazcie sobie ze te auta smigaja na lpg az huczy

mi lacznie oba auta ustawial chyba ze 20 razy
tyle testow ze juz sie odechciewalo

ale ok, niech to bedzie moja wyobraznia :)

pozdrawiam

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 01, 2011, 19:40:53 pm »
Dużo zależy mówiąc o spalaniu w mieście jakie to miasto jest?!
Myślę, że tu jest pies pogrzebany. Zamiast podawać spalanie w mieście czy na trasie wystarczy przy spalaniu podać średnią prędkość z komputera i już wszystko jasne.

W moim wypadku (XK8) codzienne dojazdy do pracy w Warszawie (średnia prędkość z kompa ok. 23 km/h) to między 17.5-18.5/100 (benzyny nie gazu) przy bardzo delikatnej jeździe łącznie z próbami stosowania eco-drivingu, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało w połączeniu z silnikiem 4,2 litra ;)
Spalanie jest odwrotnie proporcjonalne do śr. prędkości. Przy 35 km/h spada do 15-16 l/100 km (np. w weekend).

Co innego trasa - raz udało mi się zejść do 8,5 l/100 km na trasie katowickiej przy 120-130 km/h + tempomat (Śr. prędkość ok. 100 km/h)
XK8 (X100) 4.2 V8

dedel

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 01, 2011, 19:43:13 pm »
Dobrze że przyznajesz się do wybujałej wyobraźni, przynajmniej wiemy skąd takie wyniki.
Zastanawiam się jeszcze czy twój rekordowy wynik  w cyklu  miejskim nie był mierzony na obwodnicy autostradowej. Wskazuje na to praktycznie niemożliwa zbieżność wyników na trasie i w mieście 10,5 i 11,0  :)

KratekPL

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 01, 2011, 21:27:23 pm »
Od kiedy automat pali mniej od manuala? :) 11 to ja może kiedyś będe miał ale w trasie  :-wstyd

ieuei

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 01, 2011, 22:34:14 pm »
Voila.. Też o takich automatach  nie słyszałem, co mniej palą od manuala. Może obok guziczka S, ma EKO?:)
Zresztą nieważne. :-V Ważne są informacje dla zakładającego wątek. A wnioski wyciągnie sobie sam. 8)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 01, 2011, 23:50:24 pm »
2.0d spalanie na trasie przy ok 90km/h wyszlo 4,7 l/100km  :-gwizd . Po miescie (krakow) potrafi siegnac 10.. wiec 11 gazu w 3.0 to hmm.. wrecz niespotylane  :- pojecia
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

robertth

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 02, 2011, 01:00:21 am »
Moje spalanie LPG to w tym momencie to 12-16l., średnio na butli, w którą wlewam max 76l i pokonuję dystans 460-600 km w zaokrągleniu. 2,5 B +lpg + 4x4. ;)
Kilkunastokrotnie sprawdzone w różnych warunkach.
P.S. Jeżdżę taniej niż kolegi Passatem TDi 115KM.
Moim zdaniem to nie czasy na spekulacje czy powinno się albo nie.
Lubię X-Type'a za wygląd zewnętrzny, napęd 4x4, nietuzinkową markę, wyposażenie i cenę eksploatacji w porównaniu do innych marek aut.
Pozdrawiam i nie przejmuję reakcją pod dystrybutorem LPG.

P.S. I jesli ktoś mysli, że jest lepszy, bo nie ma instalacji LPG w Jagu, to gratuluję fantazji. Ale życzę też, aby LPG nigdy nie musiał montować i zawsze miał pełny bak.
Łączy nas i tak pasja do marki, a nie to co mamy w baku??? Czyż nie prawda  ??????
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2011, 01:10:54 am wysłana przez robertth »

Rob_W

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 02, 2011, 12:08:52 pm »
Ja moim X'em po Wawie jeżdżę stosunkowo rzadko (komunikacja miejska zbyt dobrze mi pasuje, a parkometry są zbyt kosztowne ...), ale jak już mi się zdarza, to nie udało mi się zejść poniżej 13,5L/100 (nawet przy wyłączonej klimie). Ostrzejsza jazda = >15L/100. S - sky is the limit (wyłączam wtedy komputer żeby się nie stresować :) )

vanMax

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 10, 2011, 20:29:57 pm »
z autopsji to omijaj diesla a w szczególności  benzynę zgazowaną !!!
najlepsza opcja to benxyna - ale pali !
diesel - awaryjny
benzyna + LPG to masakra, płacz i lament !

Artur G.

  • Gość
Odp: Jaki silnik najlepszy?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 11, 2011, 09:14:17 am »
Mak x-a od  blisko miesiąca,  zrobiłem  kilkaset kilometrów,  tylko raz  trasa do Lublina,   łącznie  50 km w  obie strony, reszta  po małym miasteczku,  prawie zawsze  na zimnym  silniku (praca - dom - szkoła  po dzieci) średnie  dziś mi  średnie okazało  16.1 l/100.
A jeżdżę spokojnie.  Podejrzewam  że  gdyby  silnik był  w optymalnej  tepm.  to  zeszłoby  poniżej  15 ale nie za wiele.