Autor Wątek: błąd fuel fail 48 w xj40  (Przeczytany 2061 razy)

new_22

  • Gość
błąd fuel fail 48 w xj40
« dnia: Grudzień 23, 2011, 21:52:28 pm »
Witam nie dawno odpaliłem mojego kota po dłuższej przerwie i ku mojemu zdziwieniu pokazała sie kontrolka silnika więc wcisnąłem vcm i pojawił się błąd fuel fail 48 . Jednak auto chodziło normalnie bez zarzutów po wyłączeniu silnika i zapaleniu jeszcze raz kontrolka silnika nie pojawiła sie i błędu nie było . Co to może znaczyć coś się kończy w moim jagu . Ktoś miał podobny problem proszę o podpowiedź

Aha mam Jaguara model XJ40 z 1994 roku o pojemności 3,2 ltr z mocą 199KM

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: błąd fuel fail 48 w xj40
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2011, 22:02:49 pm »
hej FF48 sygnalizuje problem z zaworem jawolym. jezeli nie masz zadnych problemow i auto na obrotach
jalowych normalnie sie zachowuje, to problem moze byc napiecie (akumulator, regulator).

czy silnik normalnie sie zachowuje na jawolych obrotach? czy blad po skasowaniu wraca?

new_22

  • Gość
Odp: błąd fuel fail 48 w xj40
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2011, 22:05:38 pm »
an gdzie sie ten zawór znajduje czy można go jakoś wyczyścić albo wymienić i gdzie kupić albo szukać jak coś
tak na zaś
ogólnie auto zachowuje sie normalnie nie przygasa równo pracuje więc penie akumulator

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: błąd fuel fail 48 w xj40
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2011, 22:08:25 pm »
najpierw skasuj blad i zobacz czy wraca. jezeli auto stal dlugo i komputerek wykrywal chwilowy problem na jawolych
obrotach po pierwszym zapaleniu, to wlasnie to moze byc problemem. jedz kawalek, skasuj vcm i napisz czy problem
wrocil. wesolych swiat.

new_22

  • Gość
Odp: błąd fuel fail 48 w xj40
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2011, 22:22:07 pm »
Oki dzięki jutro może wyjadę gdzieś napisze po świętach co jak tam a na razie dzięki bardzo

również Wesołych Spokojnych Świąt