Autor Wątek: Stukanie w V8.  (Przeczytany 17210 razy)

3style

  • Gość
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 24, 2011, 13:17:26 pm »
No, zostawiłem kota u weterynarza. Zobaczymy co powiedzą. Jestem z nimi na telefonie.

Pozdro.

3style

  • Gość
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 25, 2011, 18:30:33 pm »
Gość się doktoryzuje nad samochodem drugi dzień i nic. Tak sobie pomyślałem- może to woda się wytrąciła z paliwa podczas długiego postoju i przez to samochodem szarpało? Wlałem mu teraz V power 100 oktanową i cisza jest. Ponoć żadnych błędów. Tylko to stukanie mnie męczy  ?????? Nic, znam jednego typa w hucie co uruchomił Astona po zalaniu przez wodę, więc może i mi poradzi.

Pozdro.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 25, 2011, 18:37:22 pm »
hmmm ale odczytal najpierw bledy z komputera ? podal ci kody bledow ? jezeli faktycznie masz wode w baku
to nie moze to byc duza ilosc, bo wtedy autko by nie startowal.

3style

  • Gość
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 25, 2011, 18:49:46 pm »
Nie podał mi błędów, ponoć nie było. Pojadę jeszcze do jednego serwisu za kilka dni.

Pzdr.

3style

  • Gość
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 27, 2011, 15:54:31 pm »
Dzisiaj odczytałem błąd P1111 i to wszystko co mi wyświetlił. Stukanie minęło. Samochód się normalnie zaczął zachowywać. Wie ktos co to za błąd?

Pzdr.

3style

  • Gość
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 27, 2011, 15:56:37 pm »
Dobra, już znalazłem co to znaczy  :-yipee

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 27, 2011, 16:06:29 pm »
Dobra, już znalazłem co to znaczy  :-yipee

to czemu nie podzieliłeś sie wiadomościami ,tylko sam się cieszysz  :-chyt
napisz co stukało i czemu ;D

3style

  • Gość
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 28, 2011, 13:07:28 pm »
Nie wiem co stukało i nikt nie wie. A co do błędu to użyłem szukajki forumowej. Na razie jeździ  :-yipee W serwisie mi mówili, że mogła być woda w paliwie, jeden czy dwa gary się mogły wyłączyć i przy okazji popychacz mógł dać znać o sobie, ale to jedna z 10 teorii.

Pozdro.

3style

  • Gość
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 28, 2011, 18:19:20 pm »
Witam po raz kolejny.

Otóż stukanie się pojawiło ponownie zaraz po odpaleniu i trwa to około minuty, moim zdaniem jest to rozrząd, ale chciałbym żeby ktoś z Was się na ten temat wypowiedział. Nagrałem krótki filmik i zapodałem go na swoje konto szatańskiego YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=jlBIMaPsFh4

Z góry dzięki za pomoc. Aha, dla spostrzegawczych; wąż od zbiorniczka wyrównawczego do chłodnicy jest chwilowo poprowadzony bokiem, bo oryginalny mi mechanik rozwalił zmieniając rolkę i napinacz, ale już zamówiłem nowy  :-super

Druga rzecz, którą słychać na filmiku to dziwny świst; myślałem że to rolki, więc wymieniłem wyżej wspomnianą rolkę prowadzącą i napinającą z napinaczem oraz paskiem, ale pomogło tylko częściowo. Czy to też może być od rozrządu, czy dalsze roleczki do wymiany? Pytam, bo nie wiem czy reszta jest wymienna. Dzięki za pomoc.

Pozdro.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2011, 18:27:51 pm »
hejka. powiedz prosze jaki dokladnie to jest rocznik, jaka koncowka numeru vin. czy masz napinacze rozrzadu
orygynalny czy wymieniony na 3a generacje ?

3style

  • Gość
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2011, 18:46:04 pm »
Cześć.

Rozrządu osobiście nie robiłem i nie wiem czy był robiony. Mam ks. serwisową ale po francusku, więc zamierzam napisać do serwisu maila, żeby mi dali znać coś na ten temat. Rok 98, VIN: SAJJHALG4CH864289. Zastanawiam się nad zakupem tego kitu:

http://www.britishparts.co.uk/.sc/ms/bdd/ee/3922/TIMING%20GEAR%20SERVICE%20KIT

Pozdro.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 28, 2011, 19:00:38 pm »
skoro masz rocznik 98 i nie wiesz, czy napinacze nie zostaly wymieniony, mozesz sie zastanowic na wymiane
conajmniej napinacze, czy od razu calego rozrzadu ... to jest tabula raza i troche robote, ale to zalezy jak
wyglada rozrzad i ile masz na liczniku. trzeba mu zdjac pokrywy i zobaczyc jak wyglada rozrzad. zamierzasz
sam to wymieniec?

3style

  • Gość
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 28, 2011, 19:13:12 pm »
Przejechane mam 178 000 i to jest oryginalny przebieg, rozrządu nie będę sam wymieniał i mam zamiar właśnie na dniach oddać samochód do mechanika, żeby sprawdził stan tegoż. On mi mówił, że łańcuch też powinienem wymienić, w Jag-Car gość mi mówił, że trzeba wymienić łańcuchy, napinacze, ślizgi, uszczelki, oringi i najlepiej jeszcze pół silnika- wiadomo zarobek. Jak to właściwie jest? Jest sens wymieniać wszystko, czy tylko te napinacze?

Pozdro.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 28, 2011, 19:16:51 pm »
Wymieniałem samemu, rozrząd i nie jest to aż tak duży problem, natomiast należy mieć parę narzędzi. Mam 4.0 z 98 roku i przebieg 150 tys. W moim przypadku nie było nic słychać. Prowadnice były popękane i może u Ciebie również są.. gdy łańcuch jedzie po niej, możliwe jest wysłuchanie jakiś dźwięków, ale czy tak głośnych...trudno stwierdzić. Tak czy siak robota z rozrządem i tak Cie czeka, skoro nie wiesz czy był zmieniany.Możesz spróbować odkręcić boczną pokrywę-tam gdzie masz wlew oleju i zobaczyć jaki masz napinacz, plastykowy czy metalowy, chyba najmniej z tym roboty żeby stwierdzić czy ktoś już robił rozrząd. Może to koło pasowe się rozwarstwiło, ma taką gumę żeby nie drgało zbytnio...Czy te stuki zwiększają się z obrotami?
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Stukanie w V8.
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 28, 2011, 19:19:58 pm »
Najlepiej wymienić wszystko co Ci powiedzieli. Można się zastanowić nad łańcuchami, ale skoro np prowadnice masz popękane, jedzie po nich łańcuch, to może się uszkodzić od nich, wydłużyć, zrobić za luźny i problem gotowy. Jak już to będzie rozebrane to warto zrobić wszystko i mieć spokój.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8