Autor Wątek: [x308] trzeci stop - mocowanie  (Przeczytany 2857 razy)

szpulek

  • Gość
[x308] trzeci stop - mocowanie
« dnia: Listopad 17, 2011, 12:42:36 pm »
Czesc,

czy ktos mi moze doradzic czym przykleic do tylnej szyby trzecie swiatlo stop? Probowalem juz roznymi tasmami, w tym mocnymi tasmami 3M do bocznych listew uzywanych przez lakiernikow.. Najmocniejsze rozwiazania trzymaly max 24h i lampa sie odklejala pod swoim ciezarem..
Z gory dzieki.

pzdr

IHP

  • Gość
Odp: [x308] trzeci stop - mocowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2011, 13:41:26 pm »
Taśma 3M trzyma naprawdę solidnie, ale tylko na czyste i odtłuszczone szyby np spirytusem.

szpulek

  • Gość
Odp: [x308] trzeci stop - mocowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2011, 13:45:15 pm »
Odtluszczalem pare razy, tym samym srodkiem, ktorym odtluszczaja lakiernicy. Dlatego mi wlasnie rece opadly.. pzdr

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: [x308] trzeci stop - mocowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2011, 22:31:49 pm »
Jak odłusścisz benzyną ekstracyjną szybkę to każda taśma dwustronna ci chwyci do szyby i nie puści
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: [x308] trzeci stop - mocowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2011, 22:36:53 pm »
hejka, takze jestem przykonany ze tasma 3M jest najlepszym rozwiazaniem i nie chce mi sie wierzyc, ze to nie
trzyma. jezeli szyba jest czysta i zamontujesz w cieplych i sluchych warunkach, to nie ma prawo odpadac.

jezeli uzywales tasma w obecnych temperaturach, to nagrzej szybe i dbaj o to, zeby nie bylo kondensatu.

najmocnieszy klej do szyb jest silikon, to jednak wymaga troche kunsztu zeby wygladalo jakos.

__ceva__

  • Gość
Odp: [x308] trzeci stop - mocowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2011, 08:45:35 am »
Ponieważ już przerabiałem ten temat pozwolę sobie podzielić się swoimi doświadczeniami.

Po pierwsze żadnego silikonu, bo i tak nie da rady na tak małej powierzchni utrzymać zaczepu dość ciężkiej lampy.
Po drugie jak raz użyjesz silikonu to usuniecie jego zatłuszczenia jest niezmiernie trudne (nawet zmywacze do silikonu słabo sobie z tym radzą).

Klej do wklejania szyb jest lepszy, ale również potrzebuje większej powierzchni klejenia (dwa razy próbowałem i bez skutku po paru dniach odpadało).

Na sąsiednim forum poradzono mi dwuskładnikowy klej a'la Poxilina niestety polecanej marki nie udało mi się nabyć. Kupiłem jego odpowiednik Stick Weld f-my CX-80 i już trzeci kwartał mija, a lampa nie odpada.

Żeby bezstresowo i dokładnie przykleić uchwyty lampy najlepiej odczepić je od lampy. W dokładnym określeniu ich docelowego położenia na szybie pomoże szablon z brystolu (z wyciętymi w odpowiednim miejscu otworami na uchwyt) przyklejony taśmą do szyby. Miejsce klejenia odtłuścić benzyna ekstrakcjyną, z uchwytów usunąć resztki starego kleju i odtłuścić. Klej przygotować zgodnie z zaleceniami producenta i użyć (najlepiej w dodatniej temperaturze). Po kilku godzinach lub na drugi dzień założyć lampę i  gotowe :)

szpulek

  • Gość
Odp: [x308] trzeci stop - mocowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2011, 09:20:23 am »
Dziekuje wszystkim za wskazowki. Wlasnie zamierzalem przykleic najpierw same uchwyty i zostawic "do zwiazania" na pare dni. 3M nie jest doskonala, Moje boczne listwy rowniez sie odkleily, co ciekawe, tasma sie "rozdwoila" i zostala i na listwie, i na blasze.. pzdr