Autor Wątek: Dmuchawice - Aircon blower  (Przeczytany 3163 razy)

Jag-Greenhorn

  • Gość
Dmuchawice - Aircon blower
« dnia: Grudzień 24, 2010, 07:32:07 am »
No to startujemy z nowymi watkami...

Moje pierwsze pytanie do wszystkich wlascicieli XJ40 jest, jake jest wasze zdanie na temat calego systemu dmuchawic?

Ja mam ten problem ze albo strumien powietrza jest kijowy albo ocieplanie jakos marnie dziala. Juz sie bawilem motorkami nastawiajacymi dmuchanie ale tam wszystko dziala. Jak mam ustawione powietrze na HIGH to duzo halasu w samochodzie mam ale powietrza jakos bardzo malo wychodzi. Jak ustawie na MEDIUM albo LOW to coraz mniej czuje ale dmuchawice dzialaja. Cos tam musi nie grac. W zelszym roku wymienilem Aircon blowery i nawet to jakos do lepszych rezultatow nie prowadzilo. Macie jakies propozycje, dlaczego tak malo powietrza leci?
Jeszcze jedna rzecz mi wpada. Kratki po po prawej i po lewej stronie jeszcze nigdy mi nie dzialaly. Z tamtad powietrze jeszcze nigdy nie wychodzilo. Po srodku, sie dowiedzialem, ze tylko powietrze wychodzi jak klima dziala ale jakos z tamtad tez bardzo zadko cos czuc.

No nic, moze macie jakis pomysl gdzie bledu szukac?

pozdrowienia!
M.

elray

  • Gość
Odp: Dmuchawice - Aircon blower
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2010, 07:56:40 am »
Siemka ja dopiero niedawno zabrałem się za te urządzenia i muszę powiedzieć, że to niezły meksyk ;). Mam rozebraną jedną stronę (od pasażera) i jeszcze wyjąć tego blowera nie mogę hehehee ale dam sobie jeszcze chwilkę z tym. U mnie jednak powietrze ciepłe czuć na szybie i w bocznych wylotach mimo, że nie słychać wiatraka. Póki co poprosiłem znajomego o podesłanie innego panelu sterującego może tam coś nie styka badałem z majstrem prądy na tym urządzeniu i niestety nie na każdym z kilku kabli ten prąd był. Może to dobrze, a może nie koniecznie heheh. Ale o tym co piszesz już też się naczytałem na tym forum sprzed ataku. Ja bym sprawdził wężyki na podciśnienie, bo to one sterują najprawdopodobniej otwieraniem klap w blowerze. Jak będę coś więcej wiedział to napisze i może wstawię parę fotek z mojej akcji.Póki co to  :-tylko

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: Dmuchawice - Aircon blower
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2010, 08:04:25 am »
Wezyki dzialaja. One moim zdaniem sa potrzebne do tego aby zmienic pobor powietrza. Tzn zeby blowery ciagnely powietrze z wnetrza a nie z zewnatrz.

Ten pomysl z panelem jest niezly. Mam jeszcze jeden i sprobje bo wymiana trwa moze 20 minut. Kto wie, moze to pomoze na ten problem z kratkami. Ale mysle ze jezeli chodzi o strumien powietrza to cos innego musi byc.

Sa jakies miejsca znane ktore powietrze przepuszczaja?

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: Dmuchawice - Aircon blower
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2010, 00:57:31 am »
co to? 40 ludzi watek czyta i nikt nie ma pomyslu na problem??

kuksaniec

  • Gość
Odp: Dmuchawice - Aircon blower
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2010, 09:04:27 am »
Mnie czeka rowniez wymiana. Nawiew dziala tylko na max-a na medium i low nic ....

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: Dmuchawice - Aircon blower
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2010, 10:37:10 am »
no to jest raczej tylko elektronika... zrobilem do tego inny watek, tam znajdziesz opis ze zdjeciami jak to zrobic. prosta sprawa. tylko wybudowac te blowery to niezla zabawa...

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Dmuchawice - Aircon blower
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2011, 15:24:07 pm »
Witam ja z tym walczyłem w tamtym roku jest trochę z tym zabawy. Rozbierałem i prawą i lewą stronę. Też praktycznie nic nie leciało ani zimnego ani ciepłego. Okazało się, że w Blowerze od strony pasażera wiatrak chodzi ale na jednakowych obrotach i bardzo wolno, a przyczyną były zużyte szczotki silniczka i spalony tranzystor ten który daje możliwość sterowania różnymi prędkościami nadmuchu, lewa strona działa w miarę o.k lekko już słychać wentylator ale jest póki co o.k. Sprawdziłem jeszcze czy klapki się otwierają okazało się że jedna również się nie otwiera bo miała ułamany plastik, skleiłem to. Sprawdziłem silniczki które sterują tymi klapkami do zmiany skąd ma wiać i czym okazało się, że kręcą się i reagują na zmienianie w panelu. Składając wszystko do kupy. Po odpaleniu okazało się że działa o niebo lepiej :). Jak mam zaparowane szyby daje przełącznik na maxa na manualu i grzeje piekielnie wysuszając szybki, generalnie jest chyba o.k jak na problemy z którymi duża część użytkowników tych aut się boryka. Co do nawiewów na nogi jest to mankament w tym modelu. Jak ktoś będzie chciał posłużyć się wskazówkami to poszukajcie sobie w moich postach gdzieś tam jest obszerna fotorelacja, bym nazwał ;D z wymiany i naprawy tego co udało się naprawić. To powodzenia i niech Wam wieje jak trzeba :)
Kocia moc :)