Autor Wątek: X-Type: brzęczenie w kabinie (krateczka niedaleko stacyjki)  (Przeczytany 3745 razy)

ktr

  • Gość
X-Type: brzęczenie w kabinie (krateczka niedaleko stacyjki)
« dnia: Styczeń 18, 2011, 14:58:13 pm »
W X-Typie jest taka mała krateczka niedaleko stacyjki, w zasadzie po lewej stronie włącznika od wyświetlacza climatronic (model bez LCD). Nie wiem dokładnie, co jest tam w tej krateczce, ale u mnie brzęczy ona zarówno podczas jazdy, jak i po zgaszeniu silnika.

Mało tego, dziś zauważyłem, że gdy rano wsiadłem do samochodu (stał całą noc), zanim uruchomiłem silnik, zanim nawet włożyłem kluczyki do stacyjki słyszalne było to jakby brzęczenie. Co to jest? I czy powinno brzęczeć 24h? Jeśli potrzeba to zrobię fotkę - ale chyba wiecie, o co mi chodzi:)

Tajfunek

  • Gość
Odp: X-Type: brzęczenie w kabinie (krateczka niedaleko stacyjki)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2011, 15:05:22 pm »
Ten "brzęczący" czujnik jest od temp. wewnętrznej: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,672.0.html

ktr

  • Gość
Odp: X-Type: brzęczenie w kabinie (krateczka niedaleko stacyjki)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2011, 16:25:48 pm »
Owszem, jest w archiwum taki topic, ale nie opisano tam rozwiązania problemu, tego co się później działo. Ile kosztuje taki czujnik? Czy wymiana pomogła mu, czyli czy przestał buczeć? Ile czasu ma buczeć, bo u mnie 24h.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: X-Type: brzęczenie w kabinie (krateczka niedaleko stacyjki)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2011, 16:34:06 pm »
hej, u niektorych dziala przez pol godz po wylaczenie silnika, u innych 24h na dobe, problem jest znany.

sprobuj wyczyscic wentilatorka i kratke, kropelke wd40 pewnie tez pomaga ku ciszy. jednak zawsze
bedziesz go sluchal, mozna go wylacznie nieco tlumic. slyszalem juz o rozwiazaniem z wata akustyczna
albo pianka budowlana...

Offline abs

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: X-Type: brzęczenie w kabinie (krateczka niedaleko stacyjki)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2011, 11:34:44 am »
Przypadkowo prysnąłem w tą kratkę sprayem do czyszczenia kokpitu .Obecnie nie buczy ,klima działa prawidłowo.