Autor Wątek: 3.0 v6 - LPG  (Przeczytany 24209 razy)

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: 3.0 v6 - LPG
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 23, 2018, 06:57:06 am »
E, bez przesady, tam nie ma żadnego wiercenia w błotniku. A miejsca po wyjęciu plastikowego nadkola jest tyle, że można swooobodnie manewrować. A, żeby nie było, to z tym wstydem to tak na przekór piszę :D Ja po prostu zawsze w swoich autach mam wlewy pod klapką, ale nie jest to priorytet.

Jeszcze co do sprzętu, to u mnie jest LpgTECH 326 OBD, KME Gold GT i Barracudy bez dysz :D

U mnie mam zawsze wkręconą przedłużkę (ok. 5cm) i bez problemu mieści się pod klapką. Do tankowania benzyny trzeba ją wykręcić.

Znalazłem jeszcze kilka moich zdjęć:
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline rrrobson

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Jaguar X-Type
Odp: 3.0 v6 - LPG
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 23, 2018, 10:56:57 am »
Pewnie, zgodzę się z Tobą że dużo wiercemia nie ma. Chodziło mi o to, że taka ingerencja jest potencjalnym źródłem korozji. Oczywiście bardzo dużo zależy od zabezpieczenia tych miejsc podczas montażu.

Montaż we wlewie na pewno jest wygodniejszy w użytkowaniu i estetyczny. Ja jednak zdecydowałem się zamontować wlew pod zderzakiem i nie narzekam.

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: 3.0 v6 - LPG
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 23, 2018, 11:13:36 am »
tu korozja nie ma nic do rzeczy, ten element jest plastikowy, ja mam tak samo zrobiony wlew.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2018, 15:42:52 pm wysłana przez MicGin »
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

Offline rrrobson

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Jaguar X-Type
Odp: 3.0 v6 - LPG
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 23, 2018, 15:43:41 pm »
Hahaha, faktycznie nie zauważyłem że to jest element plastikowy :-wstyd W takim razie najlepszym rozwiązaniem jest wlew pod klapką ;D

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: 3.0 v6 - LPG
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 23, 2018, 18:54:47 pm »
Dzwoniłem dzis do Stagmag. Termin na poczatek czerwca. Odległy termin mi pasuje. Chcialbym przed zalozeniem gazu wyciagnac silnik i sprawdzic skad ten sylikon na elementach łączenia :) Spodobało mi sie to ze Pan Mirek, powiedzial aby najpierw przyjechac autem i dobrac do niego odpowiedni zestaw-na duzy plus.